Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 20 éves, egyetemista lánynak...

20 éves, egyetemista lánynak milyen kutyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem a covid/bezártság miatti fellángolás, régóta szeretnék már (saját) kutyát. Sokáig féltem, hogy nem tudnék gondoskodni róla, túl hanyag lennék, nem tudnám életben tartani, de már 2,5 éve büszke cicagazdi vagyok és úgy érzem, hogy már jöhet a kutya is. Ezeket a fajtákat néztem, ők tetszenek (de persze ha másnak van jobb ötlete, azt is szívesen olvasom):

-törpeuszkár

-Cavalier King Charles spániel

-kis olasz agár

-pomerániai törpespicc

-máltai selyemkutya

-bichon frisé


Ami fontos, hogy a macskákkal jól kijöjjön (van a lakásban két brit rövidszőrű cicám), valamint hogy ne kelljen vele naponta 20-25 km-t sétálni azért, hogy elfáradjon. Lakásban élek, de a napirendem kötetlen, akár egész nap tudnék vele lenni majd, hozni-vinni magammal.

Szeretném magam majd beleásni a kutyával való foglalkozásba is, de jobbnak érzem, ha az elején egy szakértő is velünk lenne majd, segítene tanítani, tanácsokkal látna el.


2021. febr. 22. 23:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%
Azt is belekalkuláltad, hogy talán pár év múlva már nem lesz olyan kötetlen a napirended? Gondolom most egyetemista vagy és nem dolgozol, azért van ez így. Javaslom, hogy olvasd el az összes Neked tetsző fajta leírását és az igényeik alapján dönts, melyet 10+ évig is fent tudsz tartani.
2021. febr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy minden mentett, vagy menhelyi kutyusnak problémái lennének, de nagy rá az esély. Mindenki válasszon onnan, olyan kutyát, amilyet szeretne. :)


Igen, a későbbi életemet is próbáltam átgondolni, de valószínűleg a kötetlen napirend ott is megmarad majd.

2021. febr. 23. 11:22
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Pár dolgot azért megemlítenék az általad írt fajtákról:

- törpeuszkárral és pomerániaival szoktak agilityzni

- a spániel eredetileg vadászkutya volt, mellesleg láttam már 10+ km-es teljesítménytúrán cavaliert

- az agarak sprinterek, eredetileg vadásztak velünk, a kis olasz agár sem más ilyen tekintetben a mérete ne tévesszen meg

Ezekkel nem azt akarom mondani, hogy fáradhatatlan kutyák, de nekik kell a mozgás, ha nem is minden nap, de legalább hétvégén több.

Egyedül a máltai és a bichon tipikus ölebek.

2021. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
46%

Mentett bármilyen kutya.

Ott már ismerik az adott kutyust, ismerik a személyiségét (nyugis-e, mozgékony-e, kijön-e cicákkal, stb), ismerik a betegségeit, egészségügyi problémáit.

Elismerem a normális tenyésztők érdemeit, értem hogy szűrnek, odafigyelnek, oltanak, stb, de még így is lutri tőlük egy "ismeretlen" kölyköt hazavinni szvsz.


Számold bele, hogy pár év múlva közel se biztos, hogy kötetlen lesz a napirended.

2021. febr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
24%
Egy 20 eves egyetemista lanynak egy kutyas pasit ajanlanek es akkor kielhatned a kutyazasi vagyaidat, minden feleloseg es kotottsegek nelkul. Raersz meg egy olyan tarson gondolkodni ami evtizedes kotottsegekkel jar :)
2021. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
44%

Én is a mentés mellett vagyok, de ettől függetlenűl szerintem elég felelőtlet kutyát adni ajándékban.


Ő legalább 10 éven át lesz az élettársatok, ebbe a nagy döntésbe a párodat is be kéne vonni, nem csak elé rakni egy random kutyát abban reménykedve, hogy "Majd megszereti ha nem tetszik neki".


Nyílván meg fogja, de nem ez az optimális.


Szóval ha megakarod lepni legaláb tapogasd ki hogy ő milyen kutyát szeretne pontosan.


Pl.: Én tudom pontosan mit akar a párom, de azt is hogy kiakadna ha nélküle hoznék meg egy ilyen döntést, ami rá ekkora hatással van. (jogosan)

2021. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%

Miért kell ráerőszakolni a menhelyt olyan emberre, aki nem akarja? Világosan leírta a kérdező, hogy fajtatiszta kölyökkutyát akar, és csak erőltetitek a mentett kutyát. Amúgy is, minimum egy évtizedre választ magának társat, hadd döntse már el, hogy milyen kutyát akar. Komolyan, az ilyenek miatt vannak rosszul az emberek az állatvédőktől...

Kérdező, igazából a leírtak alapján bármelyik általad nézett fajta megfelelne neked, szóval szerintem a személyes preferenciád döntsön. Azt viszont vedd figyelembe, hogy a Cavalierek sajnos hajlamosak a szívbetegségekre, nagyon meg kell válogatni, hogy milyen tenyésztőtől hozod. Az olasz agarak pedig hajlamosak a csonttörésekre, egy eséstől is előfordulhat náluk.

2021. febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
44%
17-es Én csak ezt kifogásoltam: "Nem szeretnék kockáztatni, hogy hozzám kerül, megszeretem, ragaszkodni kezdek hozzá, utána pedig kiderül valami eü. problémája és él még 3 hónapot..."
2021. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
31%
Ne haragudj, de én lebeszélnélek a kutyáról. Van két cicád, amelyek már gondolom felnőttek és nem biztos, hogy el fognak fogadni egy kutyát, de még ha jól ki is jönnek, a kutya állandóan igényelni fogja a fárasztást, mind fizikailag, mind mentálisan. Egyetemista vagy, ki tudja mennyi időd marad vagy energiád rá. A macskák el vannak magukban is, de a kutya egészen más. Mellesleg semmilyen kutyának nem tesz jót a lépcsőzés, de főleg a kis testűeknek okoz gondot. Az meg, hogy mennyire lesz pörgős a kutya, nem csak a fajtáján múlik, hanem a saját személyiségén is. Nekem spitzem van, nem nézné ki belőle az ember, de 10 km séta után még bőven menne tovább...Szóval tényleg nem beleszólni szeretnék, de rengeteg jól gondold meg, hogy ezt tudod-e vállalni.
2021. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok, különben egyetértek 13-al, jól összefoglalta azt, amire buzdítottalak, hogy olvass utána a fajtáknak. Én is kb.erre a kettőre szűkítettem volna le a kört és valamiért még a Shih-tzu az, ami a fejemben van Veled kapcsolatban, szóval lehet nem véletlen a gondolat, így hát leírom.

De továbbra is azt javaslom tessék utána olvasni és ha Te is leszűkítetted a kört, akkor annak a pár fajtának még jobban utána olvasni és így tudsz majd felelős döntést hozni. Ha megvan a kiválasztott, akkor arról egy könyvet is tessék elolvasni. Ez a minimum,ha valaki felkészültnek érzi magát egy kutyára.

2021. febr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!