Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le,hogy ne...

Hogyan szoktassam le,hogy ne vigye el a cipőket?

Figyelt kérdés

8 hós a kutyám. Arra a szintre már eljutottam,hogy ne ugasson,ha elmegyünk otthonról,de helyette a cipőket hordja el. Nem rágja szét,de elhordja az összeset a cipős szekrényről. Tudom,megoldás ha elpakolom őket,de igazából megtanítani szeretném,hogy nem szabad. Ha itthon vagyunk,hozzájuk sem nyúl,így logikusan,nem tudom rajtakapni. Ha hazaérünk és szanaszét vannak a cipők,rá szoktam mutatni a cipőre,hogy "ez mi?""mit csináltál" ,de sztem nem érti ,mert bár lapít ilyenkor,másnap újra elviszi.

Mikor szokik le erről?

10-15 percet marad egyedül naponta. Ez idő alatt pakolja szét őket.


2021. márc. 24. 08:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#1: bántani tényleg nem kell, de erélyes szidás nélkül nem fog változni semmi.


Kabátot leszed a fogasról és kettéhasít?!

Ez egyáltalán nem normális, a #4es által javasolt lefárasztás pedig nem feltétlen fog működni, mivel ez egy szeparacios probléma, nem a kutya túl sok energiájából adódik.

(De tény hogy egy lépés a jó irányba)


Nekem kölyökkorban bevált a következő technika:

Amikor a kutya egy tiltott tárgyhoz ér vagy látszik hogy érdeklődik iránta, azonnal odamegyek, a tárgyat magamhoz emelem és határozottan mondom a kutyának hogy "enyém". Ha ez nem veszi el a kedvét/játéknak gondolja a dolgot, akkor még határozottabban eltávolítom a tárgy és saját közelemből.

8 hónapos korban már kialakultak alapvető szokások, így az első néhány alkalommal lehet hogy nem fogja érteni a kutya hogy miért tilos valami amit eddig lehetett, de konzisztens tiltással, fokozatosan egyre enyhébb "szidás" is elég lesz a nem kívánt viselkedés megszüntetésére. További fontos tipp, hogy te idézd elő a helyzetet, mert ahogy már említették a kutya nem fogja érteni hogy miért kapja a dorgálást, ha a cipőkhöz nem nyúlt az elmúlt X percben. Erre megfelelő módszer lehet hogy kimész az ajtón mintha elmennél, mozdulatlanul vársz néhány percet, majd hirtelen belépsz az ajtón és remélhetőleg rajtakapod a kutyát a cipők pakolásán. Ekkor érdemes azonnal belekezdeni a nevelésbe.

Ha pedig a szeparacios problémát szeretnéd kezelni és nem a tünetet, akkor menj el otthonról nap közben hosszabb időre is (fokozatosan nyújtsd a távol töltött időtartamot) és nap közben is legyen olyan hely ahová a kutya nem jöhet utánad lakáson belül (wc, konyha), vagy ha lehetőséged van, vonulj el egy másik szobába amikor pl. dolgozol, pihensz, stb. Ekkor a kutya ne jöhessen hozzád, te kezdeményezd az együtt töltött időt/játékot/stb.

2021. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11es vagyok:

Van egy kirendelt helye a kutyának, illetve olyan hely ahová nem mehet?


Mit csinál ha nem alszik, van olyan, hogy a kutyával nem foglalkozik senki, fizikálisan nincs a közelében nap közben?

2021. márc. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Valahogy zárd el a cuccokat előle, csak olyan szobában legyen, ahol nem tud pakolászni vagy szobakennel és valami rágcsa.
2021. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ez egy kis sumák kutya:)

A konyhából és az ágyakról van le/kitiltva. Ehhez képest a cipőmet ma a konyhában találtam meg és még az ágyról is ellopott egy füzetet,de ezt pár napja kezdte el(hogy lop az ágyról) és még nem rögzült be,hogy pakoljak el mindent. Ez nem is zavar,mert lepakolok és kész de a cipőknek a cipős szekrényen a helyük.


A konyhába nem megy be,és az ágyra sem fel,ha itthon vagyunk. Nagyon ravasz.


Évek óta itthon dolgozom,tehat sokat van "egyedül",amikor nem foglalkozik vele senki. Mint pl most,a saját játékjaival szaladgál. SOHA semmihez nem nyúl ami nem az övé,ha itthon vagyunk. De tény,h mindig ott van ahol én,nem mozdul mellőlem. Vagy alszik,vagy játszik,de mindig abban a helységben ahol vagyok.

2021. márc. 24. 11:11
 15/16 A kérdező kommentje:
Viszont az,hogy eljátszam,hogy elmegyek jó ötletnek tűnik. Próbáltam már egyébként,főleg mikor az ugatásról szoktattam le,de most eszembe sem jutott. Az a gond,hogy ezt nehezebb,mert nem tudom mikor indul meg a cipőkkel. Báááár,másik telefonnal tudnám nézni és ha megindul vele,akkor szidom le. "Mit csináltál,nem szabad" ezeket érti egyébként.
2021. márc. 24. 11:19
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
lábszagra megy, az enyém is nyomta. cipőbe beleteszed, dörzsölöd a rongyot, és azt add neki oda
2021. márc. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!