Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya mely testrészein...

A kutya mely testrészein keressem a kullancsokat?

Figyelt kérdés
Kipróbáltunk egy spot on-t a szokásos tabletta helyett, de kalap kakit nem ért, már vagy 7 kullancsot találtam. Hatalmas a kutya bundája, biztos van több is. Célzottan szeretném keresni őket.
2021. ápr. 8. 11:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Bárhol. Szó szerint.
2021. ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
A spot on felszívódik és a kullancsnak bele kell túrnia magát, hogy megmérgezze. Tabletta ugyanez. Tessék utánaolvasni, mielőtt kakinak titulálsz valamit. Ezerszer le van írva, de sosem akarnak elfogyni ezek a kérdések.
2021. ápr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Leggyakrabban a nyak / fej tájékon, valamint a puhább részeken ( combok belső fele, has, első lábak belső fele) szoktak lenni.

Sajnos szinte bárhol lehet, szóval érdemes rendesen átnézni.

2021. ápr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
81%

Hozzánk pont ma fog jönni ismétlő oltásra az állatorvos kullancs miatt, hogy ne pusztuljon el a kiskutyám, a két oltás 40e forint. Úgy, hogy ápolva van a kutya, nem engedem nagy fűbe stb, és foresto nyakörv van rajta, ami még két hónap mire cserés lesz. (spot on-t, gyógynövényes nyakörveket nem bírja a bőre, zsírosodik, és pikkelyesedik)

A múlt héten én is vagy 3-at szedtem ki belőle, sajnos igaza van az előttem szólónak, bárhol benne lehet, még a füle belsejében is..

2021. ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#2 olyan kullancsot is találtunk ami magától esett ki mert már tele szívta magát, akkor hogy is van ez? A tablettáról tudom hogy csak akkor hat ha a kullancs belemegy, ezt tapasztaltam, tabletta mellett csak döglött, elszáradt kullancsot találtunk. Amiket most szedtem ki, azok viszont éltek és virultak, szívták magukat kedvükre. Tehát szerintem jogosan írtam hogy nálunk kalap xart nem ért. Még ma kap ismét tablettát, de szeretném kiszedni ami még benne van.
2021. ápr. 8. 11:32
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Én leggyakrabban a fülén találok, lábán, nyakán, volt már az orrán is.
2021. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az enyém is lett egyszer babéziás, tudom milyen, nem akarom újra átélni, de azzal is folyton riogatnak, hogy a tabletta tönkre teszi a máját(?).
2021. ápr. 8. 11:34
 8/17 anonim ***** válasza:
43%
Akkor nem jól használtad vagy a váltás kavart be és lett hatástalan. Én nem fogok vitatkozni senkivel, aki lepontoz és utána trágár szavakkal fejezi ki, hogy mennyire hatástalan a szer... Keress a kultúrkörödben vitapartnert magadnak.
2021. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Alapból te kezdtél okoskodni amikor nem is erre irányul a kérdés. Tovább lehet görgetni.
2021. ápr. 8. 11:59
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Bárhol lehet. Az enyémnek az orrán volt, az unokatestvéremének pedig a homlokán
2021. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!