Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor tudok még valamit tenni?

Ilyenkor tudok még valamit tenni?

Figyelt kérdés

4 éves voltam, amikor hozzánk került a kutyánk. Bár sosem volt igazán tanítva, az alap utasításokat ismeri. Most 12 éves a kutyus, és az a problémám, hogy mindenkire hallgat, csak rám nem. A szüleimre, a tesóimra, sőt még a szomszédokra is. Jól hall, hiszen mindenkire figyel rajtam kívűl.

Ez úgy történik, hogyha valaki szól neki, mondjuk hogy "gyere ide", akkor ő boldogan szalad, kivéve nálam. Ha én szólok neki, akkor jó esetben megmozdítja a fülét, esetleg ha olyan kedve van rámnéz, de hozzám sosem jön oda, sőt ha én megyek oda, akkor felkel és elmegy. Pedig emlékeim szerint sosem bántottam.

Kiskoromban még nem is tűnt olyan rossznak a helyzet, de mostanában egyre jobban zavar, és szerintem valamennyire jogosan is, hiszen például nem fél mellettem kilógni a kapun (míg bárki másnak egy szavába kerül, és megáll), bár nagyon figyelek rá, hogy ne legyen rá esélye. Viszont ha mégis kilóg, akkor a többiekre hallgat, míg rám magasról tesz. Egy vadidegen hamarabb megfogja mint én, ami szerintem nem túl előnyös.


Szerintetek mit tudnék tenni, hogy rám is figyeljen, hallgasson?


UI.: Mielőtt bárkiben felmerülne, NEM vagyok néma.


2021. ápr. 1. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdj el vele foglalkozni, trükköket tanítani, menj el vele sétálni, próbáld dominálni, jutalmazd ha ügyesen melletted sétál, dobbants, legyél hangos, fogd rövidre, ha rángat.

Legyen mellette kiállásod, szó szerint figyelj a testartásodra, akár magasodj a kutya felé, a dominancia irtó fontos, hogy adjon a szavadra. Nagyon fontos, hogy te sétáltass, te irányíts, és ne pedig ő, mert akkor megint alá kerülsz. Ha másik kutya jön szembe, vagy keritésnél kutya van, akkor nekem az vált be, hogy a hátam mögé parancsolom (az elején még csak a hátam mögé eröltettem xd), hogy érezze: én vagyok a főnök, én védem meg őt, és nem ő engem.

Jelenleg vélhetőleg a falkában alatta vagy, ezért nem hallgat rád, ez azért baj, mert necces helyzetbe meg is támadhat.

2021. ápr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem is egész hasonló a dolog én is együtt nőttem fel a kutyusommal de rám soha nem hallgat, csak ha kajáról van szó. :)

Azért nem fogad neked szót mert téged pajtásának tekint, aki egyenlő vele.

Ha utánanézel több olyan gyakorlatot is találsz, amivel megmutathatod a kutyának, hogy bizony te magasabb rangsorban vagy a "falkában", de nem tudom ez ennyi idő után működik-e egy idősebb kutyussal.

Én személy szerint elengedtem a témát, de ha téged zavar tehetsz egy próbát.

2021. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A sorrendben maga ala sorol. Amit a kutyad csinal veled ,azt a rangban alatta alloval teszi egy kutya.
2021. ápr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy igaz, de nekem ez érdekes, hogy a rangsorban, csak engem tekint alacsonyabb rangúnak. Az öcsém mondjuk még csak 2 éves volt, amikor a kutyus idekerült, és ő sem bánt másképp vele, mint én, rá mégis hallgat. De a nővérem is csak nagyjából 5 éves volt, és ő neki is ugyanúgy szót fogad.

Itt lebeg bennem egy kérdőjel, hogy miért pont én?

2021. ápr. 3. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!