Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek most a pulimmal?

Mit tegyek most a pulimmal?

Figyelt kérdés

Volt egy pulim, Pamacs. 7 évesen kaptam, maga volt a jóság, szó szerint ahogy írom. Beengedett mindenkit mint egy angyal kutya. Értitek. Elpusztult 7 évesen. Most van egy pulim Tücsök. 3 eves. Olyan bitang ez a kutya, öntörvényű, okosnak okos mert, ül, fekszik, pacsi, csak akkor mész enni mikor szólok hogy mehet (ezt mondom neki és addig nézi az ételét míg nem mondom, hogy mehet) ha a kertben dolgozok fekszik mellettem, figyel. Szeintem egyformán neveltem e kettő kutyát.

Nos Tücsök hamis, nem enged be senkit. Olyan hangulatkutya.. fhuu, mint az egyik tanárom. Olyan dolgokat megtesz amik a rézsére válnak ami nem.. azt nem! Bezárni nem tudom, olyankor nem hallgat. Hogyan tudnám megszerettetni vele az embereket? Kb van 5 ember akit beenged, tobbet nem. Nekimegy a gazdának ha valami nem tetszik, másszor meg ölbe veszem a kanapén es úgy nézzük a tvt. Szeretnék belőle faragni egy Pamacs féle kutyát, sikerülhet ez? Hogyan? Elkéstem? Mit tegyek?

(Remélem értitek milyen a “Pamacs” fele kutya.. tudom így nehéz de ha valaki nem érti elmagyarázom



2021. ápr. 2. 02:31
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Ivartalanítás segítene? Az megnyugtatná? Pamacs ivartalanított volt
2021. ápr. 2. 02:32
 2/36 A kérdező kommentje:
Túlságosan szeretve van így is hogy rossz... ezért kaphatott ránk?
2021. ápr. 2. 02:34
 3/36 anonim ***** válasza:
83%

Hát először is..abszolút nem értessz a kutyákhoz ez ordít a kérdésről is.Trükköket tanítani bárki tud,millió egy trükktanítós videó van a neten,és lássuk be nem egy ördöngősség magadtól sem kitalálni,hogy ha a kutya feje felé emeled az le fog ülni és két jutalom falattal odébb van egy parancsod..


Nevelni már más kérdés ahhoz értened kell a kutya testbeszédét s hogy mit miért tesz.na meg ha már nevén nevezed a fajtát (és még csak nem is jellegű,hanem elviekben puli a puli) tudnod kell arról is legalább az alapvető dolgokat.


Szakember.Azért vannak kutyatrénerek,mert ők pontosan tudják,hogy hogyan kezeld a kutya viselkedés problémáit vagy kutya suli.Ott pedig megmutatják hogyan érts szót vele.


A kutyádnak először is sorrend gondjai vannak.Ő dönti el,hogy ki jöhet be és ki nem,ergo nem te vagy az Úr a háznál hanem ő.Már pedig az gond,mert ha nem te vagy az nem te szabod a többi szabályt sem és természetesen ha ellenkezel az ő szabályaival megcsipked/megugat/ledominál,hogy tedd azt amit akar,helyre tesz.


Ivartalanítással magát a dominancia hajlamot csökkentheted,de sok nevelés árán tudod csak helyre tenni.


A kutya ösztönösen védi a területet amit magáénak érez,ezért ugat a kerítés mellett vagy épp ezért nem enged be idegeneket,ha az ugatást letojva be is megy valaki abból előbb vagy utóbb harapás lesz.


És nem utolsó sorban a puli egy terelő kutya,munka kutya.Amikor birkát terel csipked.Erről kis korban le kell szoktatni mint a colliet vagy a hozzá hasonló terelőket.Nem túl barátkozós fajta,elég sokat ugat és temperamentumos.


Nagyon sok mindent el lehetne mondani ennyi szövegből is,de kb az alapoktól kellene kezdened vele a szabályok felépítését amihez ismételten azt tudom mondani,hogy tréner vagy kutyasuli segítsége kell.Már felnőtt kutya,nem ragad rá olyan könnyen semmi.Tanítható,formálható,de nehezebben.

