Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltassuk a kutyát, vagy mi...

Elaltassuk a kutyát, vagy mi legyen vele ?

Figyelt kérdés
2 hónapja fogadtunk örökbe egy németjuhászt, de amióta ittvan folyamatosan be nem áll a szája és ugat reggel, este... Mi ezt már nagyon nem bírjuk, próbáltuk vissza vinni, de már nem fogadják vissza. Már beszéltünk állatorvossal, szerintetek mi legyen a sorsa ?

2021. márc. 14. 14:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
80%
Hidd el hàlàs lesz èrte, ha foglalkozol vele. A legjobb baràtod lesz.
2021. márc. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
73%
Köszönjük! Moderátoraink ellenőrizni fogják ezt a kérdést.
2021. márc. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
31%

Eleg,ha nyanyatempoban kocogsz vele. Ahogy nalunk a nyugdijasok meg 120 kg-osok szoktak a futopalyan!!! Az neked nem olyan faraszto,neki viszont nagyon sokat szamit!!!!! Szova setahoz egy sportcipo es kevesebb ruha,kompresszoros rovidnaci es (sportmelltarto) meg valami melegito es mar mehet is a kocogas.


Hidd el,sokkal faradtabb lesz,mint a setatol. Nekem az ilyen szegyenletesen lassu tempoju kocogastol lement a hasam es feszes a borom. A kutyam meg csodaljak,h milyen nyugodt!


Meg aztan otthon szoktunk jatszani,birkozni! O is nagydarab kutya. :) A kutyaval valo birkozas kozbe te is izmosodsz,formalodsz!


Tekints erre a dologra egy jo lehetosegkent,h valaki ellenorzi,h sportolsz-e eleget es ugatassal jelzi,ha nem 😊 Pesten sokan fizetnek edzonek,aki hajtja oket a kondiban vagy futasnal!


Kocogas kozben tudsz neki falatokat osztani es tanitani a megall,lassabban,jobbra balra fordul,kerulunk parancsokat!!! Jobban tanul igy,mint setanal!!!

2021. márc. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy én is így voltam. Megörököltem a nagymamám frissen szerzett fél éves kutyáját, mert meghalt. Mármint a nagymamám. És rögtön meg is bántam. Már olyan gondolataim voltak, hogy elviszem egy menhelyre, és szó nélkül kidobom a pcsába, aztán el is kapott pár nap múlva vmi nagyon súlyos betegséget, napokig rosszul volt, a végén már mozogni se tudott, mások is azt mondták h reménytelen, aztán egyszer csak jól lett, és megevett egy egész csirkét mindenestül. Kicsit csalódott is voltam, mert valahol mélyen nem bántam volna ha megdöglik. Na mindegy a lényeg hogy utána megszerettem, meg rájöttem, hogy egész jó természete van, mert el lehet engedni, nem megy messzire, és ha megmozdulok, akkor már fut utánam, meg meg is tudtam tanítani pár dologra, meg pont a mérete is tök jó. Nem kicsi, de nem is túl nagy, szép a színe stb. Most már 3 éves és nem bántam meg h megtartottam, pedig soha sem akartam állatot.
2021. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
86%
Utolsó te is megérdemled a pénzed!
2021. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
88%
Ha a séták mellett is folytatná az ugatást, rakjatok rá ugatásgátló nyakörvet. Ez viszont csak akkor etikus, ha napi másfél-két órát aktívan foglalkoztok vele. (tanítás, séta, biciklizés, labdázás stb)
2021. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Buran ***** válasza:
85%

Szerintem keress neki egy szerető gazdit, aki tud mit kezdeni egy ilyen kutyával. Ha az első problémára az a megoldásod, hogy altass, nem való neked kutya, mert ezek szerint nem tiszteled benne a másik élőlényt és KÉT HÓNAP nem volt neked arra elég, hogy megtaláld és megszeresd benne a társat.

Mert ha így lenne, akkor inkább valami olyasmit kérdeztél volna, hogy "kezdő kutyás vagyok, a német juhászom mindig ugat, mit csináljak?"


Szerezz be egy plüsskutyát, kaktuszt, bármit, ami nem érző lény, lelehet tenni az egyik sarokba, aztán ott elvan.


Egyébként ahhoz, az állatorvosnak nevezett, etikátlan féreghez is lenne egy-két szavam, aki hajlandó lenne egy egészséges állatot megölni! Mert azért itt nem egy kegyes halálról lenne szó, egy szenvedő állattal, ezt nem nevezném csak altatásnak...

2021. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
90%
Éjszakára én mindig beengedtem aludni a kutyáimat, egyrészt mert be nem állt volna a szájuk egész este, másrészt mert családtagként szerettem őket, nap közben is sokat voltak bent. Ha a kutya be van csukva, nem fog ugatni, hanem szépen végigalussza az éjszakát.
2021. márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
81%
Nagyjából ezer lehetőség van a kutyát elhelyezni megfelelő helyen, ehhez nem kell elaltatni. Keresel másik menhelyeket, fajtamentőket, ideiglenes befogadókat, felrakod Jófogásra, Facebook csoportokba stb.
2021. márc. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!