Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyapelenkának van gyakorla...

A kutyapelenkának van gyakorlati haszna?

Figyelt kérdés

Ugye elvileg káros, ha egy kutyát, a szobatisztaságra neveléskor kutyapelenkára szoktatsz, mivel ezzel csak azt tanulja meg, hogy szabad bent üríteni, és a kutya nem tud különbséget tenni a pelenkára és a parkettára ürítés között.


Ez esetben van bármi valódi értelme ezeknek a leteríthető kutyapelenkáknak? Akár a szobatisztaságra neveléskor, akár más helyzetben. (Én pl. egyedül hordozóba, esetleg szobakennelbe tudom elképzelni, de nem véletlenszerűen leterítve a nappali padlójára.)


Ti szoktátok használni valamire?



2021. márc. 1. 11:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Nekem nemsokára lesz kiskutyám és tervezem majd használni. De nem rászoktatni, csak a padlót megvédeni a kutyavizelettől. A konyhát lekerítjük és a padlóra pelenkát teszek majd, mert laminát van a lakásban, nem akarom hogy tönkre menjen. Ha a pelusra pisil ugyan úgy szidást kap, mert bent ürít. Természetesen a korának megfelelő időnként fogjuk kivinni, nem kell több ideig tartogatnia mint amennyit kibír. Tehát kölykök alá, szállításnál boxba, vagy idős kutyánál vizelettartási nehézségek mellett van értelme, pár a kutyáknak tervezett pelenka pénzkidobás, mert az olyan anyaggal van itatva, ami a kutyát vonzza és ingerli. Én sima ember alá való pelenkát veszek majd, fele annyiba nem kerül és a célnak sokkal jobban megfelel.
2021. márc. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Igen, mi ivartalanítás után vettük hasznát, ameddig nem tudott rendesen lábra állni a kutya, addig 3× bepisilt, és így csak jobb a pelenka mint a padló vagy szőnyeg.
2021. márc. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Igen, nagyon öreg, inkontinens vagy egyéb beteg kutyáknak jó akiket nem tud a gazda kivinni, vagy még a nagyon kicsi újszülött kölyökök alá.
2021. márc. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Ez személyiségfüggő mint minden más. Van olyan kutya akit csak "elront", megnehezíti a szobatisztaságra nevelést, és van aki a helyén tudja kezelni.

Nekem szerencsém volt. Kiskorában rászoktattam a pelenkára, de hamar megtanulta hogy mégiscsak jobb kint üríteni mint bent.

Van egy kutyavécénk amiben pelenka van, nálunk szépen kialakult a rend. A kutyavécé mindig ott lesz a helyén szükség esetére, de kint végzi a dolgát. Előfordul kb havonta egyszer hogy éjjel jön rá a pisilhetnék, és olyankor a pelenkára pisil a vécéjébe.

Így nyugodt vagyok hogy nem fog megnagyobbodni a hólyagja. Társasházban lakó kutyáknak általában megnagyobbodik, mert nem mehetnek le amikor csak akarnak. Mi ezt elkerüljük a pelenkával, de alapvetően kint pisil-kakil, és ez így mindenkinek jó.

2021. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
1, melyik márka ami feleannyiba kerül? Örülnék ha olcsóbban megúsznám, mert a tengerimalacaim alá is azt teszek. Az összes általam ismert kutyapelenka 5000 körül van, ember alá valót pedig csak egy márkát ismerek, a Seni-t, de az is ugyanannyiba kerül mint a kutyapelenka.
2021. márc. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Az én kutyám (Yorkie), 6 hónapos korában elhagyta a kutyapelenkát, és nem használja azóta. Ingáztam egyetem és a városom között ( 100 km), volt hogy hajnali 5-kor volt lent, mielőtt elmentem, és csak délután 3-4 kor értem haza. Le volt terítve neki a pelus, de nem pisilt rá, inkább megvárt engem. Most 5 éves. Én a pelust az Auchanban vettem neki, ott aránylag olcsó volt.
2021. márc. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Mi nem használtunk, szerintem csak hátráltatná a szobatisztaságra nevelést. Idős beteg kutyának viszont jó lehet
2021. márc. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

A kutyám magától nem használja a pelenkát, már szobatiszta volt, amikor hozzám került.

Amikor megy a hasa, akkor figyelem, mikor helyezkedik, és gyorsan odaigazítom a pelenka fölé. 9. emeleten lakunk, szóval nem lenne idő lerohanni, hogy kint végezze el a dolgát.

Autóban hányingeres, valami rossz tapasztalata lehet (mentett kutya), szóval olyankor a feje alá teszek egy pelenkát, hogy azt nyálazza össze, és ha hányna, arra menjen, ne a kocsit koszoljuk össze.

2021. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
Mi lepontoznivaló volt a válaszomban?
2021. márc. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%

Frenzee szokj hozzá ha gyakran akarsz ide válaszolgatni. Itt nem létezik arany középút vagy átmenet, itt minden jó vagy rossz, fekete vagy fehér. Ha nem vagy maga a tökéletes gazdi, akkor állatkínzó vagy. Ha nem prémium táppal vagy nyersen etetsz, akkor mi mással mint szeméttel. Ha kutyapelenkát használsz, akkor lusta és felelőtlen vagy... meg ilyen nyalángságok :)


Engem már azért kikiáltottak állatkínzónak mert retrievernyakörvet használok és a kutya nem boxban utazik az autóban hanem bekötve.

2021. márc. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!