Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem nincs semmi...

Csak szerintem nincs semmi értelme, ha a kutya a kertben, kint őrzi a házat, a gazdit?

Figyelt kérdés
Abba nem mennék bele, hogy szerintem házőrzésre teljesen felesleges a kutya, 1000x olcsóbb egy jó riasztórendszer, és ugyanannyit tud, a különbség az, hogy a riasztót nem tudják lemérgezni, kiiktatni. De ha tegyük fel, a kutya házőrző, akkor nem logikusabb lenne, ha bent őrzi a házat? Hiszen akkor nem lehet megmérgezni, de ugyanúgy jelez, ha valaki kint matat. Plusz a gazdi is előbb meghallja, egyből felébred rá.
2021. febr. 21. 22:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk is benn alszik a kutya. Kuvasz, de manapság már ott tartunk, hogy egy kuvaszt is félteni kell, mert elég, ha csak 1 id*óta jár erre:( Riasztó van. A szomszédok szerint menyétek is, de nekünk még nem okoztak gondot.
2021. febr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
22%

Ha kozepazsiai juhaszom lenne,itt aludna velem. De a cane corso is.

Soha nem raknam ki a kertbe.


Szamomra is erthetetlen,miert a kertbe csapjak ki a kutyat,amikor filmezesnel,ulomunkanal olelgetem puszilgatom a nagy macim. Nincs az olyanemberekben igeny a szeretetre.

2021. febr. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%

A legjobb, mikor az ilyen egyszeri emberek úgy érvelnek a "kutyának az a dolga, hogy őrizze a házát; a kutya kintre való" tézis mellett, hogy közben az utcafronton van a ház. Tehát a betörő nem fog a kerten át menni, hogy bejusson.

És igen, lakásba ezerszer nehezebben jut be bárki, ha bent van egy minimális védőösztönnel rendelkező kutya.


Egyébként én is azon a véleményen vagyok, hogy a legértékesebb dolgok a házban a mi és a kutyáink élete. Nem fogom őket veszélynek kitenni.

2021. febr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
55%
Én egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy panelben kutyát tartani állatkínzás. Meg kell különböztetni a kutyafajtákat is egymástól. Amíg egy csivava vagy egy yorki vígan eléldegél egy lakásban, mert egyedül kint életképtelen is lenne, addig egy nagytestű kutya kint érzi jól magát a kertben. A lakásban nem tud ugyanis mozogni. Nem egészséges, ha valaki úgy tekint a nagytestű kutyájára, mint valami nagy macira, amit ölelgethet, meg simogathat. Ha ezt akarja, vegyen plüss macit. De minden méltóságától megfosztja a kutyát. Az emberi butaság miatt elkényeztetni egy olyan fajtát, ami kifejezetten kinti kutya, megfosztja az állatot a maradék nemességétől is. Egy agárt panelben tartani pl kifejezetten állatkínzás. Vannak kutyák, amiket kezelhetünk ölebként és vannak, amiket nem. Azonfelül pedig vannak kifejezetten örző-védő kutyák, főleg falun, amiknek az a dolguk, hogy megvédjék a gazdát és az állatokat. A tyúkokat a nyestektől, vagy a birkákat a farkastól. Ugyanis akár tetszik, akár nem, nem minden kutyának az a funkciója, hogy emberi kapcsolatokat pótoljon a magányosok paneljében. Vannak állatok, amiknek az örzés és védés a dolguk.
2021. febr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó, miért írsz olyanról, amiről a leghalványabb fogalmad sincs? Ha még életedben nem láttál agarat, miért írsz róla?

A szőrzete sem, az anatómiája sem és a habitusa sem teszi alkalmassá a kinti tartásra! Amellett, hogy naponta fut összesen 2-3 órát, egész nap fekszik és alszik! Pont az egyik tipikus olyan fajta, ami csak benti tartásra való és ami csak ott marad meg egészséges.


Egyébként pedig a kutya napi 16-18 órát alszik. Ez a normális. Hogy ezt a kertben teszi vagy a lakásban, számára majdnem mindegy - csak majdnem, mert a gazda közelsége hihetetlen fontos lenne neki.

A lakásban tartott kutyák rendszerint sokkal többet mozognak, mint a kerti kutyák. Mert most biztos csodálkozni fogsz, magától nem rohangál kilométereket egy normális idegrendszerű kutya a kertben naponta.


