Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megsérült a kutyám, mit tegyek?

Megsérült a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves amerikai akita kutyám! Történt vele egy baleset aminek következtében a jobb hátsó lábáról letört az összes köröm és megsérült a lábán az ujjpárna! Nem nagyon tud ráállni! Orvoshoz nem vittem! Lehet ettől komolyabb baja vagy idővel begyógyul neki, mivel kezeljem??
2010. aug. 21. 10:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Igazad van Suhanc amúgy a kérdező egy seg
2010. aug. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Na elviszed a dokihoz vagy hagyod szenvedni?
2010. aug. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

ilyenkor én érzem magam hülyének, aki még egy darázscsípés miatt is elvittem a kutyámat a dokihoz...

és nem itt kérdezősködtem, hanem autóba ültem és rohantam vele..

2010. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Utolsó, velem is megtörtént ez az eset. :S Bekapta a darazsat, az meg megcsípte.

Gondolom azért nem ír, mert úgy sem fogja elvinni orvoshoz.

Letört a körme, lehet a lábujja is megsérült, sőt biztos, az a köröm nem csaak úgy szépen kijön... Kezd már el feszengetni a körmöd felfelé.., milyen jó érzés, mi?! Olyan mintha égne a talpa...lehet belement valami a sebbe, el is fertőződhet. De téged úgysem érdekel. Nincsen nálad jó helyen az a kutya, ajándékozd el olyan valakinek, aki szereti, és ha kell, orvoshoz viszi.

2010. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Akiteki ***** válasza:

11:24

Múltkor felhívott az állatorvosunk:

Egy hónapja nem voltak. Csak nincs valami baj?

Mondtam, hogy szerencsére nincs, azért nem mentünk. :))

Jó, ennyi kutyánál mindig kell valakinek oltás vagy spot-on, vagy féreghajtó. Meg az ivartalanítási akciók és néha előfordulnak balesetek is. Nálam is törte már el lábujját az egyik kuty, talán rosszul ugrott le a teraszról, sosem fogom megtudni. De meg nem fordulna a fejemben, hogy ne az orvost hívjam először, ha valami baj van, hanem leüljek a géphez írogatni.

2010. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

én vagyok a 11.24 :)


szerencsére nálunk van egy állatkórház, akik non-stop nyitva vannak, és nagyon korrekt áraik vannak. profi berendezéssel, profi csapattal.

illetve van egy házi-kutyadokink, aki ugye nincs nyitva mindig, oltásokért hozzá megyünk...


volt olyan, hogy nagymamámnál hagytam a kutyámat egy napra, mert úgy jött össze a munkám, este 9-kor mentem érte, a kutya futott elém és ömlött a talpából a vér...

mint kiderült üvegszilánkba lépett, délután még nem is vérzett, de ahogy futott elém és ugrált, felszakadt az egész seb...

persze pont aznap vittem az autómat szervízbe, így ahogy voltam, ölembe kaptam a kutyát és futottam vele...

csak futottam és bőgtem, mire beestem az állatkórházba, kivették a kezemből, engem leültettek a váróba, jó hogy nem engem is elbódítottak, idegesebb voltam, mint a kutya...

kapott kis mikuláscsizmát, csomó gyógyszert meg szurit,

kötszert... alig fizettem valamit...


másik ez a darázsbuli volt, kiderült, hogy allergiás rá...

belelépett, nyikkant egyet, következő percben már láttam, hogy üveges a tekintete, kocsiba be, autóba behányt 2x olyan rosszul volt, go a házidokink, kálcium-szteroid, jobban lett...


volt egy hosszú bélgyulladásos hurutos betegsége, az állatkórházban is kezelték, ahol rendes kórlapot kapott, majd a házidokink hetekig szurizta, gyógyszerezte, ...amíg kezelte nem kért érte semmit, a végén meg egy nagyon nevetséges árat mondott (asszem 2500Ft)


és ez nem azt jelenti, hogy beteges a kutyám, mert szinte mindegyik véletlen baleset,....

de ebből is látszik, hogy az állatorvosok segítőkészek, nem kapzsik, nem a pénztárcád kiürítésére hivatottak, ha nem tudsz fizetni, az sem gond, majd beviszed legközelebb, legalábbis nálunk így van....


jó lenne ha a sok hasonló kérdező inkább cselekedne, mint itt kérdezősködne...

persze ez sem baj, de ne várjanak már csodát tőlünk...

2010. aug. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!