Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, belétek szoktak...

Kutyások, belétek szoktak kötni az emberek a járműveken vagy az utcán vagy kutyabarát éttermekben, kutyabarát plázákban és egyéb helyeken az emberek (annak ellenére, hogy betartjátok a szabályokat)?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy volt konfliktusotok, amikor minden szabályt betartottatok és valaki így is rátok szólt, kiabált veletek a kutyátok miatt? Mi volt a szituáció? Hogyan kezeltétek?


Én nagyon szeretem a kutyákat, az hadd tegyem hozzá, tehát nem azért kérdezem, mert utálnám a kutyákat, hanem tényleg csak kíváncsi vagyok, hogy van olyan, aki belétek szokott kötni?


2021. jún. 11. 23:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
88%

Itt a jogszabály, akit érdekel:


17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.


(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.


(3) * Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.



Tehát ha tudod biztosítani, hogy a kutyád na harapjon meg senkit -és miért ne tudnád ezt megoldani szájkosár nélkül-, akkor nem kötelező.

2021. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
19%

Sosem kotnek belem, mert mar messzirol beszarik mindenki amikor meglatja a kutyamat :) Vannak akik messzirol visszafordulnak, vannak akik felrehuzodnak az osvenyrol es megvarjak amig elmegyunk ... es vannak a bargyu vigyorral az arcukon szembejovok, akik probalnak baratkozni :)


Amugy jofej kutyam van, csak nagyon-nagy.


Persze a normalis emberrel nincs semmi gond, akikrol korabban irtam azok egyikuk sem normalis :)))


'Megsimogathatom?' nalunk nem mukodik, mert beindul a kutyam V8-as hangja es mindenki hatrebb lep egyet-kettot :D

2021. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
9%

22+


Ma pont osszetalakoztam egy kutyaval futoval :) Jofej volt a srac ... csak annyit kerdezett amikor odament a kutyam: "van okom valamitol is tartani?" - jot nevettem, mert a kutyam tenyleg jofej :) Baromi jot jatszott a ket kutya.


De amugy en elhiszem, hogy elsore betojnak sokan. Pedig nem kellene - ha nem bantasz egy kutyat, nem ijeszteheted, nem uvoltozol ... akkor siman elmegy melletted. Kutya az ember legjobb baratja es ez tenyleg igaz.


En kutyam pl. siman megmentene barkit aki bajba kerul ... mert ez van belekodolva: megvedeni az embert, rendet tartani a termeszetben. Ez a torveny!


Minap talalkoztunk egy borzzal :) Szemtelen volt, a kutyam megnevelte :) Borz azota nem szemtelen :D ... de az is fantasztikus ahogy a disznokkal haverkodik - engem a frasz kerulget, mert a nyakamra hozza a vaddisznot, de valojaban senki nem foglalkozik velem, a ket allat tok jol elrohangal egymassal :)


Persze multkor azert volt afferom egy emberrel. Jott, cserkesz szerelesben ... ugy nezett ki mint a MaciLacibol a vador :) Kutyam husolt messzebb egy bokor toveben, en kint ucsorogtem a ret kozepen. Ember megjelenik, a kutyam nekiindul ... ember elkezd ordibalni ... en ulok tovabb a ret kozepen. Kutya szetzrikalja az embert (de nem megy a kozelebe, csak messzirol ugatja) ... ember uvoltozik-fenykepez- hivja a rendorseget :))) (fenn a hegyteton!) :DDD


Egy darabig hagytam, hagy fojjon a leveben - aztan raszoltam, hogy haver ne kiabalj mert a kutya beleharap a seggedbe :))) Erre elkussolt - odahivtam a kutyat, az ember meg ment a dolgara (de kozben hivta a rendorseget) :))))))))) ..... jajj de vicces sok-sok ember!

2021. jún. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
98%
Bmeg már megint itt van a nagy kutyas kommentelo :D
2021. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
98%
Ja, igen, aki mindig arra veri, hogy az ő kutyája megöl mindenkit és mindenki retteg tőle és huuuuhhhh. Nem tudom, hogy milyen szexuális probléma vagy gyerekkori trauma hozza ki ezt a fajta agybajt valakiből.
2021. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
98%
#25 a kutyáját több helyről kiutálták, nem véletlenül... tipikus kicsi a farkam, kemény kutyával kompenzálom eset
2021. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
27%

A csendőrködés, beszólogatás, rendezkedés a magyar proli elengedhetetlen velejárója. Nem azért ugat be, meg próbál vezényelni, mert szükség van rá, hanem hogy lássa mindenki, hogy ő mecsoda rendes állampolgár, ő bezzeg felszedné a kutyaszart, ha rajta múlna, tökéletes társadalomban élnénk, mert ő mindenkire rászólna, mindent elrendezne. Nem rólad szól az egész, hanem róla, az ő kis egójáról, a kisebbrendűségi érzéseiről és kudarcairól. Egész életében ugráltatják, kutyázzák, de most végre eljött az ő pillanata, most végre egy kicsit ő lehet a felsőbbrendű! Ezért ugat.


