Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosnak nincs jelentési...

Állatorvosnak nincs jelentési kötelezettsége?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, hogy melyik kutya kapott veszettség elleni oltást.
2021. jún. 2. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Veszettsegi oltas egyreszrol bejegyzodik a kutya oltasi konyvebe, de felkerul a kutya chipjenek adatbazisaba is.
2021. jún. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Akihez viszem a kutyám több éve, ő megszokta nézni, ha új kutyát visznek hozzá, hogy meg vannak-e az oltásai. Egyik barátomnak ajánlottam a dokit és nem oltva a kutyája (1 év maradt ki, véletlenül) és mondta neki, hogy látja a rendszerben, a chip alapján, hogy kimaradt egy oltás. Nem történt semmi, úgy értem nem jelentette sehol, hanem beoltotta a kutyát, rögzítette a rendszerben és csak utána látta el a kutyát.


Ha nem kérik az oltást, mondjuk akkor nem tudom mi lett volna.

2021. jún. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy az önkormányzat felé jelent-e? Mert kaptam egy levelet, hogy ebösszeírás van és küldtek egy nyomtatványt is. De én a kutya lakhelyén minden ebösszeírás alkalmával bejelentettem eddig a kutyát, sosem volt gond. Két nagy a4-es lapot kell mindig kitölteni, a létező összes információt meg kell adni, természetesen az oltásait is, ki adta be stb. Tehát a kutyáról az összes információ van megvan a lakóhelyéhez tartozó önkormányzatnál+az ugyanott lévő állatorvosánál is. Nem értem miért kergetnek akkor most engem? a levél az én bejelentett lakcímemre jött, az ottani önkormányzattól. Hogy nem látják ők azt, hogy az én kutyám be van már jelentve?
2021. jún. 2. 16:20
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzatokkal nincs bejelentési kapcsolata az állatorvosnak. Eleve lehet, hogy nem a kerületben praktizáló orvoshoz viszik a kutyát oltani. Vagy nem a falu orvosához, hanem másik faluba, városba.
2021. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az lényegtelen, hogy oltják be, hova viszik állatorvoshoz. Én budapestről elvihetném debrecenbe is, vagy szegedre... Azt nem értem, hogy hogy nincs egy olyan nyilvántartás, amire mindenki rálát? Amikor én bejelentem a kutyát az ebösszeíráson, az a rengeteg sok adat hova kerül?
2021. jún. 2. 17:20
 6/16 A kérdező kommentje:
Na szóval az lényegtelen, hogy hol oltják be, hova viszik állatorvoshoz. (az előbb rosszul írtam)
2021. jún. 2. 17:21
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem mit kér most tőled az önkormányzat.


Az ebösszeírással, az a baj, hogy én is kitöltöttem a papírt, helyi önkormányzaton ki volt helyezve egy doboz és mondták dobjam csak be. Ok bedobtam, de nem adtak semmiféle igazolást arról, hogy beadtam a papírt. Lehet nálad is így volt és elkeverték valahová, amivel az a baj, hogy nem tudod bizonyítani. Ha erről van szó, mond meg te leadtad, minden évben, de ha kell kitöltöd mégegyszer.

2021. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ebösszeírást tartanak, de az én kutyám mindig rendesen be van jelentve ott ahol lakik. Mivel a lakóhelyén kell bejelenteni. Most az én lakcímem szerinti önkormányzat kérte, hogy jelentsem be, de sosem lakott ott a kutya. Ő nem egy eltitkolt, elhanyagolt kutya, az összes papírja rendben van, és minden ebösszeíráson a lakóhelye szerinti önkormányzatnál be van jelentve. Ezért nem értem, hogy ez hogy nem látszik a rendszerben? Én mindig postai úton, ajánlottan adtam fel az önkormányzat részére a papírokat, meg is vannak a szelvényeim róla.
2021. jún. 2. 17:57
 9/16 anonim ***** válasza:

Van egy kutyád aki máshol lakik mint te?


Ha igen, akkor lehet az okoz kavarodást.

2021. jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nekem van egy belvárosi lakásom, és oda vagyok bejelntve. Van a nevemen egy kutya, aki viszont a családi házunkban lakik, ő oda van bejelentve értelemszerűen. Most az én belvárosi címemre jött ez a levél, hogy jelentsem be a kutyát, és ezt nem értem, hogy miért, mikor ő a lakóhelyén rendszeresen be van jelentve, ezt igazolni is tudom.
2021. jún. 2. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!