Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy ne legyen ennyire ,,agres...

Hogy ne legyen ennyire ,,agresszív" a kutyám?

Figyelt kérdés

20 hetes goldi, de úgy csinál, mintha nem is az lenne. Pl.: ha valami rosszat csinál és ezt ő jól tudja (növényeket csócsál, kihalássza a kerti kukából a gallyat amit már kidobtam vagy úgy 5-ször), akkor amint odaérnék hozzá elfut előlem és felborzolja magát, illetve összeszorítja a száját úgy, hogy nagyon nehezen lehet belőle kivenni a mérgező virágot vagy zoknit, bármit (erre most szokott rá). Felugrik a kanapéra, amit jól tudja, hogy nem szabad, és amint leszedném a kanapéról morog és harap. Viszont az apukám előtt aki a falkavezér, sokkal engedelmesebb, akkor sem egy angyal, de mégis jobb a helyzet. Bocsi, hogy egy kicsit hosszú lett!

Köszönöm előre is a normális válaszokat!



2021. máj. 18. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
sétáltatod?
2021. máj. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Azért, az elég veszélyes, ha az ember saját kutyája megharapja valamelyik gazdáját!

Most biztos a mániákus állatbzik lepontoznak, de pont lekakkantom...

Olyankor csapj oda neki, ha agresszív veled! Ha nem így fogsz tenni, akkor a fejedre nő, és még agresszívabb lesz veled! Vagy akár rád is támadhat!

Ha a kutya látja, hogy tartasz tőle, akkor felül fog kerekedni rajtad, és onnantól többé nem tudod megnevelni!

Amelyik kutya a gazdájára támad, annak nincs helye az emberek között!!

2021. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem tudja, hogy nem szabad, ha egyszer csinálja. Ha tudná, hogy nem szabad, nem tenné!

A nevelés pedig nem arról szól, hogy 6. alkalommal is kidobod a növényt és engeded neki, hogy 7., 10., 30. alkalommal is kivegye. Hanem a nevelés azt jelenti, hogy amit egyszer megtiltottál neki, ott eléred, hogy soha többé ne tegye meg!


Ha a nevelés nem megy, kezdjetek el kutyaiskolába járni! Mert ha más most gond van, később milliószor nagyobb és több baj lesz! Most még könnyű formálni, nevelni, szocializálni a kölyköt. Egy év múlva már nem lesz az.

2021. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem vagy kovetkezetes.


En 3x szoltam ra a kutyamra mikor kolyokkent a szobanovenyt ragcsalt, kivettem a szajabol es leszidtam.


Aztan figyeltem amint a virag fele indult ra szoltam. Neha meg probalkozott. De aztan rajott hogy ha noveny kozeleben van ra van szolva. Igy mar oda sem ment.


Morogni egyszer morgott 4 honaposan. Akkor a grabancanal fogva megrangattam es elvettem a ragcsat tole,nagy szidast kapott. Azota is barmit eltudok tole venni, barhonnan le kuldom.


Szerintem kutyaovi majd kutyasuli, kotelezo nektek


Mert kesobb meg tobb baj van, nem tudjatok kezelni, ez latszik.

2021. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A morgás természetes kutyás reakció.Még nem tudja,hogy hogyan kommunikáljon veletek így az alomban és szülőktől tanult "kutyás reakciókat" adja le.


A morgás egyfajta "hagyj békén" jelzés.Egész egyszerűen tiltakozik,mert még úgy tudja,hogy megteheti.Harapni pedig azért harap (bár szerintem ez inkább a csipdelőzés lesz) mert a hagyj békén jelzés ellenére hozzá értek.


Egyszerűen akaratos.Mivel a jelzéseit sem értitek érdemes lenne kutya iskolához fordulni ott megtanítják a foglalkozásra eljáró gazdit arra,hogy hogyan érthet szót a kutyával és mit-hogyan érdemes tanítani.


1.Ráürni,ráverni,megrúgni,kiabálni vele (...stb) nem szabad,mert rontani fogtok a helyzeten!

2.Kezdjetek el alap parancsokat megtanítani neki.Neve (behívás),"gyere ide","ül","nem/nem szabad","hagyd","ereszd".


Ha nem foglalkoztok vele megfelelően ez rosszabb lesz.

2021. máj. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
Biztos egy aranykoszorús tenyészetből hoztátok el, sok 100 ezer forintért. Ja nem. Biztos, hogy egy szaporítótól van, ideggyenge példány.
2021. máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Ideggyenge vagy te.A kutyák akiket ideggyengének titulálnak 90%-ban csak abszolút neveletlenek,félre neveltek,bántalmazottak vagy elhanyagoltak.


Ha elviszik kutya iskolába és tisztességgel végig is csinálják semmi baja nem lesz a kutyának.A goldi könnyen tanul,ha keverék akkor se hiszem,hogy túl nagy gondot fog okozni.

2021. máj. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Sorrendisegi szabalyokrol olvass!! Etetes seta elbucsuzas megerkezes!!!
2021. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk próbáld meg nevelni, az hogy egy kiskutya ilyen agresszívvé válik nem véletlen, és nem a kutya tehet róla, hanem kizárólag ti. Vagy ne vegyetek szaporítótól kutyát, ha onnan van, (bár én tenyésztőként nem adnék kutyát ilyen tehetetlen embereknek,) mert az lehet hogy - esetleg - úgy néz ki mint egy goldi, de nem az, és elég súlyos százalékban beteg lehet az idegrendszere.
2021. máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!