Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem képesek a tenyésztők...

Miért nem képesek a tenyésztők árat kiírni?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért kell ezt a szerencsétlenkedést csinálni. Ezzel a hülyeséggel csak teret adnak a szaporítóknak.



Adott egy kutyafajta, a törzskönyvezett, fajtatiszta ára 200 000 forintnál kezdődik és 700 000 forint az általános felső határ (meg a csillagos ég). Nem sajnálom rá a pénzt, de nekem 300-at megér, 700-at jelenleg nem. Unom, hogy körbe kell telefonálgatnom a kennelt, alkudoznom, nem képesek egy pontos árat mondani korrekten... Beléptem egy fci igazolásos profi tenyésztő csoportba, a hirdetésekben az említett kölyök eb körbe van fotózva 60 szögből, mellette az összes szűrés, a vele csomagban járó dolgok, aztán a litánia végén két felkiáltójel között, hogy (idézem): Amennyiben csak ah ár érdekel és nincsen komoly vételi szándékod, akkor ne írj!



Komolyan felcsesztem magam ezen a bohóckodáson. Már miért ne tudhatnám, mennyibe kerül itt-ott a leendő kiskutyám? Miért kell eltelefonálgatnom ezer forintokat egy nyomorult információért?



2021. márc. 1. 21:12
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
71%

Ez szerintem is zavaró. Tök megértem, hogy egyedi ára van minden kölyöknek, de miért nem lehet odaírni, hogy "x forinttól", vagy "x-y ft között", vagy általában szokott lenni egy bemutatkozás, vagy fajtaismertető a weboldalon, ott meg lehetne említeni hogy nagyságrendileg x ft szokott lenni egy hobbi célra eladott kölyök, pontosabb összegért érdeklődjön privátban...


De ez általános, pl. házfelújítási munkák árait is úgy titkolják a szakik mintha muszáj lenne, álláshirdetések túlnyomó többségénél is titkos a bérezés, stb. Nem értem, miért kell mindent harapófogóval kiszedni az emberekből...

2021. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
92%

Facebookon például szabályzat tiltja élő állat árusítását, ott csak az ír ki árat, aki ezt a szabályt nem ismeri, de a hirdetése törlése vagy a fiókja felfüggesztése után megtanulja.

Egyébként normális érdeklődésre szerintem árat is fognak mondani, de ha valaki azzal kezdi, hogy "Kell! Ára?" (és hasonlók, rendszeresen látok ilyeneket), azt jogosan nem szeretik.

2021. márc. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

#12

Ez tök oké, de azoknak a macska-kutya tenyésztőknek, akiket eddig néztem, van saját weboldaluk, ott se írnak semmi infót az árakról.

Amúgy igen, az ilyen "kő, mennyibe kerű" jellegű érdeklődők tényleg no comment. :D

2021. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
85%
Igen, egy kb. ártartományt esetleg lehetne írni legalább a weboldalukon, akinek van ilyen, de lehet, hogy úgy vannak vele, hogy aki tényleg elkötelezett, az úgyis utánamegy, mindenki más meg megy menhelyre, fajtamentéshez vagy szaporítókhoz. Fene tudja. Én eddig indokként leginkább ezt hallottam, hogy az ilyen tahókat akarják kiszűrni, vagy akik csak ár szerint választanak kutyát. Tekintve hogy korrekt tenyésztőtől még részletfizetést is lehet kérni, aki valóban elkötelezett egy fajta iránt, az nem ár szerint fog választani, hanem a hozzá leginkább passzoló kutyát keresi. Szerintem ez van bennük.
2021. márc. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
75%

Valaki privátban közölte mocskolódással egybekötve, hogy a #3-as válaszom haszontalan és hogy fotelszakértő vagyok.


Akkor most kifejteném kicsit bővebben csak neki:


Azért nem szokás egyedileg gyártott termékeket/szolgáltatásokat (ide tartozik a tenyésztés is) beárazni, mert a piac folyamatosan változik, a pénz folyamatosan mozog (infláció, defláció).


Egy tenyésztő jó ha évente lehoz egy almot, akkor mondhatjuk, hogy nagyon aktív...


