Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen finom a kutyakajak...

Miért ilyen finom a kutyakajaként árult szárítotthús? Mi rosszabbat eszünk?

Figyelt kérdés
Kutyáinknak már egy ideje adunk szárított húst jutalomfalatként. Egyik nap gondoltam egyet és megkóstoltam, esküszöm jobb íze volt, mint néhány szaláminak. Nem tervezek nassolni belőle, de felmerült bennem a kérdés, hogy a kutyakaja valóban gyengébb minőségű e, mint amit mi eszünk?

2021. febr. 21. 23:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
40%

Amit en nem eszek meg,olyat a kutyamnak se adok.

Jol teszed,h megkostod,mit kap a kutya. Edd meg a felet.

2021. febr. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

7-es, nem belekötni szeretnék az írásodba, csak rákerestem a tavaszi vagdalt összetevőire (hogy őszinte legyek, olyannyira nem ismertem ezt a terméket, hogy azt hittem ez a tavaszi felvágott), és pár boltot megnézve, 3000 Ft/kg a 100 g-os Orsi (137 kcal/100 g). Snack Szeged márkájú 130 g-os vagdalt (225 kcal/100 g) akciósan is majd’ 1700 Ft/kg, míg teljes áron 2000 Ft. A tápértéket csak mellékesen említettem.


A Felix Shreds-nek 1800-2000 Ft kilója.


A kérdésben szereplő beef jerky-nek több oldalon is 24 000 Ft kilója embereknek, míg 8 000 Ft kilója kutyáknak. Ez utóbbi is tiszta terméknek tűnik (állatok számára szavatolva persze, ahogy azt a 4-es hozzászóló nagyon jól leírta), de itt is egyéni gusztus, hogy valaki bevállalná-e rendszeres fogyasztásra.


A szalámi tényleg teljesen más termék. Ráadásul hamar megavasodik, rengeteget romlott a minősége az elmúlt 20 évben. Vagy régebben jobban telepakolták tartósítókkal?

2021. febr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Köszi hogy utánajártál,de egy olcsóbb fajtát vettem tavasziból és tényleg 130ft körül volt.Mikor a kosárba néztem akkor tudatosult bennem hogy drágább a cicukaja.És akkor gondolj bele hogy a shibaa ami még drágább,vagy a 70%+ hústartalmúak amik 300-400ft egy alutasak.Nem tudom miért van ez de vmi borzasztó drága a macskakaja.Vagy épp vehetném ezt a barf etetést,néztem 10kg barf kutyakaja 8 ezer ft-tól indul.Egy nagytestű kutyának gondolom nem elég 10kg.Szerintem ezekkel az árakkal elszálltak,hülyére vagyunk véve.Talán jobban járok ha veszek csirkecombot a macseknak..
2021. febr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Meg még mi is ettük egyszer főttkukoricát, amit lehet ,hogy takarmánynak szánták, de nem volt baj; csak nem volt meg az az ízesszenciája ami szokott egy kukoricának; és akkor anya azt mondta, hogy lehet, hogy ezt takarmánynak szánták állatkáknak. :)"

nem is értem ezt hogy tudtad párhuzamba tenni a kutyakajával. azt vágod hogy a kukorica terem, a kutyakaját meg gyártják??

2021. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
13-as, köszi a választ. Vannak, akik tizenéve a régi árakat “szajkózzák”, de jó tudni, hogy ez friss adat. :)
2021. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!