Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobapelenkára csak szuka...

Szobapelenkára csak szuka kutyákat lehet szoktatni?

Figyelt kérdés
Eredetileg kant akartunk, de szeretném szobapelenkára szoktatni, hogy ne kelljen sokáig tartogatnia ha egyedül marad (esetenként 8-10 óra) mivel kistestű kutya lesz. A kanok viszont emelt lábbal pisilnek, de guggolva is jóval maguk elé, így aggódom, hogy a fal bánná. Van valakinek tapasztalata?

2021. ápr. 20. 08:49
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
55%

Ja nagyon figyelmes gazda,ahelyett hogy szobatisztaságra tanítaná a kutyát egyszerűbb a házba vizeltetni címszóval,hogy a kutya igénye a lényeg.Mert más kutyája nem várja meg a munka idő végén lévő sétát..:D

Undorító.Értem már miért nem engednek albiba kutyásokat.Ilyen embereket én se engednék.

2021. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
79%
Azt írod estènkènt. Tehát èjjelre maradna bezàrva? Mert akkor napközben leviszed, lefàrasztod, foglalkozol vele, éjjel pedig aludni fog.
2021. ápr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
87%
A kutya ösztönösen nem ürít a lakóhelyén. Szóval ha te arra kényszeríted, hogy pelenkára intézze a dolgát, azzal nem teszel jót vele. Épp ellenkezőleg, természetellenes viselkedésre szoktatod. Arról nem is beszélve, hogy nem azt tanulja meg, hogy a pelenkára kell üríteni, hanem azt, hogy valamire, ami le van terítve a földre. Hogy ez most a szőnyeg, vagy a földre ejtett pólód, az neki mindegy.
2021. ápr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Esetenként és nem esténként, nem ugyan az.
2021. ápr. 20. 09:34
 15/35 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, minek kérdeztél ha nem választ, hanem megerősítést akarsz a hülyeségedhez? Majd leesik miért pofázott a többség ha állandó jelleggel szartó-húgytól bűzlika lakásod, csak addigra cseszheted majd, mert szándékosan hibás viselkedést nevelsz a kutyádba.
2021. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
92%

Képzeld el, hogy egy szobában vagy, és nem mehetsz ki a mosdóba.


Helyette egy bilibe kell végezned a dolgodat.


Az egész nap ott fog bűzölögni (a pelenka valamennyire elnyeli, de a kutya orra jobb mint a tiéd) és eléggé feszélyezne, nem?


Plusz maga a dolog, hogy a szobádban kell elvégezned a normális vécé mellett.


És ahogy előttem is mondták, ilyenkor gyakori probléma hogy a kutya más dolgokat is pelenkának néz, köztük olyat amit baromira nem kéne.

2021. ápr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
30%

Azért ez nem így működik, hogyha van lehetősége a lakásban üríteni, akkor a gazdi tuti nem hordja le...

Anyukám lakásban tartja a tacsiját. Naponta 3x sétálnak, összesen 3-4 órát. De a kutyának van fent alom, hogy ne kelljen szenvednie, ha pisilnie kell. 1-2 évente 1x használja, de ott a lehetőség. Naponta kb 8-9 órát nincs otthon hétköznaponként.

Ahhoz, hogy a kan hogy pisil bent, nem nagyon tudok hozzászólni.

2021. ápr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
El nem tudom képzelni ti hogyan kényszerítenétek egy kutyát pisilésre. Én csak biztosítok egy lehetőséget a dolga elvégzésére, ha ő inkább kivárja, hogy haza érjek, akkor kivárja, nincs mit tenni, de a lehetőség még ott lesz a pelus formájában. Mégis mi ebben a kényszerítés?? Vagy hogyan kényszeríteném ha ott sem vagyok?? Nem mellesleg, ha tényleg annyira nem szeretnek a kutyák bent üríteni, akkor miért kell nekik tanítani a szobatisztaságot? Miért nem tanulják meg maguktól, hogy ha rendszeresen ki vannak víve akkor megvárják ezeket az időpontokat? Okosok.
2021. ápr. 20. 09:41
 19/35 anonim ***** válasza:
58%
#16 vagyok, nem támadóan írtam, de tényleg gondolj bele
2021. ápr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
82%

Na,jönnek a szokásos butaságok,hanyadjára olvasom végig ugyan azt..:D


Ha nem tanítod meg neki,hogy várja ki a sétát ne pedig bent ürítsen (már pedig ha teszel elé pelenkát,hogy oda pisiljen ha akar az nem igazán nevelés és nem is a jó dologra..) akkor az életben nem tanulja meg vissza tartani.

Mit gondolsz egy kutya magától tudja,hogy nem szabad a házba piszkítani? Pont,hogy ezt kell bele nevelni,hogy nem szabad és nincs kivétel,nincs semmi amire a házon belül szabad.

Később ez a kivétel majd minden más lesz ami a földre kerül.Meg úgy amúgy is,ne csinálj bár wc-t a saját lakásodból.Egészségtelen rád és a kutyára nézve is,ne üljön egy kupac szar meg tócsa pisi mellett egész nap.

2021. ápr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!