Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan és mi alapján vegyen...

Honnan és mi alapján vegyen az ember dobermannt?

Figyelt kérdés

Magyarországon élek és dobermannt szeretnék venni. A lényeg, hogy vágott füle, farka legyen. Olvasgattam, hogy Magyarországon orvos csinálhatja "titokban", viszont olyannal is találkoztam, hogy a fajta megjelenése miatt vannak kennelek amik elvállalják. Ha nincs ilyen kennel, melyik külföldi országban oldhatnám meg?

Ezenkívül érdekelne, hogy mire kell figyelni, ha fajtatiszta dobermannt szeretnék vásárolni. Találkoztam már 30 ezres és 300 ezres hirdetéssel is szóval, ha tudtok egy megközelítő árat, ha tudtok írni, megköszönöm (hobbi szinten tartanám, főleg pár hónapos lenne szó).



2021. márc. 16. 10:10
 1/1 anonim ***** válasza:
55%

Most láttam egy 780 000-es növendéket.

Már áll a füle farka, ahogy kell.


Úgy megközelítőleg 180 környékén vannak általában, vannak 150-be is lehet néhány helyen különösebb versenyeredmények nélkül, vagy afelett, bizonyítottabb felmenőktől, 180 felett.


A lényeg az egészségügyi szűrések és a TK ezek szerint neked.

Olyan 150-200-ra kell számolni, csak a vételárat.



Hozé Tenyésztő

2021. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!