Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vállalnátok napi 8 órás...

Vállalnátok napi 8 órás munkát kutya mellett ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A kutyám 5 éves, eddig mindig remek munkahelyeim voltak, napi 4-6 óránál többet soha nem kellett egyedül hagynom, tökéletesen belefért az időmbe egy kutya.

Csak aztán jött a covid, megszűnt a munkahelyem, azóta alkalmi és home office-os munkáim vannak, amiből úgy, ahogy megélek, spórolok, amin tudok, de lassan felélem minden tartalékom.

Közel másfél éve keresek normális munkahelyet, most végre felvettek egy olyan pozícióba, ahol rendes fizetésem lenne, vissza tudnám tölteni a kiesett tartalékokat. Viszont ez heti 40 órás, bejárós munka, heti 4 napig 10 órát lenne egyedül a kutya, péntekenként pedig 8-at, ami szerintem is rengeteg.

Tudom, hogy ez így közel sem jó, sőt, inkább szörnyű, az elején én is csak részmunkaidős vagy home office-os állásokat kerestem, esetleg kutyabarát munkahelyeket, de eléggé beszűkültek a lehetőségeim, egyre kétségbeejtőbb lett a helyzet, így már jelentkeztem mindenhova. Félek, ha ezt az állást most elutasítom megint hónapokig keresgélhetek.

Ti mit csinálnátok a helyemben? Elvállalnátok?


Gondoltam a napközire, de elég zárkózott kutya, nehezen barátkozik össze más kutyákkal. Egyáltalán nem balhés, inkább megül a sarokban típus, nélkülem bizonytalan, nem találja fel magát, így az elején mindenképp szenvedés lenne neki a napközi, ha nem összeszokott társaság, mindig változnak a kutyák, akkor valószínűleg minden alkalom szenvedés lenne.

A másik ötletem az a kutyasétáltató alkalmazása, de ez nem tudom hogyan működik, a környéken nincs ismerősöm, aki ezt vállalná, vadidegennek meg nem feltétlen nyomnám a kezébe a lakáskulcsom. Illetve megint ott van, hogy zárkózott a kutya, emberekkel is távolságtartó, az is idő lenne, mire a kutyasétáltatót megszokná, de ez talán hamarabb menne, mint a napközi.


A kutyám egyébként nagytestű, valószínűleg kibírná a 10 órát eü. séta nélkül, de ezt még nem próbáltam, mivel nem voltunk rákényszerülve, de ez a legkisebb gond, pelust le tudok neki rakni, ha nagyon muszáj. Nagy mozgásigényű, napi 2-3 órát sétálunk, de ezt munka mellett is biztosítanám neki minden nap (most is dolgozom napi 8-10 órát, csak ugye itthonról és én osztom be az időmet), nem nehéz fizikai munkára jelentkeztem, nem az lenne, hogy hulla fáradtan munka után beesek az ágyba. Jól nevelt, egyáltalán nem húz pórázon, maximálisan behívható, engedelmes, szóval nem feltétlen egy viselkedésterapeutára lenne szükségem kutyasétáltatónak, elég ha az alapvető dolgokkal tisztában van.

Másfél hét múlva kezdenék, addig kellene megoldást találnom, illetve addig el kell kezdenem újra egyedülléthez is szoktatni, mert jelenleg a nap 24 órájában velem van.


Mit gondoltok? Mi a jó megoldás (ha van egyáltalán jó megoldás) ebben a helyzetben?



#sétáltatás #munkahely #kutya napközi
2021. márc. 3. 09:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kutyatartó szerintem teljes állásban dolgozik. :D

Ha a 6 órás egyedüllétet már megszokta, akkor már 8-10 órát is kibír szerintem. Az a fontos, hogy meló után az aktív foglalkozás meglegyen.

2021. márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
97%

#10 esnek:A kutyasétáltató vadidegentől elkérheted és lefénymásolhatod a személyijét az első megbeszélés után.

Te soha senkitől nem kérhetsz el semmilyen igazolványt, ha lemásolod pedig már nem szabálysértés hanem bűncselekmény.

2021. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazatok van, egyrészt jó az állás, másrészt örülök, hogy azért van (elég sok) példa arra is, hogy valaki napi 8 órás munka mellett tart kutyát.

Igazából csak azért bizonytalanodtam el, mert még sosem voltam ilyen helyzetben az 5 év alatt, tényleg mindig találtam olyan helyet, ahol rugalmas a beosztás, nem kell sok időre egyedül hagynom a kutyám. Meg rengeteg helyen olvasom, hogy már menhelyek sem adnak teljes állásban dolgozó gazdinak kutyát, hogy kínzás ennyi időre egyedül hagyni, és ezzel részben egyet is tudok érteni, tényleg nem ideális, ha napi 8-10 órát egyedül kell lennie, de most sajnos nem mehet minden úgy, ahogy ideális lenne.

#10-es személyit nem fénymásolhatok, még csak el se kérhetem...a napközis dolog meg szerintem egyértelmű, 5 éve én nevelem a kutyám, pontosan tudom, hogyan viselkedik idegen kutyák között, idegen környezetben. Nem viseli jól és nem az a cél, hogy vigyázzanak rá, miközben végigstresszeli az egész napot nélkülem, hanem, hogy valahogy nélkülem is jól tudja magát érezni. Ha nem tudja esetleg megszokni a napközit az neki sokkal rosszabb, mintha itthon lehetne egyedül nyugalomban, megszokott környezetben, nem rombol, nem nyúl semmihez, nem azért kell vigyázni rá, hanem, hogy ne legyen egész nap egyedül, minden interakció nélkül.


Végül egyébként a kutyasétáltató mellett döntöttem, találtam is egy egyetemista lányt, aki vállalná, szoktunk közösen sétálni, itt lakik a környéken, kivételesen jól ért a kutyákhoz, valamennyire az enyémet is ismeri.

Szerintetek mennyit illik fizetni kutyasétáltatásért? Heti hány alkalom kéne? Minden napra vagy csak heti 1-2 alkalom?

2021. márc. 3. 14:44
 14/17 anonim ***** válasza:
70%
Napi 10 szerintem megteszi
2021. márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne kínzás a kutyának ha egyedül van? Azért az már kicsit a ló túloldala. Vajon ezek az emberek éjszaka is felkelnek kétóránként, hogy szórakoztassák a kutyát? Vagy a menhelyen a kennelben ráérnek 0-24 foglalkozni száz valahány kutyával?

Jha, nem mert akkor nem kellenének önkéntesek heti 1x 1 órás sétához.


Egy normális kutya simán kibírja a 8 órás munkaidőt, nem szórakoztathatod egész nap.

2021. márc. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
De lakasban bezarva mas,mint udvaron. Udvaron johogy elvan,pisil kakil,jon megy szaglaszik. Lakasban kinszenvedes,koltozz vmi kertesbe el,en nem is engednek igy tartani a lakaba bezarva kutyat,semmi ertelme :(
2021. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem kistestű kutyám van (8 kiló), de simán elvan egyedül. Mikor kicsi volt, a párom 4 órában dolgozott, én elmentem melózni reggel 7-kor, a párom hazáért délre. Később mindketten 8 órában melóztunk, a kutya rendben volt, baleset se volt sose.

Most homeofficeban vagyunk, a kutya egész nap alszik, hiába vagyunk ott.

Időnként előfordul, hogy sokáig elvagyunk, volt már párszor 12 órát egyedül (persze ezt igyekszünk elkerülni).

Szóval nyugi, kibírja, csak meló után mozgás le rendesen.

Amúgy nálad homeoffice nem játszik? Megint itt a covid.

2021. nov. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!