2021. ápr. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
63%
Mi az hogy “értessz”?
2021. ápr. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
62%
Ne próbáld meg átnevelni Pamacs- féle kutyára. Neked lehet, hogy jó lesz, de neki biztos, hogy nem. Ahogy az embereknél is, úgy a kutyáknál is vannak különböző személyiséggel rendelkező "egyedek". És bár legtöbbször a nevelésen múlik, hogy milyen ember válik majd, egy kiskutyából/ kisgyerekből, legtöbbször még felnőttkorban is marad valami a gyerekkori makacsságból, akaratosságból stb... Szóval szerintem békélj meg Tücsökkel, úgy, ahogy van és ne nagyon hasonlítgasd őt Pamacshoz, mert minden kutya úgy szép, ahogy van! Inkább keresd meg benne a jó tulajdonságokat, foglalkozz vele többet, és ne az alapján döntsd el, hogy jó kutya- e, hogy kit enged be és kit nem, mert az sem feltétlenül jó, ha egy kutya mindenkit beenged... Egyszóval hagyd őt úgy, ahogy van, neki így jó! 💖
2021. ápr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
79%
Korai szocializáció megvolt? Szociztad öt idegenekre, màs kutyàkra, màs èlethelyzetekre, szitukra? Napi mennyi foglalkozàs van? Sèta? Futás? Agyi fàrasztàs? Mi a napi rutinotok kiskorától fogva? Milyen szintü engedelmes van benne? Ösztönkezelèssel hogy álltok?
2021. ápr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
88%
3-asnak igaza van, meg kell tanulnia, hogy nem ő az úr a háznál.
2021. ápr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem elmondani, hogy: olyan 6 hónapja jelentkeztek a problémák, amikor is (tudta, hogy a kapun kívül nem mehet ki, nem is ment) jött este a szomszéd haza, be volt rúgva (énekelt ordibált majd leállt veünk sze,ben 3 méterre)a kapunk nyitva volt autó állt ki épp, álltunk tücsökkel a nyitott kapunál, Tücsök elkezdte ugatni mondtam neki, hogy ne menj ki, nem ment leült ugatta, majd mikor az ember a kazét felemelve elkezdett táncolni kiszaladt és elkedzte ugatni meg ugrálni rá, orditottam neki, hogy vissza aztán visszajött. Ilyenkor megsimogattam és azt mondtam neki, hogx ügxes vagy (mivel vissza jött) és nem fenyítettem meg. Pamacsnál is mindig így csináltam, lehet ez lett a probléma

Falun élünk, óriási kerttel, txukokkal, sétálni keveset járunk, napi foglalkozás: kollégista vagyok 1 éves korátöl de anyukám ha későn is ér haza, behívja, van egy ilyen minőségi idő. Most hogy karantén van értelemszerűen velem van olxan 2 órát a napból. Igen tudom annak örülök, hogy nem mindenkit enged be, mert mamám is ott lakik és vannak idők mikor keveset vagyunk otthon és akkor biztonságban tudjuk.

Kedves 3-as! Annyira gyűlölöm az olyan embereket akik mindjárt leszűrik azt, hogx galaki nem ért valamihez kb 3 dologból. Elmondtam, hogy Pamacs en angyal kutya volt, senkit nem bántott, mindig engedelmes volt (elvileg ez is a nevelésem része ugyebár) igen én is rájöttem, hogy dominanciai problémák vannak és ezt kellene legalább kicsit kiküszöbölni. És nem, nem az a bajom, hogx elmondtadt az igazat, amit őszintén szólva én is tudtam, hanem az a kérdés hogy ezt akkor most hogyan tudom elérni

Köszi a válaszokat, akkor most 7;3 ezt hogyan tudom elérni mert arra én is rájöttem, hogy ez a baj

2021. ápr. 2. 11:55
 9/36 anonim ***** válasza:
89%
Jaaaa, hogy ki van csapva a kertbe falun, aztán oldja meg magát. Akkor itt a hiba. :)
2021. ápr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Nem egyátalán nincs kicsapva falun és oldja meg magát! Elmondtam mindent! Naponta többet is velünk van, 2 óra viszont teljesen rá van fordítva. Most tényleg ez kell neked ember? Hogy beszólogass másoknak? Elmondtam mindent, úgylátszik elsiklottál felette csak azt ragatdad meg amibe bele lehet kötni! Ez ez igazi magyar hozzáállás. Tisztelet a kivételnek! Isten áldja meg azt a jó természetedet. Leköpnivaló :)
2021. ápr. 2. 16:53
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!