Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobapelenkára csak szuka...

Szobapelenkára csak szuka kutyákat lehet szoktatni?

Figyelt kérdés
Eredetileg kant akartunk, de szeretném szobapelenkára szoktatni, hogy ne kelljen sokáig tartogatnia ha egyedül marad (esetenként 8-10 óra) mivel kistestű kutya lesz. A kanok viszont emelt lábbal pisilnek, de guggolva is jóval maguk elé, így aggódom, hogy a fal bánná. Van valakinek tapasztalata?

2021. ápr. 20. 08:49
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Az okoskodók olvassák már el a többi hozzászólást, egymás ellen beszéltek bakker xD


Aki a kérdésre válaszolt, annak köszi szépen.

2021. ápr. 20. 09:50
 22/35 anonim ***** válasza:
84%
Mindegy mit mondunk, ő ezt akarja. Aztán jönnek a kérdések, hogy hova tegye a kutyát ami össze fossa a lakást, és a család agyàra megy.
2021. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
85%

Mindenki egyhangúan azt mondta neked (pár kivétellel) hogy ne szoktasd rá mert a házba fog vizelni,és gusztustalan,egészségtelen,rossz szokásokhoz vezet.Igazuk is van.

Mi a fenét nem értesz ezen,miért beszélnének egymás ellen? :D

2021. ápr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
69%

A kutyát azért kell szobatisztaságra tanítani, amiért a gyereket is. Időbe telik, mire megérik rá, hogy ne ürítsen maga alá. A gyereket is dícsérettel motiválod, hogy jelezzen, ha dolga van, vagy hogy tartsa vissza, amíg elérsz vele a wcre. Te sem oda guggolsz, ahol rád jön az inger, mert megtanultad, hogy vissza kell tartani, amíg el nem érsz a wcre.

A kutyának az ideális hely az ürítésre a kültér, azt is megfigyelheted, hogy sok kutya nem szeret betonra, aszfaltra üríteni. A földes, füves helyeket részesítik előnyben, ha választhatnak.

A mi kutyánk idős korában már küzdött az inkontinenciával, de mindig rosszul érezte magát, ha nem jutott el a füves területig. Attól meg egyenesen rosszul volt, ha bepisilt a lakásban.

A nevelt lányom kutyája szintén utál az aszfaltra üríteni, pechére olyan helyen laknak, ahol a legközelebbi fűcsomó is 5 perc séta, de kivárja,hogy odaérjenek.

2021. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
73%
Sok eszed van, remélem pár hónap múlva pisiben és ürülékben fog ázni a szőnyeged. "Okoska".
2021. ápr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
74%

A nagyon hasznos válaszok azok, ahol az egyik azt javasolta hogy tegyél egy farönköt a szobába, és akkor majd azt eltalálja a kutya? Vagy hogy "a kutya neme mindegy", és a kanok csak akkor teszik fel a lábukat pisiléskor, ha jelölni akarnak? Hát, én nem lennék értük olyan hálás a helyedben.

Felnőtt kutya kibírja azt az időt míg dolgozni mész és egyedül van. Ha ez az idő mégis túl hosszú, akkor macskát javaslok.

2021. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
41%

Le fognak pontozni, de nem érdekel, nekem nem befolyásolja a napomat, leírom hogy mi van nálunk.

Én abszolút értem a gondolatmenetedet. Lehetőséget akarsz adni hogy bármikor elmehessen otthon is pisilni, de ugyanúgy lehordanád sétálni.

Az én kutyám is pelenkás volt kiskorában, de közben ahogy kell, szépen átszokott kintre.

Én meghagytam a pelenkát a lakás egy meghatározott pontján, hogy lehetőséget adjak neki hogy bármikor könnyíthessen magán. Bár ő nincs egyedül, mivel itthonról dolgozom, és rengeteget vagyunk lent, sokat sétálunk, bandázunk a futtatón, stb. Ki is alakult a rend, kint végzi a dolgát.

