Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Min kéne változtatnom?

Min kéne változtatnom?

Figyelt kérdés

Már több mint egy hónapja kaptam egy kiskutyát (pár nap múlva lesz öt hónapos, szóval már nem olyan pici :D), akit igyekszem nevelni és betanítani, igyekeztem utánanézni mindennek az interneten, de néhány dologra nem találtam választ.


Egyik első lépésként fontosnak tartottam megtanítani, hogy csak akkor ehet ha megengedem. (tehát ha leteszem a tálját, parancsra fog csak beleenni) Ezzel az volt az egyik szándékom, hogy ne fogadjon el idegenektől semmi ennivalót és ne egyen fel az úton vagy bárhol semmit. Szépen meg is tanulta, hogy csak akkor eszik bele a tálkájába ha kimondom, hogy "tiéd", de ettől függetlenül ugyanúgy megeszik bármi mást. Ha kiengedem a szobámból a lakásba, első dolga beleenni a macskák táljába, valamint a bármi földön hagyott apró dolgot elkezdi rágcsálni, vagy éppen a párnámból kiszedett tollakat eszi. Apukám felvetette, hogy azért csinálja mert éhes, de naponta minimum két nagy tál ennivalót kap és van hogy napközben kap még egy adagot, de akkor is ugyanúgy beleeszik a többi állat táljába. Lehet, hogy tényleg folyamatosan éhes? Vagy én nem tanítottam meg neki jól valamit?



2021. márc. 31. 18:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az enyém a macskakaját békénhagyja, de nem 5 hónaposan tanulta meg :) sokszor felporszívózta, ilyenkor rászólás, leszidás, illetve sokszor figyeltem őt, ha ment volna a macska tálja felé, már mondtam, hogy nem szabad. Most már bő fél éve soha nem megy oda, pedig hozzáfér, és a macska táljában száraz kaja kb mindig van. Olyan 1 évesen sikerült ezt teljesen abszolválni. A leesett falatnál megvárja, míg kimondom a varázsszót (takarítás :D), de amúgy van, hogy megfeledkezik magáról, és ha a gyerekek leejtenek valami kaját, arra rávetődik, főleg, ha épp nem látom :D Szóval 100%-osnak nem mondanám, de idővel azt el lehet érni, hogy az állandóan ott lévő cicakaját például békénhagyja.
2021. ápr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az általad bevezetett szabályjal a kutya csak azt tanulja meg, hogy abban az egy helységben, abból az egy tálból tilos ennie. De a kutya nehezen és rosszul általánosít. Millió különböző szituációban is meg kell vele értetni következetesen, hogy földről, macskák táljából tilos ételt felennie. Ez hosszú folyamat és rengeteg ráfordított energiát igényel.


Kutyáknál pedig az a normális, ha mindig éhes. Kölyköknél még inkább, mint felnőtteknél. Így működnek egészségesen. Ne etesd túl, mert abból lesznek komoly bajok rövid és hosszú távon is!

2021. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a tanácsokat! :) Igen gondoltam, hogy nem fog öt hónaposan megtanulni mindent, itt inkább attól félek én csinálok valamit rosszul.


10.

Nem értem már megint hogy jött ide az elhízás... Egyáltalán nincs túletetve a kutya, ahogy azt már leírtam, teljesen egészséges kölyökkutyus.

2021. ápr. 1. 13:06
 14/15 anonim ***** válasza:

De most miért vagy lusta 2 mp alatt kimérni a kajaadagot? Konyhai mérleg + leméred a kutyát is és ott a táp zacskóján az etetési útmutató. Egyebként egy 5 hónapos kutyának még bőven 3x kéne ennie egy nap, nem 2x.

Lehet feleannyit adsz, mint az útmutató és azért éhes állandóan...

2021. ápr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Szerintem le lehet erről a témáról szállni :D

Nem az volt a kérdésem, hogy kimérjem e az adagot így nem is kérek vele kapcsolatban tanácsokat.

Azóta már voltunk orvosnál, megnyugtattak, hogy tökéletes súlyban van, amit már egy hónapja tart.

2021. ápr. 3. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!