Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem nincs semmi...

Csak szerintem nincs semmi értelme, ha a kutya a kertben, kint őrzi a házat, a gazdit?

Figyelt kérdés
Abba nem mennék bele, hogy szerintem házőrzésre teljesen felesleges a kutya, 1000x olcsóbb egy jó riasztórendszer, és ugyanannyit tud, a különbség az, hogy a riasztót nem tudják lemérgezni, kiiktatni. De ha tegyük fel, a kutya házőrző, akkor nem logikusabb lenne, ha bent őrzi a házat? Hiszen akkor nem lehet megmérgezni, de ugyanúgy jelez, ha valaki kint matat. Plusz a gazdi is előbb meghallja, egyből felébred rá.
2021. febr. 21. 22:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
44%

De betegek vagytok itt néhányan! Félti a kutyát, hogy bemászik valaki és megöli...😂😂

Eljutottunk arra a beteg szintre, hogy a kuvaszt is bent tartják a házban, mert: "Szegényt megölik!"...

Oroszlánokat nem akartok bent tartani vagy elefántokat...?

Nagyanyáink forognak a sírjukban, milyen elmebeteg világot csináltak a leszármazottaik... Jézusom... Nagy az Isten állatkertje, és sajnos, túl alacsony a kerítés...

2021. febr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
88%

#21

Örülj neki, hogy neked még nem mérgezték meg egy állatodat se úgy, hogy belepusztult. Mármint komolya írom, örülj ennek és légy hálás érte. De más miért lesz "beteg" attól, hogy van már ilyen tapasztalata?

2021. febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
70%

Három kutyánkat mérgezték meg! Utána nem tartottunk többé kutyát.

A másik házban viszont mindig kint voltak a kutyáink télen - nyáron. Nappal lehettek bent nyáron, meg esetleg nagy hidegben télen, de éjjelre kimentek. Még ők kéredzkedtek ki! Szerencsére, ott normálisabbak voltak a szomszédok.

2021. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
73%

#21! Ugye milyen beteg világ az, ahol nem fogyóeszköznek tekintik a kutyát? Hanem családtagnak!


Én azt tartom beteg világnak, hogy még vannak ilyen primitív, ilyen felelőtlen, ennyire félresikerült és ennyire nulla neveléssel, nulla EQ-val rendelkező emberek.

2021. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
7%
Szerintetek az normális, ha egy nagytestű kutyát bent tartanak a házban...? Ez nem állatkínzás, ugye...? Gratulálok...
2021. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
91%

Elég sok ismerősöm tartja kinti-benti tartásban a nagytestű kutyáját. Vin ismerősöm, ahol a káj is bejárós és imád bent lenni. Nem, nem állatkínzás.

Gratulálok a korlátoltságodhoz.

2021. febr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
74%

A kutya nem csak az embertől védheti meg a portát, hanem a macskától, rókától, nyesttől és más ragadozóktól is, amik kárt tehetnének mondjuk a baromfiban. Elszánt betörők ellen a riasztó sokkal hatásosabb, az alkalmi besurranók (termény- és biciklitolvajok) ellen viszont pont a kutya jobb. Részemről a riasztó+kutya kombinációra szavazok, már csak azért is, mert a kutya a házőrzés mellett egy nagyon sokoldalú társ is. Az sem hátrány szerintem, hogy sok kutya azt is jelzi, ha rendellenességet lát. Egy ismerősöm családja valószínűleg az életét köszönheti a kutyájuknak, ugyanis az ugatásával felébresztette őket, amikor kigyulladt a ház melletti sufni.

Aki lakásban akar kutyát tartani, az is talál erre megfelelőt, aki kertben, az is. A mienknek szűkös a lakás, parancsra bejön, bent is marad, de ha választhat, akkor csak benéz és megy is kifele. Az ősei tanyát, állatokat őriztek, a kinti lét még mindig jobban hasonlít ehhez. A kutyaajtón már gondolkodtunk, de abból akkora kellene, amin már egy ember is beférne :).

2021. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
77%

Felfogás kérdése. Én ez okból IS tartok kutyákat (két németjuhász, egy kaukázusi juhász és egy pásztorkutya). De persze imádom a kutyákat és szívesen is tartom őket. Van kamerám és riasztóm is, de ember legyen a talpán aki be mer jönni :)


Megmérgeezni nem tudják az enyémeket mert kizárólag csak olyan ételt vagy itlat fogyasztanak el, amit ÉN és csakis én rakok a szemük láttára eléjük.

Eddig négyen próbálták behatolni, de egyik sem jutott az udvar közepéig sem :) persze nyilván vannak extrém esetek, de remélem ilyenre nem kerül sor soha.

2021. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
86%

#25

Nagymamámnak régen volt több nagytestű kutyája (németjuhász-kaliber), nála mindig volt kutyaajtó, szabadon járhattak-kelhettek a kutyák a lakás és az udvar között - alig voltak odakint a sétán és a higiéniai szükségleteiken kívül, állandóan bent lebzselt mind. Nem hinném, hogy kínzásnak élték meg. :)

2021. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!