Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy idős korára...

Létezik, hogy idős korára elbutul, agresszívabb lesz? Tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés

Szóval van egy 14 éves, egy 4 éves és egy 2 éves kutyám. Jelenleg a 4 és 14 évesről van szó.

Pár hete kezdődött azzal, hogy összekaptak a szomszédból átrepült tyúkon, amit megöltek és gondolom a húson veszekedtek. A 4 éves kihátrált a konfliktusból, de a 14 éves támadta. Hozzáteszem, hogy 14 éves létére minden értéke kiváló, 7-8 kilométeres túrákat még teljesen normálisan végigcsinál.

Tehát szerintem ezzel a konfliktussal kezdődött az egész. Aztán folytatódott tegnap azzal, hogy úsztatni voltunk,dobtam egy apportot a 4 évesnek, amikor kijött a vízből a 14 éves nekiment volna a semmiből. Nyilván egyből leszidtam, megfogtam a grabancánál és a földhöz "vágtam". Utána nem volt semmi gond, egymas mellett sétáltak, pockásztak. Éjszaka mikor elmentem volna, hallottam, hogy az idősebbik morog. Ekkor külön is csuktam őket. Ma megint nem volt még semmi.


Valami tanács azon kívül, hogy szeparáljam, neveljem meg, stb. Tehát normális tanácsok érdekelnének, konkrét dolgokkal. Illetve tapasztalatok, hogy valakinél volt-e már hasonló.


Egyébként az idősebb a 2 évessel nem veszekszik, bár gondolom közre játszik az is, hogy 2,5x akkora, mint ő, a 4 éves meg kb.ugyanakkora.


2021. jún. 4. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Milyen fajták? Anyukámnak a kutyái kuvaszok voltak öreg korukra becsavarodtak és úgy megharapták, hogy máig látszik a helye.
2021. jún. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, állatoknál is esélyes akar a demencia, de szimplán "csak" rigolyás az öreg.


Foglalkozz velük külön-külön, mm három kutyával egyszerre már csak azért se apportozz, mert egy targy van és egy olyan lesz aki visszahozza. Jelen esetben pedig kettő, aki nem tud érvényesülni, de akár verekedés is lehet ebből.


Mas közös dolog se legyen elöl, vagy ha egyik kap, kapjon másik is.

Felügyelet nélkül pedig ne hagyd őket, annál konkrétabbat pedig nem tudok, hogy zárd el az öreget, amíg pl. nem vagy otthon.

2021. jún. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az érzékszervei milyen állapotban vannak a 14 évesnek? Nem rossz a szeme/füle? Az gyakran okoz ilyesmit!
2021. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!