Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnénk szegény kutyussa...

Mit tehetnénk szegény kutyussal? Szerintem ez állatkínzás. Sőt!

Figyelt kérdés
van előttünk egy bolt,ahol hátul az udvarba tartanak egy középméretű keverék kutyát,ÁLLANDÓAN ugat,mindig,reggel délbe este,éjjel..mindig.ráadásul ugyebár meg van kötve,és akárhányszor elmegy valaki a kerítés előtt,elkezd nagyon futni,de mindig vissza esik mert a lánc ugye visszafogja,és most is csak ugat,ráadásul nagyon rekedt hangon ugat,néha az ugatás is nehezen sikerül neki(lehet azért mert szoros neki a nyakörv?) még egyszer sem láttam hogy kaját kapott vagy friss vizet minden nap..nem.. azt láttam hogy kidobtak neki valamit,de szerintem nem nagyon etetik,és elég agresszívnak tűnik a kutyus,mert nagyon morog és ugat ha valaki elmegy akerítés előtt.. szerintetek állatkínzás?mit tegyek?:S azért sajnálom mert rossz ránézni!!
2010. aug. 24. 14:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
27%

Ez felháborító és egyben szomorú!Ha esetleg tudsz adj neki enni!Apukáddal mennyire jó a kapcsolatod?Nem tudod rábeszélni hogy csináljatok együtt egy kutyaházat?-és átvinnétek annak aki tartja.."ajándékba"?

Tudom ez sok,meg pénz kiadás de valamit tenni kell legalább ideiglenesen:(Jön a tél...hideg van éjjel:(

2010. nov. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
anyukám tesóm és én nagyon aggódunk a kutya miatt..Faluban lakunk egyébként..apukám nem nagyon tud ilyeneket cisnálni,anyukám meg már ezerszer szólt ajegyzőnek azt mondta hagyjuk már békén,őt nem érdekli,és nincs benne a könyvbe hogy kell a kutyának kutyaház.. szegény kutya:( a kutyához meg nem férünk oda.. körbevan kerítve..és egyébként akié a kutya már ide se jár,mert bolt van itt de bezárta a boltot és a kutyát itt hagyta,,eddig se adott neki se kaját se vizet,most meg ide se jár.
2010. nov. 30. 20:59
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem tudjátok örökbe fogadni? Nagyon szép, hogy így a sziveteken viselitek szegény kutyus sorsát! Irjatok levelet az állat védőknek! :)
2010. nov. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Csúnyán hangzik amit most írok de "lopjátok el"!!Fogjatok össze a szomszédokkal gondolom őket is irritálja a dolog...

Hol laktok?Ha megkérdezhetem?Esetleg segítenék.

2010. nov. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A jegyzőnek hivatali kötelessége kivizsgálni a bejelentést, tegyétek ezt meg írásban, hivatkozhattok az állatvédelmi tv.-re!
2010. dec. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A jegyzők nem csinálnak semmit!!!Nállunk sem!!! Pedig többszőr jelentettünk már mi is.-( más ügyben) Csak ha baj van akkor kapkodják a fejüket. Magyarországon meg kell halnia valakinek, hogy foglalkozanak az ügyével:(

Szomorú...de mind itt élünk...

2010. dec. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A jegyzőnek hivatkozz arra, hogy bizony törvény kötelezi az állattartókat a megfelelő állattartásra, amibe a megfelelő ház kötelez és a láncon tartás korlátozott.

Az elején a4.paragrafust olvasd el végig és mutasd meg a jegyzőnek.

És fenyegesd meg, hogy tovább viszed, ha nem intézkedik, mert kötelessége!

2010. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a link a törvényhez:

[link]

2010. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

nos,a kutyát sajnos nem tudjuk örögbefogadni mert nincs kerítésünk,és mi meg ha kinti kutyát tartanánk,(majd szeretnénk is később) soha se zárnánk körül és láncra sem vernénk .. a jegyző ugyabár azt mondta hogy hagyjuk békén.... állatvédőknek szóltunk ezt írta:Sajnos mivel a kutyusnak van tulajdonosa jogilag kizarolag a jegyzo rendelkezhet. Ha ugy iteli meg (es eleg jofej) akkor azonnali elkobzast rendelhet el. Fehervaron volt mar ilyen.

Meg kell gyozni valahogy a jegyzot.

Vagy meg kene gyozni a tulajt, hogy jobb lenne a kutyusnak ha behozna a menhelyre.

Nincs olyan messze Fehervartol. Sajnos a menhelynek nincs kocsija hogy kimenjen erte. de ha a tulaj odaadja es vagy ő vagy valaki el tudja hozni akkor azt garantalni tudom hogy a menhely fogadja.

Jo lenne tenni a kis dragaert valamit, mert ez igy nem fer. Ennel meg az is jobb ha szabadon engedi, mert igy vegkepp nincs lehetosege szegenynek menedeket keresni.

De a legjobb lenne ha a tulaj vagy valaki behozná.

Majd mindenkeppen ird meg h mi lett vele, mert mostantol jonnek a hidegek es meg fog fazni.

Remelem sikerul meggyozni a tulajt.

Fruzsina



és ugyebár a JEGYZŐ..ő meg nem tesz érte semmit..

a kutyához bejutni se lehet mert anyukám nem fog kerítést mászni,és akié a bolt volt elment innen,és akutyát itthagyta,de amig itt volt a boltnál addig se kapott a kutya kaját. egyébként egy közepes testü keverék kutyáról van szó...egyáltalán nem bundás szőre van.. az ablakból oda lehet látni és hát nincs neki ott se kaja se viz,a hideg betonon fekszik egész nap a kutya vagy ül ..néha ide oda mászkál:(

2010. dec. 2. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!