Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudom hogy ritkán kapni...

Tudom hogy ritkán kapni tenyésztőtől 70-80 ezer Ft-ért francia bulldog kutyust , de most csak annyiért tudok venni , hol keresem annyiért ? esetleg valaki tud?

Figyelt kérdés
2021. márc. 13. 08:19
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
95%

Olyan vagy mint a szomszédom. Megvette a 80 ezer forintos boxert csak mert neki nem kell a törzskönyv, "az csak egy papír", és amúgy sem hajalndó kiadni egy kutyáért 300 ezret. Utána kifejtette, hogy azért nem francia bulldogot vett (eddig az volt), mert ami most van az már öreg (7 éves, hogy lenne már öreg....) és beteges, nem sok ideje van hátra, és az előző is 3 évesen pusztult el, mert ez egy beteges fajta és túl vannak tenyésztve.

Nos. A "nem kell törzskönyv, mert az csak egy papír" jellegű esetekből lesznek ezek a történetek. A "túltenyésztett" szó félreértelmezéséből meg ezek a következtetések, hogy "beteges a fajta". A drága szomszédomnak nem túl, hanem valószínűleg beltenyésztett kutyája volt. Egyáltalán nem mindegy. Egy tenyésztő nem árul zsákbamacskát, szűri a kutyáit a betegségekre, nem adja oda idejekorán a kölyköt és kezdőcsomaggal is ellát. Ha később probléma adódik, felkeresheted és segít. Egy szaporító el fog tűnni és soha többé nem találod meg.

Ha most sajnálod a pénzt egy garantáltan egészséges kutyára, akkor később fogsz rengeteget kifizetni az orvosnál egy szapisra.

Persze ez sem szentírás, de nekem az ismeretségi körömben elég sok embernek van olyan szapis kutyája aminek van valami örökletes betegsége, legyen az bőrbetegség, vagy akár valami szervi probléma.

Azt javaslom, gyűjtögess még.

2021. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
95%
Hát perdze, de azt te nem fogofád tudni hogy a dzerinted jól tartott kutyák csak azt a fél órát töltik el ott míg megveszed a kutyát, utána kibasszák őket visszava ketrecükbe. A szülőknek akiket majd megnézel, az esetek többségében köze nem lesz a kölykökhöz.
2021. márc. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
93%

Nem, Facebookon hírdető hülyék, akik 120-ért adják nem tenyésztők. Csak sok a hülye, aki azt hiszi, hogy ez most ugyan az az ember, aki 300-ért adja egyébként, de csak most, csak neked AKCIÓS.

Miközben ez pont ugyan az a fajta, aki annó 70-ért adta, csak most más a módszer meg inflálódunk.


A keves barátnőd is olyan okos lehet, mint te. Mondjuk összehordja a szememtet a szél.

Te is azt hiszed, hogy X összeg felett lenni jelenti azt, hogy tenyésztő. Nem nézel utána, csak adja gyorsan a kutyát, a többi mindegy. Normális tenyésztőnél nem így megy.


Igen, igen, én is ismerek olyat, aki fillérekért vett használt autót, mégsem halt még meg benne.


De azt sem értem, hogy milrt kell neked most azonnal kutya. Te most erre az évre veszed kiegészítőnek, vagy akár 15 évre? Mert ha az utóbbi, akkor kibírsz még mondjuk egy évet, amíg gyűjtesz pénzt. Miért olyan sürgős? Mi vagy te, kisgyerek? ANYAAAAAA, MOST AKAROM?

2021. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
97%

Hagyjatok, a kerdezo buta, mint a fold.

Egyebkent mivel ez egy divatos fajta, a szapik sem adjak 70 ezerert, 120-150-ert mennek. Aztan majd ha baja lesz, akkor ennyi, lesz masik, bar azert eleg draga dolog szerintem evente uj szapis kutyat venni, de mindegy, a kerdezonek ugyis az a lenyeg, hogy legyen mivel pozolni instan.

Egyebkent jofogason most lattam egy ingyen elviheto 4 eves, agyon elletett, francia bulldogra epphogy hasonlito kutyat. Az a durva, hogy tenyleg alig hasonlit a fajtara, de megis francia bulldog neven hirdetik..Noss, hat, erre lehet szamitani a szaporitoktol.

2021. márc. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
95%
Fajtamentés?
2021. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező te meg egy sz@r alak vagy. Támogasd a szaporítókat, majd dobd ki a szerencsétlen kutyát is, ha nem lesz orvosra sem pénz.

DEBIL!

2021. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

Annyira idióta itt néhány ember, nem

Szabad ítélkezni ha nem ismered a másikat, nem lakom olyan nagy Varsóban ahol örökbe lehet fogadni egy kutyát ,Tiszaújvárosban lakom és itt egyáltalán nincs örökbefogadási lehetőség , sokat kellene utaznom hogy örökbe tudjak fogadni !

2021. márc. 13. 12:38
 28/46 anonim ***** válasza:
95%

ÉS? Akkor utazz sokat? Aztán majd ha beteg a kutya, akkor is itt fogsz kérdezősködni, mert sokat kell utazni az orvoshoz?


De, szabad ítélkezni, ha egy ártatlan kutya szívja meg a te suttyóságodat. Ha magadnak ártasz, akkor nem érdekel, de a kutya igen, mert ő nem tehet róla.


Ha van egy kutyád, akkor igenis lesznek kényelmetlenségek. Lehet, hogy éjjel lesz rosszul, akkor el kell vinni orvoshoz. Ha elutaznál, akkor gondoskodnod kell róla. Igen, még akkor is ha épp le vagy égve.


Nem kell neked kutya.


Amúgy Miskolc? Van ott menhely, ne hazudozz. Ha neked kevesebb, mint 40 km túl sok a leendő kutyád miatt, akkor egyértelműen rossz gazda lennél. Ez van. Nem kell neked kutya.

2021. márc. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
94%

Tiszaújvárosban lakom és itt egyáltalán nincs örökbefogadási lehetőség , sokat kellene utaznom hogy örökbe tudjak fogadni !


És? Akkor utazz. Ha erre se vagy képes, akkor pláne nem kell neked kutya. Hiszen akkor sem fogsz utazni, ha az aktuális betegséghez értő állatorvos messze van. Pl egy jó orthopéd állatorvos nem terem minden bokorban. Országosan talán ha öten vannak. Aztán műtét után kell gyógytorna is...igen, a kutyának...ahhoz is utazni kell.

Tudom, tudom, akkor majd nem lesz gond sem a távolság, sem a pénz...pfff

2021. márc. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
94%

A csodás 70 ezres francia bulldog is csak a szomszéd utcában lehet amúgy? Vagy azért az lehet kicsit messzebb, mert az cukcsi trendi?


Szóval akkor legyen francia bulldog, legyen occó, de legyen egészséges, de a szomszédnál messzebb nem mész. Remek. Az adóbevallásodat ne csinálja meg? Balettozni meg szívműtétet végezi ne tudjon esetleg?

2021. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!