Ennek rosszabbik fajtája a szintén említetett igazságtevő Izom Tibor, aki azonnal ütni próbál. De ezek általában roppant csekély harcértékű, kizárólag a forradalmi hevülettől fűtött harci verebek, akik úgy hiszik, szent felháborodásuk egyúttal emberfeletti erőt is ad nekik, és Bud Spencerként fognak mindjárt lepofozni mindenkit, majd ott állnak győztesen a porondon, és bezsebelik a tapsot. Na, ezeket kell addig ütni-rúgni, még fektében is, míg bepisál és a tyúkszaros életéért sikoltozik. Ezek ugyanis közveszélyes emberek, bűnözők (másokra rátámadni bűncselekmény), és ha nem neveled meg őket, előbb-utóbb bántalmazni fognak egy gyereket vagy egy nőt, aki nem tudja megvédeni magát. Töltsön csak el pár napot kórházban, és vonyítson befelé. Ugyan megérteni nem fogja a leckét, és fűnek-fának azt fogja mesélni, hogy ő csak udvariasan rászólt valami bunkóra, mire az ok nélkül agyba-főbe verte, mert nem tudta felfogni, hogy viselkedni kéne. De nem is az az érdekes, hogy mit mesél, hanem hogy legközelebb háromszor is meggondolja, mielőtt csendőrködni kezd, nehogy megint kikapjon.

2021. jún. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
11%

22-es a nagy kutyaval! En igy ismeretlenul is birlak benneteket.

Az IKE.Aba be lehet menni kutyaval.


Ha uncsiznak,lkeszits legyszi rejtett kameraval videot az egeszrol,h a biztiorit szol ,meg a boltban vegig!!

Tedd fel valahova,h megnezzuk.


Szerintem az en kutyammal is problemaznanak,pedig o kicsi a tiedhez kepest.



Az ik.ea, all.e ,ahova kutyaval be lehet menni.


Erdekes lenne tobb ilyen nagyobb tipik ov kutyaval beallitani csoportosan.

😂😂

2021. jún. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
89%

Szóltak már be, de nem vészesen sokszor. Kakiért többször is, pedig felszedtem/nem is kakilt, olyan is volt, hogy ott lóbáltam a kezemben a tele zacskót :).

Van néhány gyökér, akinek már az sem tetszik, hogy az utcán elsétálunk a háza előtt.

Párszor a tömegközlekedésen volt baja valakinek, hogy miért utazunk azzal vagy miért foglalja a kutyám a helyet... a földön, a lábam helyén (azért nem szólt, hogy a kettővel mellettem utazó a csomagját tartotta az ülésen).

Ja meg volt pár "szájkosár kell a kutyára közterületen" nagyokos.

Megverni csak egyszer akartak, aztán rájött az illető, hogy ugyan nagy darabként velem, akkor kamasz lányként könnyen elbánna, de a kutyusom elég nagy és nem jönnek be neki az agresszív alakok.

"Kutyabarát" helyen eddig egyszer volt gond, az egyik szálláson morgott a tulaj, hogy miért nem hoztunk láncot a kutyának.

Az ilyen helyzeteket általában úgy kezelem, hogy teszek rá. Elég nagy a kutyus ahhoz, hogy ne parázzak különösebben.

2021. jún. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kajos kommentelo tuti valami mentalis zavarban szenved, de amugy van mar itt egy kangalos is, aki ugyanilyen bunko paraszt.

Mellesleg kedves kajos: szerinted komolyan normalis az, hogy mindenkire raengeded a kutyadat, aztan meg rohogsz a halalra remult embereken es kutyakon? Remelem egyszer meg osszetalalkozunk az eletben, biztosan nyakon vaglak, ha az en kutyaimra engeded a tiedet. Kvara nem erdekel senkit mekkora kiralynak tartod magad, azt hiszed korulottetek forog a vilag, pedig masok csak szeretnenek nyugodtan kirandulni, setalni az orjongo kutyad kozeledese nelkul.

2021. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!