Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem képesek a tenyésztők...

Miért nem képesek a tenyésztők árat kiírni?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért kell ezt a szerencsétlenkedést csinálni. Ezzel a hülyeséggel csak teret adnak a szaporítóknak.



Adott egy kutyafajta, a törzskönyvezett, fajtatiszta ára 200 000 forintnál kezdődik és 700 000 forint az általános felső határ (meg a csillagos ég). Nem sajnálom rá a pénzt, de nekem 300-at megér, 700-at jelenleg nem. Unom, hogy körbe kell telefonálgatnom a kennelt, alkudoznom, nem képesek egy pontos árat mondani korrekten... Beléptem egy fci igazolásos profi tenyésztő csoportba, a hirdetésekben az említett kölyök eb körbe van fotózva 60 szögből, mellette az összes szűrés, a vele csomagban járó dolgok, aztán a litánia végén két felkiáltójel között, hogy (idézem): Amennyiben csak ah ár érdekel és nincsen komoly vételi szándékod, akkor ne írj!



Komolyan felcsesztem magam ezen a bohóckodáson. Már miért ne tudhatnám, mennyibe kerül itt-ott a leendő kiskutyám? Miért kell eltelefonálgatnom ezer forintokat egy nyomorult információért?



2021. márc. 1. 21:12
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
58%

#29, hidd el, ha te elkezdesz alkudozni, akkor rövid úton elesel a kölyöktől. Egy jó tenyésztőnek nem kell belemennie az alkudozásba.

"De ez így miért jobb, hogy MINDENKI kénytelen aktívan felhívni/ráírni/odamenni" Ez egy fő kitétel, hogy csak a komoly vásárlók jelentkezzenek. Ha pedig érdekel a kölyök, úgyis utána mész. (Én mentem ki Franciaországba csak azért, hogy megnézzem a kiskutyát 6 hetesen. Majd még egyszer, hogy el is hozzam. Úgyhogy ezt a problémádat, hogy rá kell írni a tenyésztőre, kicsit nevetségesnek tartom.)

2021. márc. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%

#31

Egyik előző kommentemben írtam, hogy igazából engem nem az zavar, hogy történetesen pont a tenyésztők ezt csinálják, hanem hogy mindenki.... mint írtam, felújítási munkák, állásajánlatok, úgy titkolóznak az anyagiakkal kapcsolatban mintha nem is tudom, valami államtitok lenne. Én ezt találom nevetségesnek. :D

2021. márc. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

32 kérdés jézusom látszik hogy ritkán jövök fel az oldalra. XD

Most éppen a válaszokat olvasom köszönöm őket még a véleményemtől eltérőeket is.

2021. márc. 4. 14:24
 34/35 anonim ***** válasza:
2021. máj. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
84%
Erre ír caps lock-al egy üzenetet, hogy KUSSOLJ PARASZT. Istenem, még egy ilyen hülyét...
2021. máj. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!