Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erkélyre jó szokatni az elejen?

Erkélyre jó szokatni az elejen?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, a kutyusnak meg nincsennek meg az oltásai, a kutyapelenkat nem nagyon ajanlottak, szoval kiotlottem hogy az erkely amit nem hasznalunk soha ott ki tudnek alakitani neki egy kisebb “udvart”, csinalnek neki oda homokos részt, 1m*1m-eset ahová végezhetné a dolgát, es maradna hely boven a jatekhoz is.

Persze ugy alakitanam ki hogy a homokot idonkent tudjam cserelni.

Neki is jobb az ingerek,frisslevego miatt es konnyebb is lesz szerintem a setara valo szokas, illetve nekunk is jobb hogy nem tanulja meg hogy a lakasba vegezze a dolgat, plusz nem lesz idovel kellemetlen szag a lakasban.

Mit gondoltok jo otlet belekezdeni?

Az alapanyag ahogy szamoltam kb 5000ftba kerulne, szerintem ez igy gazdasagosabb es kornyezetkimelobb is a pelenkanal.

Szerintetek?



2021. ápr. 9. 13:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
11%
Panelba kutya szerintem nem való annyira. Főleg úgy, hogy még nincs beoltva, mikor hamar beszokták őket. Fura. Lusta vagy levinni napi 3x az a te bajod szerintem. Menj kertesházba, ha kutyát akarsz, vagy inkább ne tarts, de nekem ebből az jön le, hogy az egész arról szól, hogy később se kelljen sokat sétáltatni.
2021. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

11-es, mi a fura? Hivatalosan utolso oltas utan lehet levinni a kutyat, ami 13 het korul van, ha jol emlekszem. 8 hetes kortol pedig elhozhato. Tehat mi is a fura?

A kerdezo nem lusta, hanem felelossegteljes gazdi, tul sok kutya van a kornyeken, felti, jogosan, hogy elkap valamit. Vagy nem tudsz olvasni es ertelmezni, vagy egyszeruen csak kotekedni akarsz, de ezt nem itt kene tenni.

Es de, nyugodtan lehet kutyat tartani lakasban is, szakadjunk le errol a temarol :)

2021. ápr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#11

Nagy oknyomozo lehetsz.

Az elso oltasan van meg csak tul, ezen kivul meg kell neki ketto plusz a chip

Ket het minden oltas kozott akarhogy szamolom masfel honap meg amig nem tudom setaltatni.

0-24ben itthon vagyok nekem is jobb lenne ha mar megetnenk, nem olyan jo moka a negy fal kozott.

Panelba nem valo kutya.. szerintem minden 2.-3. Panel lakasban lako csaladnak van kutyaja, es lehet tobbet van vele foglalkozva mint a legtobb kerteshazban csengohelyett vett kutyaval, akinek ott az udvar kap kajat a tobbit intezze maganak :)

2021. ápr. 9. 15:58
 14/15 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem, addig amíg nem viheted le, addig jó. Amikor megvannak már az oltások egyből szüntesd meg az erkélyre kipakolt "kutya wc" t , így nem azt fogja megtanulni, hogy erkélyre is szabad, meg lent is.


Akkor lenne gond , ha már le is viszed, de az erkélyre ugyanúgy engeded.

2021. ápr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
57%
Én ezt csináltam, most nyolc hónapos és reggel-este még mindig így csináljuk mert napközben viszem sétálni, mikor épp nincs órám. Az online oktatás miatt nem lenne időm annyiszor levinni napközben, ha van első órám akkor reggel sem, így csak ez a megoldás van. Illetve sokszor még éjjel is kell neki, és az éjszaka közepén nem fogok felöltözni hogy a mínusz fokban lebattyogjak a harmadikról aztán vissza, ez így teljesen jó mindenkinek. A szomszédok nem is tudnak róla mert nem csurog rájuk, az iszonyat tahó aki hagyja lecsurogni az alatta lévőre szerintem. Nekünk lavorba pisil-kakil, ha végzett kiöntöm a wc-be, kiöblítem a tusolóban és ennyi. Teljesen szobatiszta már 3-4 hónapos kora óta, de az utóbbi 1-2 hónapban azt veszem észre hogy tovább bírja, és egyre kevesebbet végzi a dolgát itt fent és ha teheti inkább megvárja a sétát.
2021. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!