Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szocializáljam a kutyám?

Hogyan szocializáljam a kutyám?

Figyelt kérdés

9 éves, ivaros, nagytestű kan.

Előző gazdája direkt a macskákra uszította, ezt sikerült valamennyire "kiszednem" belőle. Viszont rivarizál még mindig, ez már nagyon beleéghetett :(

Szukákkal semmi baja, ahogy a kistestűekkel sem. Viszont minden kistestűt elvisznek előlünk. Nagytestűektől pedig én húzom el, mert az első mordulásnál a másik féltől, már támadna. Kutyafuttató/kutyasuli nincsen itt.

Hasonló helyzetben lévők, hogy oldottátok meg?



2021. máj. 3. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hála az égnek nem vagyok hasonló helyzetben mivel az én kutyám minden más ebekkel elképesztően barátságos. Ennek ellenére megpróbálok segíteni neked!:) Elmondom hogy én mit tennék ebben a helyzetben, de mivel már 9 éves a kutyusod nagyon nehéz dolgod lesz, ezt megtanítani neki, de azért még reméljük nem késő. Leírtad, hogy szukákkal és kistestűekkel nincs probléma, tehát ha van egy barátodnak valamelyik akkor mond meg hogy vigye el hozzád és pórázon hadjátok őket ismerkedni, de ha biztosak vagytok akkor engedjétek el őket és élvezzék egymás társaságát. Véleményem szerint azért is antiszociális a kutyád, mert nem igazán tapasztalta a társaságát más kutyáknak, bár én ezt nem tudhatom. Próbáld sétánál minél több kutyához odaengedni de légy résen,hogyha ugrik a másik kutyusra akkor elhúzni és egy határozott nem parancsszóval szólni rá. Aztán ha már nincs gond a szukákkal akkor jöhetnek a kanok, de csak óvatosan és mindenképp pórázon. Sok idő lesz, de türelmesnek kell lenned mivel már nem fiatal a kutyád hogy mindent 1 hét alatt megtanuljon! Remélem segítettem valamit, és sok szerencsét!:)
2021. máj. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Tanitani egy kutyat sosem keso, én is egy 15 eves kutyat fogadtam orokbe, szegenyke nulla volt (Testileg, lelkileg). A hatso labai nem gorbultek, ugyanis lancon volt tartva 9 even keresztul. A szocializacioval baja nem volt, inkabb a szobatisztasaggal, de ezt is meglehetett neki tanitani. Amikor bepisilt vagy ugymond beszart (tudom ez egy kicsit obszcen kifejezes), akkor le kellet szidni (na de nem ugy, hogy utod-vered, hanem fennhangon elmondod neki hogy nem szabad (azert is kellett fennhangon mondani, mert a kora miatt mar nem nagyon hallott semmit). Tudom, ez egy kicsit mas helyzet, mint szocializalni egy kutyat, ugyanis az sokkal nehezebb.Probald meg neki elmondani, hogy nem szabad, es ha netan egyszer tenyleg nem ugrik neki egy kutyanak sem, akkor adj neki jutalom falatot, simogasd es dicserd meg.
2021. máj. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kicsibarany ***** válasza:
72%
Nagyobb létszámú kutyás társaságot keress, falkát kevésbé fog megtámadni, mint külön egyet-egyet. Ha nincs a környéken lehetőség, akkor messzebb kell menni ;)
2021. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Meg en is keresem a 'bolcsek kovet' pedig az en kutyam nem is ivaros ... meg is nekimegy az ivaros fiuknak.

En addig nem engedem el amig a ket kutya ossze nem szagol, meg ismeros kutyaval is megvarom az elso pillanatokat es csak utana engedem el, addig szigoruan porazon tartom.

Tegnap eppen bandazas kozben bejott egy ivaros fiu a kepbe ... azonnal rament, de szerencsere nem bantotta csak lehorogte a fejet, de a masik szerencsere nem reagalt es ezert nem lett baj.


Magam reszerol probalok valtozatosan kutyas helyekre jarni, a kutyat minel tobb idegen kutyaval osszeismertetni, probalok elorelato lenni es kerulni a konfliktusokat es picit bizom a joszerencseben is.

2021. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!