Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyafajták, melyek...

Olyan kutyafajták, melyek inkább a kinti tartást preferálják és csendesek, ha nincs betörő?

Figyelt kérdés

Nem kérem a kioktatást, hogy ne ez alapján válasszak fajtát... Nem ez alapján fogok.

Több olyan kutyafajta után fogok olvasni, melyekre ezek igazak.

Aztán amelyiknek leginkább ki tudom elégíteni az igényeit, azt választom...

És igen, nekem teljesen alap, hogy bejegyzett tenyésztőtől vásárolok, nem kell ezt hangsúlyozni, amikor nem ez a kérdés.

Minőségi táppal tervezek etetni, rendszeresen sétáltatom majd, stb.

Mint írtam, olyat választok, aminek ki tudom elégíteni az igényeit...


De első körben az érdekelne, ami a kérdésben szerepel... Így le tudom szűkíteni eléggé már rögtön az elején, azt a 180 kutyafajtát, néhány fajtára, amiket írtok...


Nekem ez a 2 dolog (kint tarthatóság és viszonylag csendes természet), nem véletlenül nagyon fontos, de nem mennék bele hogy miért, úgy gondolom hogy nem lényeges a válaszadás szempontjából.


Ha kell neki, akkor tudok venni fűtött kutyaházat, az sem riaszt el ha erre sok pénzt kell kiadni...


Kutyaiskolába is hajlandó vagyok elvinni, viszont nem vagyok egy nagydarab ember, nem a legnehezebben kezelhető fajták lennének a legideálisabbak, hiszen sejtem hogy méretre a nagyobbacska kutyák jöhetnek többnyire szóba, ilyen tartási körülmények mellett...


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. febr. 8. 20:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%
A kuvasz lehet, hogy nem ugatós, de nagyon nem kezdőnek való kutya szerintem. Ahogy látom általában a nagyobb testű kutyák kevésbé ugatósak, de sok függ a tanítástól és a vele való foglalkozástól is.
2021. febr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
középázsiai, nálunk van egy kölyök ha érdekel
2021. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%
"A genetika nagyon is sokat számít, ha egy kiegyensúlyozott kutyát akar a kérdező." Ez igaz. De én arra utaltam, hogy fajtatiszta kutyákban is vannak kifejezetten idegbeteg, betegségre hajlamosak, míg egy keverék is lehet jó idegzetű, betegségeknek ellenálló.
2021. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
35%

Persze, csak az tobbnyire szerencse kerdese.


Sajnos egyre tobb a torzskonyves szaporito is (dupla merlekrol, albinokrol ne is beszeljunk!), nagyon kell vigyazni honnan vasarol az ember tarsat.

2021. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%
Bernipásztor, mínuszokban is csak hanyatfekszik és szétdobálja a lábait úgy laszik. Bent nem szeret lenni. Csak akkor ugat, ha jön valaki, de amint kimegyek elhallgat és ha látja, hogy barát, már kuncsorog is a simiért.
2021. febr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

“ De én arra utaltam, hogy fajtatiszta kutyákban is vannak kifejezetten idegbeteg, betegségre hajlamosak, míg egy keverék is lehet jó idegzetű, betegségeknek ellenálló. “


Ez teljes mértékben igaz... Ezt nem tagadom.


Egy keverékből is ki lehet fogni olyat, ami egészséges, ez biztos.

De ez zsákbamacska...

Nem tudok mi alapján választani, a rejtett betegségeket nem látja orvos sem, ami esetleg csak X év után jön elő és lehet a szüleinél is, nagyszüleinél is így volt.


Van rengeteg beteges fajtatiszta kutya is, például angol bulldogot, vagy show vonalas németjuhászt akkor sem vennék, ha tudnám nekik azt nyújtani amire szükségük van...

De a bajaik nincsenek rejtve, a tenyésztő ezt nem próbálja elfedni, világosan látni, hogy mennyi felmenő volt mondjuk dysplasiás.

Erre a tenyésztő csak azt tudja mondani, hogy próbálják kivezetni a vérvonalból és egyre kevesebb kutyájuknál jelentkezik, ami lehet igaz is, de nem tudja elrejteni ezt az egészet, illetve de, viszont az is látszik ha valamit rejteget.

Az egy dolog hogy sokakat nem zavar, ha sokkal magasabb, vagy kicsit magasabb eséllyel jelentkezik a leendő kutyájuknál egy ilyen probléma és így is bevállalják Őket, de én nem ilyen vagyok, én nem ilyen kutyát szeretnék... Nem szeretném “túlnáciskodni” sem a dolgot, ne értsetek félre, amúgy imádok minden kutyát, csak nem szeretnék váratlan meglepetéseket, olyan anyagi megterheléseket, amelyeket nagyon nem terveztem...

Az én esetemben például nem csak azzal járna egy ideggyenge kutya, hogy orvoshoz kéne vinni, terápiára, stb. Hanem költöznöm is kellene, jó eséllyel...


Szerintem meg van az érzékem hozzá, hogy lássam melyik tenyésztő csinálja ezt az egészet hivatásból és melyik papíros szaporító... Remélem ebben nem tévedek.

2021. febr. 8. 22:55
 17/23 anonim ***** válasza:
44%

Svájci fehér juhász, újfundlandi, tevrueren, groenendael, leonbergi, berni pásztor jó lehet, de a komondor, kuvasz, középázsiai meg a többi nyáj őrzésére kitenyésztett és máig alkalmazott kutya pont, hogy nem kezdőnek való, határozott gazdát igényelnek, aki akár erővel is vissza tudja őket fogni. Pont azt testesítik meg, amiért nem akarsz menhelyről kutyát hozni, bár nem a genetika hibája, ők szimplán nem a közösségbe járós, mindenkinek cukizós kutyák, arra lettek tenyésztve, hogy megvédjék a haszonállatokat vagy a portát, önállóan, max többedmagukkal, önálló döntéseket hozva.

Egyáltalán nem lehetetlen feladat "szociálissá" tenni őket, de nehezebb, mint egy kölyök németjuhász keveréket a menhelyről.

2021. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Az en kutyam pl nem ugatja az idegent a lakasban,hanem mar a kuszob atleoesekor megharapja es ha tovabbjon,feldolgozza. De o nem kinti kutya a rovid szore miatt.


Az ugatas szokas kerdese. Milyen kornyezetben nott fel,mi a szokas,a tobbi kutya h szokta korulotte.


Igy kerd a tenyesztotol.

2021. febr. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%

Alapvetően a nagytestű nyájőrzők lennének ideálisak, viszont egyrészt nem írtad, mennyire vagy tapasztalt kutyás, másrészt nem is szeretnél nagyon nehezen kezelhetó fajtát, így őket kihúznám.

Alkalmas még kinti tartásra a berni pásztor és a leonbergi is, mindketten elég nagy termetű, bundás kutyák, viszont sokkal könnyebben kezelhetőek, mint egy kau vagy egy kuvasz. Amit még érdemes lehet megnézned, az a landseer és az újfundlandi.

2021. febr. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%
#18 Azért nem teljesen szokás kérdése, ez fajtajelleg is.
2021. febr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!