Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya a jobb döntés...

Melyik kutya a jobb döntés számunkra?

Figyelt kérdés

Egy családi házban lakunk, egy kis kertünk van és de nem mindig van lehetőségünk kivinni sétáltatni

Egy kutyát szeretnénk venni és két kutya fajta között gondolkodunk : a Törpe Schnauzer és a Tacskó között vacilálunk

Véleményeket kérnék, hogy melyik lenne a legjobb választás számunkra.



2021. ápr. 14. 13:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%

#9 Vagyok. Megtudhatnám, hogy miért lettem ennyire durván lepontozva?

Mi az amivel nem értett egyet a kedves ítélőbizottság?

2021. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kilencedik Válaszadó

Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataid!

Nem tudom miért pontoztak le ennyire, de nagyon Szépen Köszönöm mégegyszer!

2021. ápr. 14. 15:05
 13/18 A kérdező kommentje:

Tizedik válaszadó

Egy kis kutyát szeretnénk mindenképpen venni

2021. ápr. 14. 15:06
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Örökbe fogadott tacskó-schnauzer keverékem volt :D


Rosszabb esetben a napi 1 óra séta nem rossz egy felnőtt kutyának, de odáig is el kell jutni. Nevelés, szocializáció, illetve ha igényli, amikor jobban ráértek, plusz fárasztás: kirándulás, trükktanulás, sport (pl. agility a snacinak). Mindkettő élénk, aktív, okos, kissé makacs jellem. Ha nem szántok elég időt, energiát a nevelésébe, fárasztásába, akkor rombol, a kedves gazdikat meg hülyének nézi.


Szóval én visszakérdeznék: Kinek kell a kutya? Tud-e mindegyikőtök: te is, tesód is, anyud is tanulni, gyakorolni, foglalkozni a kutyával úgy, hogy mindenkire egyformán hallgasson?

Tudom, hogy nincs olyan, hogy tökéletes legyen az idő a kutyavállalásra, de nekem az karcos, hogy heti 3 napot rálőcsölöm Buksikát az anyámra. Hacsak ő is nem olyan lelkes a kutya miatt, mint én.

2021. ápr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Tizennegyedik válaszadó

Tesóm szülinapjára vennénk, de ugyanúgy mindannyian szeretnénk.

Mindegyikőnk tudna és ha itt is lenne akkor én például annyira kutya bolond vagyok, hogy a szomszéd kutyájával két évet foglalkoztam úgy mintha a sajátom lenne, de törődésben nem lenne hiánya az fix és tanításban sem.

És anyukám is nagyon szeretne már egy kutyust.

2021. ápr. 14. 16:57
 16/18 anonim ***** válasza:
53%
Tacskoink vannak..NEM benti kutyák. Az h nem okosak relatív, aki baszik rá annak nem is az..Nem cserélném őket semmiért sem
2021. aug. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Ennél azért bővebb információra lenne szükség, de sebaj... 10-es válaszolóval értek egyet, így semmiképp sem ajánlom, hogy bármilyen kutyátok legyen, ez nem játék.

Nekünk törpe tacskónk van, eszméletlen okos és szinte alig hordoz olyan sztereotípiákat mint pl. hogy "a tacskó buta, önfejű, harapós, barátságtalan". A tacsik benti kutyák, attól még mert vadász és kotorékebek, nagyon igénylik a társaságot, az érintést, a mozgást, azt hogy legyen vele mindig valaki, imádnak aludni, napozni. Persze tudnak makacsok is lenni, de melyik kutya nem?

Nyilván ez nem egyenlő azzal, hogy mindegyik tacskó ugyanolyan.

jan. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

16-os válaszolónak üzenném még:

Valószinű, hogy Standard tacskóitok vannak. A törpe és a kaninchen tacskók IGENIS BENTI KUTYÁK. Picik, törékenyek, könnyen megfáznak és megbetegednek, ha nem figyelünk rájuk. Attól még mert ti kint tartjátok és nem szobatisztaként voltak nevelve, az nem biztos, hogy "annak biztos úgy kell lennie".

jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!