Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Samoyed kennelt keresünk....

Samoyed kennelt keresünk. Javaslatok?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves hugom, nagyon rég szeretne egy samoyedet. A szüleimmel meg szeretnénk lepni, és keresünk kennelt, ahonnan vehetünk kutyust.

Tudnátok javasolni kennelt? És ár is jó lenne, hogy kb mennyire számítsunk. Eddig azt hallottam, hogy 250-300 ezerbe kerül egy


2021. febr. 22. 13:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%

3-as vagyok, ez így nagyon jól hangzik akkor :)

Átlagosnál drágább kutyafajta

Magyar árat nem nagyon találtam (hivatalosat), külföldi oldalakon az árát olyan 600-1500 USD közé tették (180-450 ezer), ez nyilván az adott kölyöktől is függ, de ha olyan vérvonalból való, akár 3000 USD (885 ezer) vagy többe is kerülhet. Szóval eléggé változó.

Kennelek egyébként:

[link]

2021. febr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2021. febr. 22. 14:02
 13/17 A kérdező kommentje:
És így utólag még egy kérdés. A samoyed mennyit ugat? Ha ki van fárasztba rendesen akkor nem ugat?
2021. febr. 22. 14:29
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy több helyen olvastam, eléggé szeret ugatni.

Egyébként, ahogy előttem írta valaki, nem igaz, hogy nem hullik a szőre, nem tudom ez az info honnan van, de brutál mennyiségű szőrt képesek ezek a kutyák hullajtani. Nekem norvég elkhoundom volt (ő pl sosem ugatott, csak vonyított), szőre nem volt olyan hosszú, mint a szamojédnak, viszont neki is, mint a legtöbb északi kutyának volt egy spéci gyapjas szőrrétege, ami a hideg ellen védte. Egy vedlés alatt annyi szőre jött ki, hogy kb 20 sapkát köthettem volna belőle..:D

2021. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Samoyednek nagyon hullik a szőre, vedlési időszak szőrtengerré változtatja a lakást.

Ellenben az életstílusotokhoz egy középuszkár nagyon illene, igaz nem egy könnyen beszerezhető fajta. Nem hullatja a szőrét, és sportos, mozgékony kutyafajta. Nem kell pudlisra nyírni, teddy bear fazonban igazi puha szőrgombócok, mint a szamojéd, csak könnyebben kezelhető és gyorsabban is tanul.

2021. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
+1 az uszkárra, szerintem is jobban illene.
2021. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
szia azóta vettetek? ha igen mennyi volt?
2022. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!