Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ha más gazdák állandó...

Normális ha más gazdák állandóan rászólnak a kutyájukra (ne egyék a botot, ne ássanak, ne szagolják más kutyának a f*szát) de nem játszanak velük?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy nem játszanak velük?

Én is fegyelmezem a kutyámat, ha kell, de játszani is szoktunk.

2021. ápr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Igen. Ő kutyájuk, legalább nevelik. Én sem hagyom, hogy botot rágcsáljon, mert légcsőszűkülete van és amikor lenyelte, majdnem megfulladt miatta, nekem kellett lenyúlni a torkán... ez 2x megtörtént, nem hagyom botozni azóta


Gödröt ásni pedig balesetveszélyes, másik kutya vagy akár ember is megsérülhet miatta, ha belelép.


Játszani pedig nem mindegyik kutya szeret. Enyém is csak otthon. Kiskora óta kutyák közé hordom, de sosem volt egy parti arc. Összesen 2 kutyával hajlandó Játszani, ha ők nincsenek ott, akkor semmit nem csinál, csak sétálgat, szaglászik. Labda sem érdekli, hiába dobálnám neki.

2021. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően foglalkozni/játszani kell a kutyával.

Szerintem az nem baj, ha rá szól többször, inkább szóljon rá sokszor minthogy hagyja elkanászodni.


Ez az én véleményem, nem kell vele egyetérteni

2021. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Ez meg miféle kérdés akar lenni? Biztos oka van arra,hogy rászóljon neked ahhoz semmi közöd.A saját kutyájának had mondja már meg mit csinálhat és mit nem..:D


A bot darabjai például beleállhatnak a kutya nyelvébe.Lenyelheti és megakadhat a torkán akár egy szálkányi kis bot darab.

Beteg kutya rághatta előtte a futiban,azért van a legtöbb kutyának saját játéka mert a gazdája ezektől a lehetőségektól óvja.


Valamelyik kutya oda kap,ha a nemi szervét szaglássza egy másik.Vagy épp,ha tudja hogy dominancia gondjai vannak a saját kutyájának és épp neveli nem célszerű ezt hagyni mert a következő lépés,hogy ledominálásképp felmászik a hátára vagy egyéb összetűzéshez vezető dolgot tesz.


Az ásást pedig akkor én se engedem,ha utána megyek melóba,mert akkor nincs időm letakarítani és összemocskolja a lakást.


Mindenre van érthető magyarázat.Ne akarj bele szólni abba,hogy más mit csinál a kutyájával.:D

2021. ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es, nem akartam beleszólni, olvasd vissza a kérdést. De köszi mindenkitől a válaszokat.
2021. ápr. 21. 18:59
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Vannak kutyak akiket folyamatos kontroll alatt kell tartani, kulonben elkezd egyeniskedni es az nem mindig szerencses ... ugyan akkor vannak bizonytalan gazdik is, akik az allando iranyitastol erzik ugy, hogy urai a helyzetnek.


Nalunk pl. ha tul sokaig rahagyom a dolgokat a kutyara, akkor egy ido mulva kicsuszik a kezembol az iranyitas es kesobb mar nem tudom kordaban tartani a kutyat, mert azt hiszi mindent szabad.


Tegnap pl. tulsagosan hagytam a kutyat ellazulni, mert olyan jot jatszott a baratjaval. Amikor viszont indulni akartam haza, a kutya tok szofogadatlan volt. Nem jott oda, nem hallgatott a vezenyszavakra ... nagyivben tojt a fejemre. (Azonnal hivtam az oktatot es ma reggel le is fogunk menni a kutyasuliba, hogy ezt a problemat gyorsan orvosoljuk).

2021. ápr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

6+

Megjottem a kutyasulibol ... megint kiderult, hogy en vagyok a gyenge lancszem :)


Igen! Es azzal a tudomannyal engedtek utra, hogy nem szabad ellazulnom ... a kutya rautalo magatartasanal azonnal reagalnom kell ... vagyis, el kell ernem, hogy en nagyobb inger legyek a kulvilagnal ... MINDIG es minden esetben. Csak igy tartod kezben a gyeplot, kulonben a kutya szarik a fejedre :)

2021. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%

Jó pár éve kutyázom, és azt kell mondjam olyan dolgokat várnak el az emberek a kutyáiktól, ami túl sok. Mi emberünk sem szeretünk mindent / mindenkit mi sem csinálunk mindig mindent jól, de kutyáinktól elvárjuk, hogy tökéletesen viselkedjenek mindenhol és mindenkivel. De közben elfelejtjük, hogy ők kutyák.


Legutóbbi élményem, amikor a gazdi otrombán lecseszte a kutyáját, mert az belehempergett a sárba.

2021. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
#8 minden joga megvan hozzá. Én is múltkor lecsesztem, mert szarba fetrengett volna. Próbáld meg villamossal a nyakig szaros kutyát hazavinni... ő lehet utána munkába megy és nincs ideje pl megfürdetni. Kutyák, de nem hülyék, csak tanítani kell és megértik a tiltást.
2021. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
6-7-es vagyok ... nekem azert kell (ismetlem KELL!) a kutyamat kezben tartani, mert hatalmas kan kutyam van ... akarva-akaratlanul gondot tud okozni csak a merete miatt ... nekem sokkal jobban figyelnem kell, hogy ne seruljon meg senki.
2021. ápr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!