Egyik évben rákölt 10 egységnyi pénzt, mire eladásra kerülnek a kölykök. Másik évben lehet, hogy már 5 egységnyit vagy 20 egységnyit kell ráköltenie, mert ennyit változik a gazdaság közben.


2020-ban beárazza 300e Ft.-ra a kölyköket. 2021-ben többet kell költenie, ezért 400e Ft.-ot kér értük. Jönnek a hőbörgő emberek majd, hogy mit képzel magáról, van képe ennyit elkérni, mikor tavaly sokkal olcsóbb volt.


Ezért nem szokás kis mennyiségben előállított terméket/szolgáltatást előre beárazni.


"Tök megértem, hogy egyedi ára van minden kölyöknek, de miért nem lehet odaírni, hogy "x forinttól", vagy "x-y ft között""


Verseny alakulna ki a tenyésztők között, hogy ki tudja olcsóbban adni. Ez senkinek sem érdeke.

2021. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
83%
Hát, azért szerintem normális tenyésztők nem versenyeznének árban egymással, hiszen tudják, mennyit ér a munkájuk, meg azzal is tisztában vannak, hogy a szaporítók egy része ingyen dobja mások után, sőt, még fenyegetőznek, hogy ha nem viszed, altatják, és van, aki megsajnálja. Aki elkötelezett egy fajta iránt vásárlóként, az ilyenbe nem megy bele, sőt, a gyanúsan olcsó kutyáknál már gyanakszik, hogy ott valami nincs rendben.
2021. márc. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
#16 Pedig már most is ki van alakulva a piaci verseny. :) Lásd show vonal - munka vonal közti árkülönbséget, csak hogy példát mondjak. Pedig ha nagyon akarnák, akkor show vonalút is lehetne drágábban adni.
2021. márc. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
79%

Nem alakulna ki verseny. Ismerik egymás árait, de ha nekem van két Európa nyertes (nem tudom milyen díjak vannak, bocsi) kutyám, és lejön tőlük egy gyönyörű alom nem fogom 250-ért elszórni őket, mert sokkal többet érnek.

Eleve ez lenne a nagy különbség a szapi meg a tenyésztő között, hogy a tenyésztő nem a piacra dolgozik, ahol a lényeg hogy menjen el az áru, hanem az áru minősége.


Különben ha meg körbe telefonálok, hogy kinél mennyi a kölyök, akkor nem tudnának egymás alá licitálni? "cuki a kutyáid, de Jóskánál 50 ezerrel olcsóbb", akkor nem fogja nekem 50 ezerrel kevesebbért odaadni, csakhogy vigyem, hanem elhajt a francba, tök jogosan.


Érdekes más állatoknál ki van írva az ár, mégsem megy ez a nagy alálicitálás, amit írsz (pedig nem mondom hogy nem gondolkozol logikusan, tök érthető lenne, de azok a szapik...), ha meg megy, akkor az olyan is. Aki minőséget állít elő, az tudja, hogy el fog kelni azon az áron mert ismeri a fajtát, és ismeri saját állatait is.


Az hogy minden évben mozog az ár az is érthető, de nem hiszem hogy ez akkora népharagot váltana ki. Egy kicsi alomnak is akkorák az alapköltségei mint egy nagynak, és nem minden alomban születnek egyforma minőségű kiskutyák. (Nem mindegyikbe születik pl fajtagyőztes)

2021. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
62%

#18

a költségeid ugyanannyi, ha nem lesz champion, mintha champion lenne (javarésze nem lesz champion, azaz országos győztes)

ugyanannyiba kerül a nevezési díj, ugyanannyi az üzemanyag, szállás, kaja, stb.


minden ugyanannyiba kerül...

Sőt, akár még a legszebb is lehet a kutyád... Nem számít, Jóska majd lefizeti a bírót, vagy éppen a haverja, aztán majd az ő kutyája nyeri a "küllemversenyt"

Hoppá, a te kutyád már nem is champion. Persze elköltöttél erre a versenyre a részvételért egy bő 100 000-et vagy többet.

Nesze neked

2021. márc. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
35%

#18

Ha meg nem lesz champion a kutyád.... örülnél te nagyon annak a 250-nek, de megkönnyebbülsz, ha mindet elviszik egyáltalán 150-be

2021. márc. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!