Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet az ilyen kutyával...

Mit lehet az ilyen kutyával kezdeni?

Figyelt kérdés

2 éves tacsimat most oltották,de nekem kellett a pórázt rárakni. Megakart harapni,utánna a dokit is megakarta harapni.

Megkérdezte az orvos,hogy szokott e ilyet csinálni,én meg mondtam,hogy nem az első..

Kiképzésen volt már..onnan elküldtek minket.


2021. ápr. 25. 13:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ismétlem,soha nem bántottam állatot.

Elhajtottak,de keresek egy másik trénert aki tud segíteni.

2021. ápr. 25. 14:23
 12/15 anonim ***** válasza:
66%

Dominans kutyad van. Nala megszigorubban kell betartani a sorrendisegi szabalyokat. Ennek nezz utana neten,mik ezek.


Illetve mozognod kell a kutyaval,kocogas,rollerezes stb.

2021. ápr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%
Persze hogy agressziv meg feszult, ha nincs lemozgazva (mert utalja a porazt), nem utalja, csak azt se tudja, hogy az mi. Kezdj el vele naponta setalni, futni, es szokni sem fog. Faradt kutya a jo kutya, tartja a mondas...
2021. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy ennyi információ nem elég.Látni kellene,hogy te hogyan viszonyulsz a kutyához (főleg ilyen helyzetekben) és a kutyának mi a reakciója ilyen helyzetekben.

Kutya iskola,szakember.A harapó kutya mérettől függetlenül káros a közösségre,ezért bajod lehet belőle,ha nem téged fog megharapni legközelebb.


-Ez lehet stressz,szorongás miatt is: Jelen esetben a stresszt az oltás,maga a hely válthatta ki.Ha egy kutya nem érzi magát biztonságban megfeszül,morog ha hozzá akarsz érni és rosszabb esetben harap is.

Te nem jelented neki a biztonságot,az orvos pedig végképp nem.Rossz a kapcsolatotok.


-Lehet rossz élmény miatt is: A kezed ami normál esetben a nyugtatás egy ilyen stressz helyzetben,ahol éri fájdalom (ő nem tudja,hogy mi az az oltás,miért kapja és fog-e még egyszer fájni neki..) a megnyugtatás helyett még több félelmet váltott ki belőle az,hogy megérintetted.Innen én is azt mondanám,hogy szoktad bántani és/vagy nem jó emlékei vannak a kezeddel kapcsolatban (vagy úgy emberi kézzel kapcsolatban,nem feltétlenül a te kezed volt a probléma,hanem csak maga a kéz).

Soha nem szabad még nevelési célzattal sem megütni a kutyát.NEM tudom,hogy igazam van-e,ne vedd magadra,ha nincs igazam.És remélem,hogy nincs,mert akkor neked hosszú hónapok kellenek,hogy elnyerd a kutya bizalmát..


-Remélem,hogy a póráz sem volt soha semmilyen formában nevelő célzatú bántalmazó eszköz.Mert olyat is láttam már.A póráz jót kell,hogy jelentsen egy kutya számára.Szabadság,új ingerek,friss levegő,más élőlények..

Ha a pórázra "haragszik" próbáld ki a hámot,és ha miattad fél a póráztól ne használd többé semmi másra,kizárólag a kutya sétáltatására.Ráteszed,leviszed,felhozod,leveszed.Ennyi,semmi több.


-Ezen felül jó lenne,ha többet mozgatnád és szereznél be neki játékokat.

Az unatkozó kutya rág.Erre a megoldás a sok séta és odafent a rágható játékok.Vidd be az állatboltba és had válassza ki ő amivel fog is játszani,az mindig bejön.

Jutalom falattal tölthető,eleve ehető,vagy mivel vadászkutya a hangot kiadó állatra hasonlító játék lesz a nyerő.


-Plusz! Szájkosár ameddig meg nem nevelted.Ha komolyabb sérülést okoz valakinek (mondjuk egy gyereknek oda kap véletlenül az utcán,ehhez még oda se kell mennie.Elég ha el akar mellette sétálni és fenyegetve érzi magát.) akkor elaltathatják.Nem csak a nagykutyát altatják el,ha emberre támad.


-Informálódj többet a fajtáról.A tacskó egy vadászkutya,kotorék eb.Engedd,hogy kiélje néha az ösztöneit.Vidd el futtatóba,szabad területre (ha már egy kicsit megnevelted és biztosan nem megy neki sem állatnak,sem embernek) had ásson,had szaladjon.

2021. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
58%

Sok kutyaiskola nem dolgozik súlyosan elrontott, félrenevelt kutyákkal (ami kb 10x annyi munka, mint egy átlag kutya esetében), ha mellette van millió kezelhető kliensük.

Keress olyan iskolát, ahol van rehabilitáció, terápia.


De hogy tudtatok idáig jutni? Ahhoz nagyon durva elhanyagolás, rossz nevelés kell, hogy egy kutya így viselkedjen!

2021. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!