Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más sem használt jutalomfalato...

Más sem használt jutalomfalatot a kutyája nevelése során?

Figyelt kérdés

3 kutyám van, egyiknél sem használtam jutalomfalatot, teljesen megbízhatóak. Gyakran kérdik hogyan lettek ilyen szófogadóak, biztosan sok jutalomfalatba került stb. Aztán meglepődnek a válaszomon mikor mondom, hogy nem, sosem használtam jutalomfalatot, de azt csinálják, amit mondok nekik. Gondolom ehhez szükséges a megfelelő kutya-gazda kapcsolat, meg falkavezérség.


Igazából onnan jutott eszembe, hogy láttam egy kutyasulis videót, ahol szinte folyamatosan jutalmazták a kutyákat, bevallom számomra ez kicsit furcsa volt.



2021. máj. 16. 18:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
65%

Volt egy német juhászom, ő ritkán kapott jutit, egyszerűen azért, mert nagyon motiválható volt játékkal, illetve dicsérettel.

Most bull keverék van, ő elég bélpoklos, úgyhogy jutival tanultunk, de anélkül is tökéletesen szófogadó. Szerintem nagyrészt a kutyán múlik.

2021. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
70%
Én leszek akkor az első aki ezt írja, bár ez meglepő. Számomra akkor is egyértelmű, hogy kap valami jutalomfalatot pozitív megerősítés gyanánt ha valamit elvégzett amit kértem, hogy ha jutifalat nélkül is megcsinálná. Tehát nem azért kezdtem így Vele foglalkozni mert másképp nem ment volna, hanem egyszerűen így a legevidensebb eleinte minden a kutya számára.
2021. máj. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
75%

A kutyáim a szabályokat jutalomfalat nélkül tartják be(behívás, laza pórázos séta, megállás, helybenmaradás), az agility pályán meg kajáért dolgoznak(meg a figyelmemért, örömömért).


A kutya fajtájától is elég nagy mértékben függ, hogy tudsz-e neki kaja vagy játék nélkül bonyolultabb dolgokat tanítani, gondolom nem akitád vagy huskyd van, aki csak a kedvedért pacsizik meg szorosan melletted sétál. Nekem pl van egy terrierem, pont nem érdekli, hogy simogatom-e munka közben, inkább el is ugrik, hogy a kaját adjam, de minél gyorsabban :). Kikapcsolt üzemmódban pedig egy bújós ágymelegítő. A két terelő szívesen dolgozik a két szép szememért is, de csak a jól betanult dolgokat csinálják meg.

2021. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
58%

Használok,de nem sokat.Nekem sem kellene simogatás vagy valaki idegesítő túlbuzgó ujjongása.

És valljuk be én is motiválhatóbb vagyok egy snickers utàn :D

2021. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!