Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek mit szeretnek...

Az emberek mit szeretnek annyira a bulldogokban, nyomott orrú (nem túl életképes) kutyákon? Nem kötekedés, tényleg érdekel.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 22:30
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
31%
Valószínűleg egy normális helyről, ahol figyelnek arra, hogy ne életképtelen ebek jöjjenek a világra...
2021. ápr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Feketeruhasember ***** válasza:
76%
Hol van ez a hely? Melyik kennel? Mit értesz normális hely alatt?
2021. ápr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
37%

Elmondtam mit értek normális hely alatt. Hiába lettem lepontozva, azért még is vannak kennelek,ahol a jó párosítások miatt, nem teljesen hulladék genetikailag az egész kutya.

Erről szólna az új irányelv is, hogy ne fulladozzon a kutya pl.

2021. ápr. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Feketeruhasember ***** válasza:
81%

Nem én pontoztalak le. Igen mondtál valamit, kértem hogy pontosítsd.

Azért nyilván tisztában vagy vele hogy itt elég tág fogalom az hogy "nem teljesen genetikai hulladék az egész kutya"


Hol van ez a kennel, mi a neve? Hogy ott ennyire jó kutyák vannak. Én nem akarok ilyen kutyát, de ha más szeretne hátha ez segítség lenne neki. Nem értem akkor mit titokzatoskodsz, hacsak nem kitalálod az egészet.

Ha nem így van akkor viszont elő a farbával!

2021. ápr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
31%

34-es én nem a gazdi vagyok, nincs is ilyen fajtájú kutyám, így nem is vagyok otthon abban, hogy melyik kennel milyen.


Nem tudom mit kéne pontosítani ezen, de én arra értettem, ahol a mozgásszervi bajok elenyésző számban jelennek meg, és ahol a kiskutyáknak a fajtához képest jól járható legutai vannak.

2021. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Feketeruhasember ***** válasza:
68%

Én a tegnapi 19:02 válaszolótól kérdeztem. Szerintem te vagy az, de ha nem elnézést :)


"Nem tudom mit kéne pontosítani ezen, de én arra értettem, ahol a mozgásszervi bajok elenyésző számban jelennek meg, és ahol a kiskutyáknak a fajtához képest jól járható legutai vannak."


Én nem láttam még olyant közülük amik normálisan lélegeztek, nem szörcsögtek prüszköltek.

2021. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
66%

Én a 18:28-as vagyok, én csak belekotnyeleskedtem a ti beszélgetésetekbe :P


Nézd, én sem láttam még normális nyomottorrút, le is írtam mit gondolok ezekről, hogy még a "normálisabbja" sem egy standard kutya, de ezzel messzire lehetne menni, hogy mondjuk egy pincsi, akinek ki-kiesik a szeme, mert olyan lapos a szemgödre az mitől jobb, de szinte az összes 10-15 kg alatti fajtánál találni fogunk olyat, ami valamiért nem okés, vagy külön kategóriát érdemelne. Ezért fontos, hogyhamár ilyen fajtát választ valaki, akkor nézzen utána, hogy milyen bajok jellemzőek a fajtára, és ő továbbra is vállalni akarja, hogy ez benne van a pakliban, és az a kutya, inkább lesz "baba" mintsem kutya.


Nagyon nagy kérdés ezeknél a fajtáknál, hogy a felelősség kié, és kezd-e vele bárki bármit is.

Erre példa amit a kérdező is írt, hogy más irányba terelnék a tenyésztést, én pedig más körökből arról értesültem, hogy törvényileg szabályoznák az ilyen állatok tenyésztését. Azt is leírtam, hogy miért, csak sajnos ezekre a legtöbb ember legyint, mert úgyis lakásban van a kutya, ő úgysem akar sokkal többet mozogni vele, meg ugye ami eleve a kérdező kérdésére a válasz volna: pszichológiai okok. Ezek a kutyák a gömb fejükkel, az esetlenségükkel, és még a röfögő hangjukkal is sok emberbe felkapcsolják a baba-villanyt, ezért nem látnak mást, csak egy cuki élő-plüssállatot. És aki így, nem egy tenyésztés szégyeneként látja ezeket a kutyákat, azokan nem is, vagy nehezen fogod meggyőzni arról, hogy ez nem jó.

Mert érzelmi alapon közelítjük meg, pedig nem onnan kéne.


Ennek ellenére itt sem lehet fekete- fehéren gondolkozni, attól, hogy nagy átlagban szenvedő állatokat látunk, még nem zárhatjuk ki azt, hogy vannak mérsékelten egészséges egyedek a fajtából. Én minden ilyen anonim válaszolónak megadom a féltelezést, hogy nem hazudik. És nem is tudom ezt sem cáfolni, sem igazolni, amíg nem látom a kutyát.

2021. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!