Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem képesek a tenyésztők...

Miért nem képesek a tenyésztők árat kiírni?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért kell ezt a szerencsétlenkedést csinálni. Ezzel a hülyeséggel csak teret adnak a szaporítóknak.



Adott egy kutyafajta, a törzskönyvezett, fajtatiszta ára 200 000 forintnál kezdődik és 700 000 forint az általános felső határ (meg a csillagos ég). Nem sajnálom rá a pénzt, de nekem 300-at megér, 700-at jelenleg nem. Unom, hogy körbe kell telefonálgatnom a kennelt, alkudoznom, nem képesek egy pontos árat mondani korrekten... Beléptem egy fci igazolásos profi tenyésztő csoportba, a hirdetésekben az említett kölyök eb körbe van fotózva 60 szögből, mellette az összes szűrés, a vele csomagban járó dolgok, aztán a litánia végén két felkiáltójel között, hogy (idézem): Amennyiben csak ah ár érdekel és nincsen komoly vételi szándékod, akkor ne írj!



Komolyan felcsesztem magam ezen a bohóckodáson. Már miért ne tudhatnám, mennyibe kerül itt-ott a leendő kiskutyám? Miért kell eltelefonálgatnom ezer forintokat egy nyomorult információért?



2021. márc. 1. 21:12
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
26%

"Nem alakulna ki verseny."


"ha nekem van két Európa nyertes [...] kutyám, és lejön tőlük egy gyönyörű alom nem fogom 250-ért elszórni őket mert sokkal többet érnek."


Mennyit kérnél érte? 500-at? 700-at? Kettő között? Egyik sem?


Szerintem te is úgy kezdenéd, hogy felméred mennyit érhet és aszerint árazod be őket, hogy korrekt legyél.


Máris ott tartunk, hogy egy másik tenyésztő befolyásolta az árazásodat, ergo piaci verseny alakult ki köztetek.


Később jön hozzád érdeklődni egy friss bajnok versenyző, hogy ő is tenyésztésbe fogna, érdekelné te mennyiért adtad el anno a kutyáidat, mert bizonytalan. Még egy piaci versenyző, aki máshoz igazította az árazását.


Ugyanígy hatással van az árazásra az is, ha valaki eleve nemzetközi szinten várja az érdeklődőket, mert miért kérne el például 1000 EUR-t, miközben tőlünk nyugatabbra sokkal magasabban van a beugró? Ez megint csak egy piaci verseny, hiszen egymást befolyásolják az árazások.

2021. márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
96%
Végülis új autót is adhatnának 150 ezer Ft-ért, hogy Olcsó János minél előbb elvigye, mert nincsenek rá milliói, és ha nem adják oda ennyiért, akkor majd vesz használt autót. :-D Érdekes módon mégis megélnek az autógyárak így is, hogy milliókba kerülnek az új autók.
2021. márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
21%

#22

Nem a magyarokból élnek az autógyártók, ne aggódj

2021. márc. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen mindegy, kikből élnek, megtalálják a piacukat, ahogyan a kutyatenyésztők is. ;-)
2021. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
35%

18-as vagyok, de nem igazán értem, hogy mit akartak mondani a 19-es és 20-as válaszok. Este van bocsi...


Szóval, én is ugyan ezt írtam, hogy egy alomnak meg van az alapköltsége, mint a szülő(k) etetése, felkészítése, szűrések, versenyek satöbbi satöbbi, ami akkor is ugyanannyi, hogyha 5 kölyök születik, meg ha mondjuk 8. És akkor is ugyanannyiba fog fájni az alapköltség, hogyha éppen nem születik ritka színváltozat, vagy egyik sem mutat különösen jó ösztönöket, vagy küllemet. 8 kölyköt tud olcsóbban adni, mert megoszlik a közös költség ( de tudom, hogy a kölykök számával ugyanakkor nő is az alomra fordított összeg), de mivel az is lehet, hogy kiemelkedő kölyök nincs köztük, így mindegyik hobby áron megy el.


Most az hogy egy remek kiskutya mennyit ér (mert írtátok, hogy örülsz, ha megveszik 250ért) nagyon függ attól, hogy milyen fajtáról van szó. Magyar fajták közül lehet találni már 150-ért, de egy corgit mondjuk a legrosszabb alomból sem kapsz 400.000 alatt.


És megint hangsúlyozom, aki tenyésztő az tudja mennyit érnek az állatai, és nem fogja áron alul adni, csak azért mert rajtamaradt. Mert ha jól végzi a munkáját, akkor nem marad rajta. Az szapi-mentalitás, hogy betöltik a két hónapot a kiskutyák, szórja minden jelentkezőnek 250ért őket, majd ha marad kettő, akkor odaadja 70.000ért is csak vigyék el.

Amik a tenyésztőnél maradnak kutyák, azokért pedig a továbbiakban is ő felel, mert nem csak 2-3 hónapos kölyköket keresnek, van aki csak idősebb kutyát hajlandó venni.

De őszintén, hogyha egy évben van 1 vagy 2 alma, ami 10-16 kiskutyát jelent, szinte kizárt, hogy rajtamaradjon...


