Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kutya nevek?

Törzskönyves kutya nevek?

Figyelt kérdés
Úgy tudom külföldön a törzskönyves kutyáknak megvan szabva a születési dátumuk alapján milyen betűvel kezdődjön a nevük. Az itthon is így van?
2010. aug. 18. 12:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nos akkor ezek szerint nem úgy van mint külföldön, Franciaországban évente változik a betű. De ebből nem akarok vitát, én is csak azért akartam tudni hogy valami alapján tudjak nevet keresni a leendő kutyusomnak.

köszi a válaszokat

2010. aug. 18. 19:55
 12/19 anonim ***** válasza:
De mi itthonról vettünk két yack russelt és az egyik nek ö -vel kellett kezdődni a nevének Ördög bogyó lett Másikna S -el és Ostya Szotyoládé lett
2010. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mármint fordítva
2010. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Honnan veszed,te ezt a franciaországos dolgot?
2010. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Kint éltem, úgyhogy láttam-halottam, ez ott köztudott.
2010. aug. 18. 21:00
 16/19 anonim ***** válasza:
Mert ez érdekes,nekem a Franciaországból hozott törzskönyves kan kutyám és a felmenőinek sem így volt a törzskönyvében,megis kérdeztem ,hogy ott ,hogy működik és nem úgy ahogy te mondod,pedig elég neves tenyésztő (nem kevés pénzt kért el a kutyáért),ezért nem is értem az egészet,mert elég össze-visszaságokat írtál Magyarországi törzskönyveztetésről is.
2010. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Magyarországi törzskönyveztetésről nem írtam, hanem kérdeztem, pontosan azért mert nem tudom.

Franciaországban biztos vagyok:



"The "one letter per year" system:


Until 1926, there was no rule in France for naming a dog registered in the LOF. From this year, the S.C.C. decided that all dogs born in the same year would have a name beginning with the same letter, which would simplify the work of dog genealogists. The letter "Z" was excluded because one though that the choice of names beginning with this letter was not big enough in French. One should be aware that for several years after, some breeders didn't follow this new rule; so, if you find a dog born in 1930 whose name doesn't begin with "E", don't be too astonished.


The only change to this system happened in 1973, when it was decided to remove 5 letters (K, Q, W, X, Y), for the same reason which had lead to the exclusion of "Z" in 1926."


[link]

2010. aug. 18. 21:25
 18/19 anonim ***** válasza:

hát akkor köszönöm,úgy látszik mindig tanul az ember :)

Magyarországba meg én vagyok biztos.

2010. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Franciaorszságban valóban évente váltanak betüt, de nálunk tetszőlegesen választhatsz. A tenyésztők bevett szokása az ABC szerinti névadás, igy a kutyus nevéből rögtön tudják, hogy pl. Bodri, ekkor, és ekkor született, ettől, és ettől a szülőpártól.
2010. aug. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!