Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya mely testrészein...

A kutya mely testrészein keressem a kullancsokat?

Figyelt kérdés
Kipróbáltunk egy spot on-t a szokásos tabletta helyett, de kalap kakit nem ért, már vagy 7 kullancsot találtam. Hatalmas a kutya bundája, biztos van több is. Célzottan szeretném keresni őket.
2021. ápr. 8. 11:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
6%
Kérdező. Ezt írtad a kérdésben: "kalap kakit nem ért". Nem én kezdtem el okoskodni, hanem te! Előbb találd meg magadban a szálkát, mielőtt másban keresnéd a gerendát.
2021. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
49%

Minden védelem hatása függ a tartózkodási hely kullancsfertőzöttségétől. Van kutya, amelyet kevésbé szeretnek a kullancsok, van, amelyik vonzza.

Most van a tavaszi kullancsszezon. Mivel enyhe volt a tél, még több a kullancs.

Ha tablettát használsz, időnként hasznos máriatövis olaj kúrát csinálni a máj védelmére.

Sokan félévente-évente vérképet csináltatnak , hogy a máj állapotát ellenőrizzék.

2021. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%

A kullancs tényleg szó szerint bárhol lehet, a gerincvonalát is érdemes megnézni. Képes közvetlen a szeme mellé is menni. Próbáld ki a Frontline cseppet, nálunk bevált.

Sokan az Advatix, és Foresto cseppeket is ajánlják, mi nem próbáltuk, ezért javaslom a Frontline-t. A nyakörvek viszont kuka mind, eddigi tapasztalatok alapján.

2021. ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Mi most fogjuk ellenőriztetni a vérképét, eddig nem volt. Ezt a kivonatot hol lehet beszerezni, vényköteles?
2021. ápr. 8. 12:18
 15/17 A kérdező kommentje:
Hanyagolni fogjuk a cseppet most egy ideig, inkább a tabletta, az eddig is bevált.
2021. ápr. 8. 12:19
 16/17 anonim ***** válasza:
53%

En advantixot hasznalok evek ota a labradoromra es tokeletes. Persze ugy kell hasznalni, ahogy le van irva es be kell tartani, hogy pl kb meddig ne erje viz stb.

Idaig sose ment bele kullancs, es szerintem a csepegtetos a legjobb. Nem karositja annyira a majat. A kullancs nem megy bele ha jol hasznalod, es ha bele is megy elpusztul. Termeszetesen 4 hetente ujra csepegtetni kell, sot az en mar az utolso heten (4-iken) azert atnezem a kutyat biztondag kedveert.

Azt irod sz..t se er, azert nem igy van. Nem tudom milyen termeket hasznalsz, de az advantix egy jo termek. Sok ismerosom hasznalja es senkinek nem volt vele problemaja. A nyakorvek viszont nem jok ha kullancsos teruleten jarkalsz, valamint ha elazik veszit a hatasabol is.

2021. ápr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Azt írtam NÁLUNK nem ért semmit. Direkt utólag oda írtam hogy nálunk. Azért az én kutyámnka nem labrador bundája van, annál vastagabb. Tehát nem fogunk spotonnal kísérletezni többet. Azért a babézia meg a lyme kór veszélyesebb...
2021. ápr. 9. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!