Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megsérült a kutyám, mit tegyek?

Megsérült a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves amerikai akita kutyám! Történt vele egy baleset aminek következtében a jobb hátsó lábáról letört az összes köröm és megsérült a lábán az ujjpárna! Nem nagyon tud ráállni! Orvoshoz nem vittem! Lehet ettől komolyabb baja vagy idővel begyógyul neki, mivel kezeljem??
2010. aug. 21. 10:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
De mért nem viszed el orvoshoz ? És ha nagyobb baj történt volna akkor se viszed orvoshoz?
2010. aug. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

ezt a kutyát elgyúrta egy autó.

autóbalesetnél tipikus sérülés a körömleszakadás, talppárna szétrepedés.


a külső fertőtlenítés nem elég. a talpát össze kell varrni, majd kötést kell tenni a lábra. antibiotikum injekció ilyenkor alap, ugyanis akármi a sebbe kerülhetett.

ezután pedig tablettás antibiotikum kúra kell.


nem akarok beleszólni, de nálunk ezt az állatkórházban kemény 6000Ft-ért megcsinálják BÓDÍTÁSSAL együtt, ugyanis hihetetlen fájdalmas a köröm-talpsérülés, adnak gyógyszert és kötszert is, de a későbbi kötözések már ingyenesek.


Nem minden állatorvos kapzsi!!


Vidd el... Ennyit megérdemelne, és felelősséget vállaltál érte.

2010. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

De durva! összeroncsolta vmi a kutyád lábát, te meg nem viszed állatorvoshoz?

Ha a kisgyereked lábfejét zúzná szét ugyanígy a kocsi, azt is csak lekennéd azt kész??

2010. aug. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Nincs seb a lábán! A súrlódástól nem is az hogy letört inkább elkopott a körme! A talpa meg mintha égne neki!
2010. aug. 21. 12:35
 15/26 Akiteki ***** válasza:

Meg akarsz győzni mindenkit, hogy semmi gond? Akkor minek kérdezted?

Néhány éve hazavittem egy öreg kutyát, akit a másik kutya elvert. Volt néhány kisebb seb a fején. A gazdája úgy nyilatkozott, hogy az orvos sem csinál mást csak fertőtleníti, ezért ő maga bekenegette betadinnal.

Mire elkoboztam tőle, a kutya feje szó szerint rohadt szét. Olyan szaga volt, mint a napok óta a napon rohadó romlott húsnak. Az ajtó elé feküdt belülről és a szomszédok feljelentettek, mert bűzlött a lépcsőház tőle.

Az orvos adott két antibiotikum injekciót és egy hétig gyógyszereztük, hogy helyrejöjjön.

Tényleg nem fontos egy sebesülésért orvoshoz menni.

2010. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"megsérült a lábán az ujjpárna"


Aztán azt írod, hogy nincs seb. (seb=sérülés) Most akkor megsérült vagy nem sérült meg? És akkor miért fertőtleníted neki, ha nem sérült meg? Én nem értelek téged, össze-vissza beszélsz.


"hátsó lábáról letört az összes köröm "


Aztán azt írod, hogy "lekopott" a köröm. Bany*ek. Akkor most letört, lekopott? Van seb a lábán vagy nincs? Miért fertőtleníted, ha nincs is seb? Vagy minket akarsz meggyőzni, hogy nem is olyan "súlyos" a sérülés? Ha nem olyan súlyos, akkor minek írtál ide? Mit vársz tőlünk, mit mondjuk?


A kérdése az volt:


Lehet ettől komolyabb baja?

-A válasz, igen, lehet. (mindenki megírta)


mivel kezeljem??

-A válasz, orvossal. Vidd orvoshoz.

2010. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
kérdező csak tudjam meg hol laksz...én majd odamegyek levágom a lábujjaid és nem viszlek orvoshoz..kikötlek egy fához..roh adj meg:)
2010. aug. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy most mindenki egy állatnak fog tartani, de nem érdekel.

Neked NEM VALÓ kutya! Semmilyen állat! Vidd el állatorvoshoz és ajándékozd el egy olyan embernek aki nem hagyja szenvedni ha elütötte az autó! És külömbe is olyan belső sérülései is lehetnek amit nem látsz a kutyuson! De ha szereted látni, ha szenved... Fujj.

2010. aug. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
De ezeket a kérdezőket nem értem fel tesznek egykérdést és h jobb hátsó lábáról letört az összes köröm és megsérült a lábán az ujjpárna!és ha leoltsák h vigye orvoshoz a hülyéje elkezdi h nem is olyan komoly! NAGYSZERŰ GAZDA VAGY GRATULÁLOK ! NEM FURDAL A LELKIISMERETED ??
2010. aug. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Suhanc72 ***** válasza:
100%

Kedves idióta kérdező!

Döntsd el, hogy mi történt és aszerint tedd fel a kérdésedet!

Ha már kész van rá a válaszod is, akkor már azt is mérlegeld, hogy tényleg fel kell-e tenni a kérdést!

Ha egyértelműnek látszik számodra, hogy hülyének tartanak (ez esetünkben 100%-osan fennáll és remélem te is észrevetted), legalább ismerd be nyíltan. Pl: bocs, igazatok van, de... és esetleg a pontok helyére beírhatod a valódi okot, hogy miért nem cselekszel aszerint, ahogy azt a válaszadók sugallják.

Végezetül egy idézet Senecától (ezt már egy másik sggfejnek is megírtam; akik már olvasták, azoktól elnézést), hogy tanulj (magadról) valamit:

"Soha ne adj tanácsot. A bölcsnek nincs rá szüksége, az ostoba (ez te lennél, kedves kérdező) pedig úgy sem fogadja meg."

2010. aug. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!