Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi, puli vagy inkább pumi...

Mudi, puli vagy inkább pumi lakásba?

Figyelt kérdés
Kizárólag benti kutya lenne, napi 2-3 órát sétáltatnánk, lenne játék, szabadon futkosás benne. Futni is tudnánk vele ha igényli, nyáron úszás, ha megszereti a vizet. Bérlakás lévén jó lenne ha nem lenne olyan ugatós. A mudi vagy mudi keverékek nagyon tetszenek, hozzám illőnek érzem a habitusát. Főleg tapasztalt emberek véleményét olvasnám és nem okoskodókét. Ajánlhattok más hasonló méretű és habitusú fajtát is.

2021. márc. 28. 22:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
29%

Nem értem, az ötös válaszolót miért kellett lepontozni, mikor igaza van...

Szerintem sem való semmilyen kutya lakásba, mivel a kutyának ez kínzás, hogy négy fal közé van zárva, ahelyett, hogy egy nagy udvaron szaladgáljon boldogan, és jól érezze magát!

Főleg, ezek a kutyafajták nem valóak bentre, mivel ezek mind nagy mozgásigényű kutyák, amik anno nyájterelésre lettek kitenyésztve, meg házőrzésre, nem panelba bezárva...

De, ha minden áron kutyát akarsz panelba, akkor valami még kisebbet szerezz be, mint például csivava, yorki. Ma

2021. márc. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
66%

Nevetséges ami itt megy, már ne is haragudjatok :D

"Állandóan van valami betegségük". Sok kutyás ismerősöm van, különböző fajtákkal, méretekkel rendelkeznek. Semmivel sem betegesebbek, mint más kutyák.

"Ráadásul ezeknek tényleg nem lehet akármit adni enni sem, mert elrontja a gyomrát vagy akár bele is halhat..." Kérdem én, mit jelent nálad ak akármi? Nyilván nem fogok a kistestű kutyámnak tesco sajátmárkás 2 kg-os kutyakonzervet venni, de ezt semelyik másik kutya sem érdemli. Ha valamire való gazdi vagy, akkor minőségi eledelt veszel a kutyádnak.

Tisztázzunk valami nagyon fontosat! Az, hogy egy kutya nem fagy meg kint a minusz 10-15 fokban, nem jelenti azt, hogy szuper boldog és remekül érzi magát. Valószínűleg kibírja, de azért gondolom nem kell atomfizikusnak lenni, hogy belegondoljunk, odabent jobban érzi magát. Az pedig, hogy nem lett semmi bajuk egy nagy szerencse, ezzel sem kellene dicsekedni.

Vannak olyan fajták, amik nem valók lakásba, ez tény. De vannak olyanok is, akik remekül érzik magukat a panelba, megfelelő mennyiségű kinti foglalkozás mellett.

2021. márc. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
22%

Érdekes... Nagyanyáink korában is kint éltek a kutyák, mégsem fagytak meg...

Azért, ez már beteges, hogy a kutya kint fázik...

Nálunk, itt vidéken is rengeteg kutyát tartanak kint télen is, mivel házőrzőnek tartják, nem ölebnek...

Továbbá, a kutya kinti állat, nem pedig bentre való...

Ennyi erővel a tyúkjaimat is tarthatnám bent télen, mert látom rajtuk, hogy fáznak...

2021. márc. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
36%

23-as!

Igazad van! Egy pulis csoportban megtámadtak mert a pulimat nem hoztam be a házba a -10 fokban. Mindeközben az én kutyám a szánkó tetejére felhuppant és -10 fokban egész éjjel ott aludt nagy hóhullásban. Hiába hívom be a házba, hiába van házikoja nem es kész nem akarta ezeket az opciókat

2021. márc. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:
Igazán kaphatnának a felhasználók büntetést az offolásért. Az is aki elkezdi és az is aki folytatja, akár"igaza" van akár "nincs", mert NEM EZ VOLT A KÉRDÉS. Aki tudott érdembem válaszolni annak köszi.
2021. márc. 29. 07:17
 16/62 anonim ***** válasza:
81%

Pumit és mudit csak akkor válassz, ha rendszeresen sportolsz vele. 2-3 óra séta, játék szabadon futkározás nem elég.

Terelés, canicross, agility, ezekben gondolkodj például.

A puli mellé kell nyáron klíma, és nekik körülményesebb lehet a bundaápolás, illetve azt olvastam fórumokon, hogy ugatósak, ezt a szomszédok nem feltétlenül díjazzák. Ő is aktív kutya, szóval valami aktív fárasztás kell neki is. Viszont láttam már pulit is városban, szóval nem lehetetlen, és mivel kezd visszaszorulni a nagy állattartás, amiben dolgoztak, a tenyésztésük is kezd átalakulni, hogy ne haljon ki a fajta.

De azért gondold át. Ha te nem vagy aktív ember, vannak hasonló küllemű, de kevésbé aktív kutyák is. Nekem aktív kutyám van, egy kis öleb beütéssel, mentett keverék, mindkét vonal megjelenik benne, nekem pont azért kellett ilyen, mert szeretem aktívan tölteni a szabadidőmet és olyan kutyát akartam, aki ebben partner, viszont lakásban élek, és az is szempont volt, hogy ez ne legyen neki gond.

2021. márc. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy mudi vagy mudi keverék. Nem küllem alapján választottam.
2021. márc. 29. 08:16
 18/62 anonim ***** válasza:
86%
A mudi munkakutya, még nem rontották el, vagy dolgozni vagy aktívan sportolni kell vele, mudit tartani életforma, mást válassz inkább.
2021. márc. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm. Az a gond, hogy nem tudom mi más lenne jó. Mert azt mindenki le tudja ugatni ha valami nem megfelelő fajtát választasz, de hogy alternatívát ajánljanak...? még mit nem! Már rengeteg kutyaajánlós kvízt is kitöltöttem, de olyan marha ajánlatokat kaptam, hogy csak lestem. Itt is tettem már fel több kérdést a témával kapcsolatban, soha nem jött rendes válasz. Így igazából választok majd egy fajtát, aztán lesz ami lesz... Mások segítségére nem számíthatok.
2021. márc. 29. 09:08
 20/62 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező!

Nem igazán értem hogy mi a problémád. Felmész az internetre, nézel kutyákat és róluk szóló leírásokat. Keresel olyat ami megfelel az igényeinek és kész.

Azért nehogy már ezt ne tudd egyedül megoldani és mi legyünk a rosszak amiért nem segítünk neked....

2021. márc. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!