Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen büdös a labradorom...

Miért ilyen büdös a labradorom? Már nem tudom, mit tegyek, segítenél?

Figyelt kérdés
6 hónapos kan, benti kutya, még nincs ivartalanítva, kb. 3 hét múlva lesz. Amikor fölé hajolok, leguggolok hozzá, vagy ő leül a székem mellé, elsétál mellettem, olyan kellemetlen és erős lábszag csap meg, hogy rossz a közelében lenni. A lakásban is az a helyzet, hogy pl. bemegyek a fürdőbe, bezárom az ajtót, majd amikor egy hosszabb idő múlva kilépek, átható lábszag meg olyan fürdetlen, áporodott szag fogad az előszobában. Nehéz megfogalmazni, de valami ilyesmi. Fiam nagyon érzékeny a szagokra, akárcsak én, és bár imádja a kutyust, folyton ölelgeti, szeretgeti, ma már odajött hozzám letörve és kérte, hogy csináljunk már vele valamit, mert olyan büdös. Kb. 2,5 hónapja, amikor elvittük egy fürdetésre, a kozmetikus hölgy szólt, hogy szerinte gyulladt a füle, nézessük meg. Időnként vakarta is. Elmentünk dokihoz, kapott rá cseppeket, amit alkalmaztunk. De aztán megint vakarta. 1 hete kullancsot találtunk a fülében, amit eltávolítottunk, elvittük dokihoz, mert továbbra is vakarta magát, illetve az egyik szeme fölött elkezdett kifehéredni (megritkult a szőr). Doki mondta, hogy ez egy sűrűn előforduló probléma, szőrtüsző atka és adott rá egy nagy tablettát, amit meg is kapott a kutyus. Sajnos még mindig bizonyos időközönként, mondjuk napi kb. 3-4x erősen, hosszabban vakarja a fülénél, meg időnként a hátsó combjához hirtelen odakap és változatlanul erős lábszagú. Advantix Spot-on cseppet teszek rá havonta. Rendesen ápoljuk. Ma teafaolajos törlőkendővel töröltem át a fülét, talpait. Sétából felhozva mindig megtöröljük a talpait. Amikor megtörlöm a fülét, egy ideig nincs lábszag, de pár óra múlva újra. A talpa dettó, az konkrétan szinte azonnal lábszagú törlés után is. Eltűntethetetlen. Max. egy kicsit enyhébb, aztán valamivel később mintha meg se töröltem volna. A padló, ahol leül, szintén árasztja magából a büdöset. Naponta porszívózok, felmosok, külön feltörölgetem a helyeket, ahol sokat tartózkodik. Most még pluszban ugye erősen vedlik is. Őszintén, kicsit elkeseredtem. Nem tudom, van-e megoldás. Végigböngésztem a netet, de egyelőre nem találtam. Végigolvastam sok hasonló kérdést, de a legtöbben azt válaszolták, ez normális, meg a szokásos lehurrogó megjegyzések, hogy minek vettél kutyát, ha nem bírod a szagát. Nos, első kutyánk, és nem tudom, mi normális vagy mi nem és tanácstalan vagyok. Az alap kutyaszaggal semmi bajom. De ez szerintem nem az. Egy weboldalon olvastam olyat, hogy a szagok tekintetében a labrador az erős szagú kutyák közé tartozik. De a bundája nem büdös, inkább csak a lábai és a fülei. Semmiképp nem vágyom olyan kioktatásra, leszólásra, amiket olvastam a témában másoknál. Segítséget, tanácsot, ötletet szeretnék kérni, hogy mit tegyek. Előre is köszönöm annak, aki építően tud hozzászólni és segít nekem abban, hogy megoldjam ezt a zavaró problémát!

2021. ápr. 25. 23:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy összefüggésben van-e, de esküszöm míg tinédzser volt a kan kutyám neki is nagyon lábszaga volt.. ivarérésnél meg annál inkább. Ő is ivartalanítva lett, de ő 1,5-éves korában.

Az ivartalanítás óta nincs ilyen probléma, de egy alap lábszaga így is van. Nem feltűnő, csak ha kifejezetten megszagolod. :D

Arra emlékszem, hogy mikor ivarérésben volt éppen, elképesztő lábszaga volt, beterítette az egész szobát. Arra is emlékszem, hogy a kozmetikustól hazaérve is olyan szaga volt, de most ha hazaérünk a kozmetikustól, napokig illatosak még a mancsai is. Fogalmam sincs mit használ, egyszer megkérdezem tőle.

De azért egy komolyabb orvosi vizsgálat nem árthat nektek.

2021. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
21. Nagyon szépen köszönöm a barátságos válaszodat! Hát, akkor lehet, hogy az ivarérés is közrejátszik nálunk.Hamarosan ivartalaníttatni fogjuk. Persze, mindenképpen megnézetjük, hogy nincs-e valami más gond. Nálunk is most ez van, hogy ha zárva van az ablak, erős, szúrós lábszag terjeng. Remélem, akkor ez csökkenni fog, ha csak az ivarérés miatt van, mert azért ez elég kellemetlen így, főleg, ha jön hozzánk valaki. Nagyon köszi még egyszer a segítséget! :)
2021. ápr. 30. 00:19
 23/23 A kérdező kommentje:
18-as. Sajnos én sem tudom, ki pontozott le, nagyon sajnálom. :( Örülök, ha ilyen jó tapasztalatod van a Scaliborral. Hát, én most végül vettem neki egy Tickless ultrahangost a Spot-on mellé, de még konzultálok majd egy másik dokival. Megnézem azokat, amiket ajánlottál. Köszi szépen a segítségedet!
2021. ápr. 30. 00:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!