Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máshol is ennyi hülye gazdával...

Máshol is ennyi hülye gazdával van, vagy ez csak nálunk van így?

Figyelt kérdés
Annyi tudatlan gazdával talakozom, hogy az már fáj. A környékemen alig vannak kiskutyák, főleg kis termetüek, de annak a kevésnek a nagyrésze is kis bolond morgós(tudom a gazda hibája) vagy a gazdaik nem engedik oda más kutyákhoz. Én nem tudom megérteni az ilyen embereket. Én úgy örülök neki, ha talákozunk egy kutyával, akivel játszhat az én kutyám ,de az tapasztalom, hogy a gazdák nagy része, csak elhuzza a kutyáját. Az enyém egy 4 hónapos kistermetű kölyökkutya, jól van szocializálva, szeret játszani más kutyákkal , más gadza miért nem szereti odaengedni a kutyáját? Szegények egy hámmal és flexin rángatva élik le az életüket és nem is játszhatnak más kutyákkal. Mit gondoltok, miért csinálják ezt? Már alig van a környéken kutya akivel játszhatna, kutyaovi nincs, peidg vinném.
2010. aug. 18. 21:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én odaengedem, ha a másik gazdi is beleegyezik. Nálunk azért vannak olyanok is akik engedik játszani őket, de a kicsik valóban morgósabbak. Tisztelet a kivételnek.
2010. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
És azok az idegbeteg kis görcsök, valószinüleg úgy lettek azok, hogy kiskorukban nem engedték őket játszani...
2010. aug. 18. 21:44
 13/19 audryenne ***** válasza:

Hát nálunk is szinte csak kistestűek vannak, de szinte mindegyik morgós, ugatós, agresszív.

Nekem is kistestű kutyám van, az enyém viszont túl barátságos. Soha nem bántana senkit, és mindig minden kutyával játszani akar. Ez nem is lenne baj, de ha elengedem ész nélkül rohan minden kutyához, úgyhogy most én sem engedem oda másokhoz, megpróbálom megtanítani, hogy rám figyeljen a közeledő kutyák helyett. Szóval én az enyém most ezért nem játszhat másokkal utcán, csak kutyasuliban vagy ismerősöknél, ha odaengedem.

2010. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ma este az egyik hülye p*csa mág rámkiabált hogy vigyem mér innen a kutyámat, pedig szegény úgy játszott volna még az enyémmel. Kb egy méretüek, egykoruak voltak, ez meg idegbeteg modon rángatta a pórazon. Azt mondja, azért nem engedi játszani, mert akkor otthon is úgy jatszik velük és harap. Hát nem csodálom, hogy harapós, ilyen gazda mellett. Érdekes az enyém nem harap , mert úgy kiszórakozza magát kint, feltéve ha találunk kutyát akivel játszhat...
2010. aug. 18. 21:50
 15/19 anonim ***** válasza:
szegeden is nagyon sok ilyen kutyatartó van, Söt tudok jobbat: amikor arra megyünk, felkapkodják a kutyákat.
2010. aug. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
48%
Mert sietek/beteg a kutyám/nem szimpatikus a gazda/ nem szimpatikus a kutyája/egyszerűen nincs kedvem most stb... Igazából szerintem a dolognak úgy kellene működnie, hogy SENKIHEZ nem engedünk oda egy kutyát, hanem ha nagyon tetszik a másik akkor megkérdezzünk és ha igent mond, utána. Nekem meg nincs kedvem kérdezgetni, különben sem olyan környéken élünk ahol túlteng a kutyás kultúra, úgyhogy nem ott barátkozok hanem a kutyaiskolában, kutyás versenyeken, rendezvényeken és ismerősöknél.
2010. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Felénk is rengeteg a morgós támadós törpe eb, pedig a vidékiek általában azt mondják, hogy pesten meglehetősen jól szocializáltak a kutyák. Nekem sajnos nem ez a tapasztalatom. Rengeteg a felkapkodós öleb gazdi, az a kedvencem amelyiknek ölből örjöng a kutyája, és közben még simogatja is. Nekem volt olyan, hogy falkában támadta 4 törpe (westie, schnauzer, yorkie, és pincser) a bulldogomat. Szegény védekezett volna, de ugye kénytelen voltam lefogni, nehogy kárt tegyen valamelyikben véletlenül. A gazdik meg röhögtek, hogy hehe csapatban milyen bátrak. A másik kedvencem, amelyik üvölt a kutyának, hogy menjen vissza hozzá, de az se hall se lát, csak tépi a kutyám bőrét. azt nem értem miért engedik el az ilyeneket. És persze, ha valami gond lenne, én lennék a hibás, aki pórázon sétáltatok, pont ezek miatt az idegbeteg aprókutyák miatt. Sajnos nagyon ritka a normális kistestű kutya, de azért vannak. Ha ilyennel találkozom, mindig nagyon jó érzéssel tölt el.
2010. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Lehet én látom rosszul a dolgokat, de én sem szeretem, ha a kutyáimhoz odajön egy másik kutya.

Nem azzal van bajom, ha játszanak (bár az enyémek már öregek, inkább csak szaglásznak), hanem mikor a másik kutya gazdája nem kérdezi meg, hogy odaengedheti-e a kutyáját az enyémekhez, csak az messziről ránk ront.

Az én kutyáim soha nem rohannak le senkit, mégcsak ki se szagolnak idegen kutyára (se), csak ha megállunk akkor mennek oda. Ezt elvárnám mástól is. És nem nagyon érdekel, hogy játszani akar a kutyája, mikor én nem érek rá órákig lent lenni, vagy nincs hangulatom a gazdihoz.

A kutyáim teljesen jól szocializáltak, nem morognak senkire, de nekem a kutyasétáltatás nem arról szól, hogy minden kutyással szívesen bandázom. Az én kutyáim nem unatkoznak a séták alatt mert foglalkozom velük. És, ha van ott más kutya akkor is rám figyelnek és inkább velem játszanak.

2010. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
49%
szerintem járj zacskóban, és tedd ezt a kutyáiddal is, ha nem szereted, ha odamennek hozzátok.
2010. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!