Viszont a pelenka akkor is ott van. Vettem hozzá egy kutyavécét, ami gyakorlatilag egy műanyag keret a pelenka alatt. Nagyon ritkán használja, leginkább akkor amikor éjjel jön rá a pisilhetnék. Ha nem lenne ott, akkor ilyenkor várnia kéne reggelig. Márpedig a benti, lakásban tartott kutyákról köztudott hogy ki van tágulva a hólyagjuk. Egy állatorvossal beszélgettem erről, pl boncolásnál egyértelműen meg tudják állapítani hogy egy kutya benti, lakásos kutya volt-e, vagy kinti. Az enyémnek nem fog megnyúlni a hólyagja, és ez nekem sokkal fontosabb minthogy ki mit gondol rólam emiatt.

A kutyám szobatiszta, és nagyon ritkán, végszükség esetén használja a benti vécéjét. Sehová máshová nem pisil a lakásban, a vécéjébe is kb kéthavonta egyszer.

Ha már kertet nem tudok neki adni, akkor az a minimum hogy azt biztosítom neki hogy ne kelljen tartogatnia, ha úgy alakul hogy éjszaka pisilnie kell.

Egyébként kan, és a vécéjébe guggolva pisil, kint az utcán pedig emelt lábbal.

Már amikor hozzám került, akkor is voltak a környezetemben károgók, hogy egyáltalán ne használjak pelenkát, mert akkor nem lesz szobatiszta, meg minden mást pelenkának néz. Az ilyen emberek alábecsülik a kutyákat, pedig sokkal intelligensebbek mint azt egyesek gondolnák.

2021. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
76%

28-as, lehet, hogy ez számodra megdöbbentő, de normális emberek dolgozni járnak, és az alatt az idő alatt a kutya bizony egyedül van. A kutyák nem isznak állandóan, nem tudom, honnan szeded ezt az elmés gondolatot. Ha egyedül vannak a lakásban, az idő 90%-át végigalusszák. Alkalmazkodnak az emberhez, ezért lettek társállatok. Ha az időbeosztás nem megfelelő, akkor meg kell oldani hogy valaki levigye napközben.

Aki a kutyáját a lakásba hugyoztatja meg szaratja az igénytelen, akár tetszik, akár nem. A kutya ugyanis nem kaparja el a piszkát, mint a macska.


Mivel a kérdező a legnagyobb baromságoknak tapsikol, minden mást meg bőszen pontozgat, így én a magam részéről sok sikert kívánok neki, vannak csodák. Ja igen, a kutyát sose vidd vendégségbe sehova, mert kínos jelenetek lesznek belőle.

2021. ápr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
74%

Ismertem egy olyan kutyust, aki öreg volt mint az országút. Már szinte teljesen süket és vak volt.


Mégis szobatiszta volt, tartotta addig amíg le nem vitték.


Egyszer halottbúcsúztatón voltunk a gazdájával, szegény sajnálta is - "ma később tudjuk csak levinni, szegény biztosan bepisilt, de meg is értem"


Mégis kibírta.

2021. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
45%

Aki szerint nem bírja ki a kutya az vagy nem tartott kutyát vagy a mai napig kutyahugyos-kutyaszaros lakásban lakik.

Gratulálok hozzá!

Lakjatok csak abban a gusztustalan toalettnek használt lakásban amit magatoknak teremtettetek.

Ha nincs kert le kell hordani a kutyát.Munka előtt,munka után,alvás előtt minimum.Ha nem tudja valaki ezt biztosítani ne pelenkát pakoljon a lakásba és keressen valami jó szöveget amivel nyugtathatja magát hogy jó gazdi és csak jót akar hanem ne szerezzen be kutyát.A kutya nem egy olyan állat aminek alomra,pelusra vagy bármi séta pótlásra alkalmas dolog kellene..

Isten igazából egyik állat sem arra lett kitalálva,hogy az ember kénye-kedve szerint tartsa ott ahol éppen tudja.Nem kötelező mindenkinek tartania is.Annak kell aki a kutya igényeit tudja nézni.És a kutyának nem igénye a lakásban ürítés.Neki a szabadság,a séta,az udvar az igénye.. :D

2021. ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!