Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 20 éves, egyetemista lánynak...

20 éves, egyetemista lánynak milyen kutyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem a covid/bezártság miatti fellángolás, régóta szeretnék már (saját) kutyát. Sokáig féltem, hogy nem tudnék gondoskodni róla, túl hanyag lennék, nem tudnám életben tartani, de már 2,5 éve büszke cicagazdi vagyok és úgy érzem, hogy már jöhet a kutya is. Ezeket a fajtákat néztem, ők tetszenek (de persze ha másnak van jobb ötlete, azt is szívesen olvasom):

-törpeuszkár

-Cavalier King Charles spániel

-kis olasz agár

-pomerániai törpespicc

-máltai selyemkutya

-bichon frisé


Ami fontos, hogy a macskákkal jól kijöjjön (van a lakásban két brit rövidszőrű cicám), valamint hogy ne kelljen vele naponta 20-25 km-t sétálni azért, hogy elfáradjon. Lakásban élek, de a napirendem kötetlen, akár egész nap tudnék vele lenni majd, hozni-vinni magammal.

Szeretném magam majd beleásni a kutyával való foglalkozásba is, de jobbnak érzem, ha az elején egy szakértő is velünk lenne majd, segítene tanítani, tanácsokkal látna el.


2021. febr. 22. 23:05
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
51%

"Miért kell ráerőszakolni a menhelyt olyan emberre, aki nem akarja? Világosan leírta a kérdező, hogy fajtatiszta kölyökkutyát akar, és csak erőltetitek a mentett kutyát."

Én például azért, mert a KONKRÉT igényeinek, amiket felsorolt, jobban megfelel egy menhelyi kutyus akit már ismernek a gondozói. A fajtatiszta kölyök max annyiból lenne "jobb", hogy cuki. (?)

Ha valaki azért szeretne fajtatiszta kutyát, mert fontos a fajta számára, versenyekre akarja vinni vagy szimplán nagy rajongója egy nagy múltú "vérvonalnak", az teljesen oké, de egy buta tévhit miatt értelmetlen új kölyköket a világra hozni, mikor így is túl sok "fölösleges" kutya van a világon.

(#14)

2021. febr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!