Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobapelenkára csak szuka...

Szobapelenkára csak szuka kutyákat lehet szoktatni?

Figyelt kérdés
Eredetileg kant akartunk, de szeretném szobapelenkára szoktatni, hogy ne kelljen sokáig tartogatnia ha egyedül marad (esetenként 8-10 óra) mivel kistestű kutya lesz. A kanok viszont emelt lábbal pisilnek, de guggolva is jóval maguk elé, így aggódom, hogy a fal bánná. Van valakinek tapasztalata?

2021. ápr. 20. 08:49
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Ha valaki értetlenkedne, földre helyezhető kutyapelusra gondolok.
2021. ápr. 20. 08:50
 2/35 anonim ***** válasza:
42%

Bármilyen neműt rá lehet szoktatni.

Nekem pl 2 kanom, és 1 szukám van rá szokva

2021. ápr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
És guggolva vagy emelt lábbal pisilnek a kanok? Nem megy félre?
2021. ápr. 20. 08:56
 4/35 anonim ***** válasza:
91%
Kolyokkent a kanok is guggolva pisilnek, szerintem nem az a fo problema. A baj ezzel a kutyapelenkaval az, hogy megtanulja a kutya, hogy a hazban is nyugodtan elvegezheti a dolgat, es amikor mar annyi idos lesz, hogy vissza tudna tartani 8 oran keresztul, akkor is siman konnyit magan bent, mert erre lett tanitva, nagyon nehezen valnak az ilyen kutyak szobatisztava atlagban. Gondold at, kell e nektek egy kolyok ha nincs idotok kivinni 2-3 orankent... Lehet jobb lenne egy felnott kutya, aki kevesebb torodest igenyel. Nem lehet egy kolykot egesz nap egyedul hagyni, szet fogja bontani a hazat, rág mindent, mert unatkozik, mert fogvaltas lesz, egy nyugodtabb felnott kutyaval ilyen problemak nincsenek mar.
2021. ápr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Nem kölyköt akarok. Felnőtt korában is marad a pelus, mert kistestűt szeretnénk és nem akarom, hogy szorongatnia kelljen. Ki lessz víve rendszeresen, de szeretném hogy bent is igénye szerint elvégezhesse a dolgát.
2021. ápr. 20. 08:59
 6/35 anonim ***** válasza:
81%
Ne akarj ilyen feltètelekkel kutyát, a pelenkàra szoktatàs nagyon nagy hiba lenne. Az előző vàlaszoló szinte mindent le írt. Osztom a vèlemènyèt
2021. ápr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

Sose értettem,hogy minek olyannak kutya aki nem tudja vagy nem akarja lehordani,és kertje sincs hogy legalább addig ki járjon/kint legyen ameddig a gazdi dolgozik vagy iskolában van.


De..8-10 órát kibír.Munka kellett másnak is van,ezért felesleges pelenkára szoktatni.Csak munka előtt és munka után tényleg le is kell vinni,nem "most fáj a lábam","elfáradtam nincs kedvem","előbb iszok egy kávét,eszek valamit" és hasonló mondatok kellenek,hanem "haza értem,leviszlek ha már egész nap itt poshadtál fent".

Vagy nem is tudom hogy ötlik fel ilyesmi az emberekben,halál gusztustalan arra szoktatni a kutyát,hogy várakozás helyett a lakásba ürítsen.Akkor is ha pelenka..

Nem beszélve arról,hogy a kutyának se egészséges.Nem piszkít a saját területére normál esetben,ez neki is rossz.

2021. ápr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem tök jó dolog h így figyelsz rá, h ne kelljen szenvednie. :)

Ha kan kutyád lesz, csinálhatod azt is h egy 40 centi magas , mondjuk 20 centi vastag farönköt a kutyapelus kozepére teszel, és akkor oda pisil. :)

(Jó esetben 😀)

2021. ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
24%
Jo, ha ez a helyzet, hogy marad a pelenka felnott kutyanak is, akkor a kutya neme mindegy. A kanok inkabb jelolgetes celjabol emelik a labukat magasra, ha csak szimplan pisilni kell nekik, akkor rogyasztanak, esetleg enhyen felelmelik a labukat. Kis kutya, tehat nem literekrol beszelunk, vagy leteszel 2 pelenkat egymas melle, hogy biztos ramenjen. Nem vagyok hive az ilyen kutyapelenkaknak, de ez a te dontesed.
2021. ápr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
#8-9 köszi a választ :)
2021. ápr. 20. 09:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!