Évszázadokig, évezredekig a kutyákat megfelelően tartották. Voltak kinti és benti kutyák. Csak olyan 40-50 éve terjedt el az a paraszti felfogás, hogy a vizslának, agárnak, tacskónak kint a helye. Pedig ha csak egyszer elmennél egy múzeumba (legalább egy kis kultúra is ragadna rád) látnád, hogy ezek a kutyák mindig is bent éltek a nemesekkel. Nem kint a kert végében.

2021. febr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
73%

De, mozog a kutya a kertben. Razziázik, hátramegy, körbepisili a kertet, megnézi a csirkéket, aztán előremegy, megugatja a járókelőket. Aztán hátraszalad, mert egy macska átment a kert végébe, aztán előremegy és szundizik, stb, stb. Magyarul sokat járkál a portán. Éber kutya, figyel mindenre,jön-megy. Ezen kívül járunk rendszeresen sétálni. Plusz rengeteget vagyunk kint, jön velünk, játszunk, szeretgetjük. Rengeteget foglalkozunk vele.

De nem tartjuk bent, mert nem érezné jól magát bent. Nekünk sem lenne komfortos. Nagytestű pásztorkutya, akinek az a mindene, hogy őrizzen. Mert erre van kitalálva. Imádja a hideg időt, akkor érzi magát a legjobban. Egyszerűen nem való minden fajta bentre.

Volt panelban kutyánk. Tényleg egész nap aludt. De amikor kertesbe költöztünk, ő akart kint lenni. Megtehette volna, be is jött. De rövid időn belül ki is akart menni, mert élvezte az udvart.

2021. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
78%

Ezt én se értem, sokan hazaviszik a kutyát azt' kicsapják a kertbe, elé löknek valami moslékot nap végén, és ebből azt várják, hogy őrző-védő kutyájuk lesz. Egyrészt nem lesz, másrészt nulla meló megmérgezni, agyoncsapni vagy más módon ártalmatlanítani.

Ha ilyen célra akarnék kutyát, nálam is csak kistestű, éber kutya jöhetne szóba, a lakáson belül tartva - jelez, ha odakint fura hangok vannak, felkelek mire gond lenne. Azzal nem vagyok előrébb, ha kint vakkant párat (mint általában gond nélkül is szoktak a kutyák) aztán fekszik a vérébe fagyva, miközben a betörő jön be a házba. Ez valami berögződés lehet.

(Kedvencem, mikor a "házőrző" kutya farokcsóválva rohan oda mindenkihez, vagy pedig fülét-farkát behúzva menekül a legkisebb mozgásra is... nem értem, hogy gondolhatja bárki ezeket a kutyákat házőrzőnek....)

2021. febr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
40%
Bent ne őrizzen semmit, az udvart kell szemmel tartani, postást figyelni stb. Van riasztónk, a kutyákat elsősorban nem azért tartjuk, szereti őket a gyerek, meg aranyosak is. 2 puli, szép is lenne bent őrkődnének. Még viccnek is rossz.
2021. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
69%
A nagyapám világéletében imádta a kutyákat, de eszébe nem jutott volna soha egy percre sem a házban tartani a kuvaszunkat. Ha valakinek öleb kell, akkor válasszon olyan tipusú kutyát. De ne kezeljünk mindenfajta kutyát ölebként, mert az ugyanúgy káros. Ahogy egy párkapcsolatban, ùgy kutyák esetében is meg lehet ölni az állatot a szeretetünkkel. Engem kifejezetten viszolyogtat ez a látvány és egyben elszomorít, ha például azt látom, hogy egy ember ugyanúgy pátyolgatja, puszilgatja a nagy, méltóságteljes kutyáját, aminek évszázadokon keresztül az volt a feladata, hogy a pusztákon védjen és őrizzen, mintha egy táskába való öleb lenne. Vannak kifejezetten lakás-kutyák, és vannak, amiknek egyszerűen a fajtából és a történelemből adódóan az örzés-védés csorog az ereiben. Csak az ember ezt is, mint annyi mást, nem hajlandó tudomásul venni, és még a legnemesebb fajtákat is elkorcsosítja. Szerintem roppant megalázó pincsiként kezelni egy komondort például.
2021. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
79%

#19

Ebben van valami, de cserébe meg ott vannak azok, akik a "lakáskutyájukat" meg kicsapják a kertbe, azt' örüljön a "dög" ha kap egy kutyaólat. Mer' neki yorki kell mer' az cuki, de attól függetlenül a' állatnak kinn a helye..... :(

Meg nekem továbbra is az a fenntartásom, hogy egy kutya nem lesz őrzőkutya csak azért, mert kint tartózkodik a kertben.

2021. febr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!