Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyafajták, melyek...

Olyan kutyafajták, melyek inkább a kinti tartást preferálják és csendesek, ha nincs betörő?

Figyelt kérdés

Nem kérem a kioktatást, hogy ne ez alapján válasszak fajtát... Nem ez alapján fogok.

Több olyan kutyafajta után fogok olvasni, melyekre ezek igazak.

Aztán amelyiknek leginkább ki tudom elégíteni az igényeit, azt választom...

És igen, nekem teljesen alap, hogy bejegyzett tenyésztőtől vásárolok, nem kell ezt hangsúlyozni, amikor nem ez a kérdés.

Minőségi táppal tervezek etetni, rendszeresen sétáltatom majd, stb.

Mint írtam, olyat választok, aminek ki tudom elégíteni az igényeit...


De első körben az érdekelne, ami a kérdésben szerepel... Így le tudom szűkíteni eléggé már rögtön az elején, azt a 180 kutyafajtát, néhány fajtára, amiket írtok...


Nekem ez a 2 dolog (kint tarthatóság és viszonylag csendes természet), nem véletlenül nagyon fontos, de nem mennék bele hogy miért, úgy gondolom hogy nem lényeges a válaszadás szempontjából.


Ha kell neki, akkor tudok venni fűtött kutyaházat, az sem riaszt el ha erre sok pénzt kell kiadni...


Kutyaiskolába is hajlandó vagyok elvinni, viszont nem vagyok egy nagydarab ember, nem a legnehezebben kezelhető fajták lennének a legideálisabbak, hiszen sejtem hogy méretre a nagyobbacska kutyák jöhetnek többnyire szóba, ilyen tartási körülmények mellett...


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. febr. 8. 20:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk az ugatás nevelés és foglalkozás kérdése is. Meg szerintem egyedfüggő is lehet.

Nekünk bobtailunk volt, nem volt ugatós egyáltalán, de hallottam olyanról amelyik igen.

De alapvetően csendes a berni pásztor, bernáthegyi, újfoundlandi, hosszabb szőrű belga fajták, esetleg Brie-i juhászkutya, de ők azért pörgősebbek és munkát is igényelnek.

2021. febr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
33%
Német juhász, ha le tudod mozgatni es farasztani.
2021. febr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Na jó, ez a Brie-i juhászkutya elképesztő, nagyon tetszik... Sajnos ahogy látom nincs Magyarországon kennel.


Róla mit kell tudni? Elég eltérő infókat találtam, de ahogy a videókból látom vele trükköknek, sportolnak is, tehát abszolút nem ez a nagytestű pásztorkutya vonal...

Elég szelídnek is tűnik.


Szerintetek Ő amúgy megfelelő lehet számomra?


Nincs komoly kutyás tapasztalatom, gyerekkoromban volt anyukám háztartásában is kutya (kistestű, puli keverék), meg apukám háztartásában is (beagle), de már lassan 10 éve nem éltem kutyával.

2021. febr. 9. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!