Azt, hogy a bírók lefizethetőek nem újdonság, de ez nem fogja egy kutya értékét leminősíteni. Lehet hogy adott tenyészszemlén beelőzi egy protekciós, de aki ért a fajtához az látja benne a potenciált, elviszi másik versenyre, ahol nem a pénz beszél. Vagy majd ő fizet. Nem a kitüntetések száma a lényeg, akinek van szeme látja a kutyán, hogy tényleg ér-e annyit, vagy csak rámondják (és lefizetik a bírót).


De ok, ne show-ról beszéljünk. Legyen egy munkakutyafajta. Egy tenyésztő látja melyik ösztönerős, melyik lesz jó munkára és melyik kevésbé. Utóbbit eladja hobby célra, míg az előbbiért simán elkérheti a többi kölyök árának másfélszeresét, hogyha egyszer az a kutya olyan jó kutya. Egy hiába pontozzák le a versenyen a lefizetett bírók, munkában meg fog látszódni az értéke.


21-es a tenyésztők tisztában vannak egymás áraival, nyilván, hogy ne nagyon térjenek el. Egyik sem akarja túl olcsón vagy túl drágán adni, a különbségek a szülők minőségéből, a kölykök minőségéből és a rájuk fordított költségekből adódnak. Pl nem minden tenyésztő megy el minden versenyre. Máris tíz-százezres különbségek a szülőkre fordított összegekben. Tápokról, orvosi költségekről még nem beszéltünk, ami a vemhességtől és az adott orvos költségeitől is függ.


Az autós példád kiváló, mert a te gondolatmeneted szerint akkor így kb mindenkinek titkolnia kellene az árait, mégsem ez van a világban.

Egy Audit nem fognak ugyanannyiért adni, mint egy Daciat, hiába licitálhatna egyik a másik ára alá. A Dacianak ennyi és ennyi az előállítási költsége, plussz annyi és amannyi a tervezési költségek, meg a márkenév, nomeg persze a minőség. Ugyanez Audinál is. Mindkettő autó, mindkettő kiszolgál, de minőségben eltérnek. Dacia egy hobby célú kiskutya, gyenge eredményű felmenőkkel, az Audi meg a csúcskategória, meg egy mondjuk népszerű fajtából.


Ezt a milliós - százezres használt autós problémát megint nem értem, hogyha drágálja valaki a tenyésztők árait, az menjen gyepire kutyáért, de ha meg egy egészséges, fajtatiszta kiskutyát akar akkor nyúljon érte a zsebébe. Senki nem tart pisztolyt az ember fejéhez, hogy fajtatisztát vegyen százezrekért.

Ha a kertbe kertészkedni akarsz, akkor vegyél a kínaiban egy melegítőt, hameg a Váci utcában fotózkodni szeretnél, akkor nézz be a Zarába... De ne vegyél olcsó hamisítványokat, mert az nagyon ciki.

2021. márc. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
85%
De most gondoljon bele mindenki, aki itt azt szajkózza, hogy írják ki az árakat: ha kiírnák, hogy a kölykök 120-350.000 ft között fognak mozogni, tömegesen jönnnéek az olyan megkeresések, hogy csak 100-ért vagy max 120-ért kell kölyök. MIndenkinek olcsón kellene kiskutya, pedig mondjuk egy 6 fős alomból csak egy küllemhibás kölyök születik, amelyik hobbira menne el. Milliószor több dolga lesz a tenyésztőnek, milliószor több magyarázkodás, győzködés kellene. Ez kinek cél? Pláne, ha a jelenlegi rendszerben is már az ellés előtt többszörös a gazdajelöltek száma?
2021. márc. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
21%

Ezek a megkeresések így is vannak, sőt megkockáztatom, hogy így mégtöbb egyutas telefonálóval van dolguk, akik egyelőre vagy csak kizárólág az árat akarják tudni. Ha kiírnák ezt az információt, eggyel kevesebb dolog miatt kéne őket zargatni.

Én nem gondolom azt, hogy ezzel több dolguk lenne, aki meg ezek után is azzal kezdi a beszélgetést, hogy "Csókolom a 150ezrest lehetne 120-ért?" azt meg ugyanúgy lehet mellőzni, ahogy eddig is, mert ilyenek eddig is voltak, csak addig lefutottak 3 kört, mire alkudozni kezdhetett volna a csóka.

2021. márc. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
88%

Hát, nekem több tenyésztő ismerősöm nem ad meg telefonszámot, mert nem kell nekik, hogy napi szinten hívogassák őket mindig. És egyszerűen nem válaszolnak az ilyen csak árra irányuló kérdésekre. Persze igazad van, utolsó, az ár kiírásával is mellőzhetik a hasonló kérdezőket.

De nem gondolnám, hogy kevesebb megkeresés lenne, sőt! Inkább több civakodás lenne, hogy Mariska miért nem kaphat 120-ért kölyköt, ha ennyiért is hirdet a tenyésztő. Az már nem fog eljutni Mariska tudatáig, hogy ez az ár mondjuk csak egyetlen alom egyetlen kiskutyájára volt érvényes.

2021. márc. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
23%

#36

De ez így miért jobb, hogy MINDENKI kénytelen aktívan felhívni/ráírni/odamenni csak azért, hogy megkérdezze, nagyságrendileg mekkora összegre kell számítania? Aztán meg ezután állnak neki alkudozni...

(Ne érts félre, nem kötekedni akarok, értem amit írsz, csak nekem nem logikus. :D )

2021. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%
Hú de le lettem pontozva, fáj a ráfordított időm :D GYK én így szeretlek... <3
2021. márc. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!