Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben ki a hibás?

Ilyen esetben ki a hibás?

Figyelt kérdés

Adott 4 kistestű kutya, akik a parkban játszanak. Kergetőzve elfutnak egy kb 3 hónapos, náluk nagyobb termetű kölyök mellett, aki ettől megijed és elfut. Gazdája utána, a kölyök hívásra nem reagál. Szerintem haza futott, remélem nem esett baja. Támadásról, üldözésről szó sincs, nem is foglalkoztak vele, szimplán elrohantak mellette.


Egyik kutyán sem volt póráz, a kutyák a számukra "futtatónak" kijelölt részén voltak, ami nincs bekerítve.


2021. jún. 17. 10:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

7-es passz... Én értem, hogy sokszor "betarthatatlan" a pórázkötelezettség, de ha baj van (nem csak a kérdésben szereplő esetről beszélek, hanem amikor elszökik, elüti az autó, megharap valakit a kutya) akkor első sorban ezt kell nézni, hogy a kutya lehetett-e szabadon vagy sem.


Szóval ha futin belül lettek volna eleve csak megriad a kölyök, de nem tud elveszni, de akkor is a kölyök tulaját "hibáztatnám", hiszen ismétlem magam, hogy 4 játszó kutya közé még egy felnőtt kutyát is óvatosan, finoman viszek be, mert kitudja egyik hogy reagál a másikra, lehet számítani arra, hogy valakinek nem fog tetszeni valami ( a kutyák között).


Szabad pályán meg pláne fontos, hogy úgy engedjünk oda egy kutyát, hogyha bármi van, az első gondolata az legyen, hogy a gazdájánál keressen menedéket, oda térjen vissza először.


Kölyök kutya meg még szocializáltságban is tapasztalatlan, "naiv" nagyon sokszor nem is tudja mire hogyan reagáljon, és még a behívása sem feltétlenül gond nélküli.

2021. jún. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
36%

11: miért betarthatatlan a kötelezettség...???


Sokan nem akarják betartani.... De a kutya nem veszi le magáról, és te irányítod a kutyát!

2021. jún. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
70%

12-es értem ezalatt, hogy sok városban nincs futtató, vagy kijelölt hely stb...

Én megértem hogy pórázzal nem feltétlenül tudsz lemozgatni úgy egy kutyát.


Kutyák egymással való játszása közben meg egyesen káros tud lenni a póráz jelenléte.


Nehéz kérdés, én amondó vagyok, hogy a törvényt be kell tartani, de néha kicsit bliccelni kell..

2021. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
21%
13: minden városnak van külterülete (mező, erdő, stb.) ahol legálisan leveheted a pórázt.
2021. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
A rendeletben nincs benne, hogy kijelölt terület csak elkerített lehet. Budán a Várban is van több kijelölt terület, amik nincsenek elkerítve, más kérdés, hogy ezek mennyire biztonságosak.
2021. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
46%
15: de erre az esetre meg ott van a visszahívhatóság kitétel!
2021. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért is kérdeztem vissza, hogy hivatalosan kijelölt-e a terület vagy csak szokásjog, az idézőjel nem tette számomra egyértelművé. Nálunk vannak ilyen szokásjogi területek, de hivatalosan nincsenek erre kijelölve, és ilyenből lehet probléma, még ha nem is ellenőrzik a pórázhasználatot, például ilyen. Én ilyen helyeken nem engedem el a kutyámat, mert tudom, hogy nem megbízható, és lehet, hogy sose lesz az.
2021. jún. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
91%
A kölyök gazdija mindenképp hibát követett el, mikor a behívhatatlan kutyáját elengedte. Ha kutyafuttatásra kijelölt helyen játszott a többi kutyus, akkor a többi gazdi nem vétett hibát. (Persze azért illett volna figyelni, és tekintettel lenni a többi kutyára.) Ha nem kijelölt helyen engedték el a kutyákat, az már más tészta. Ebben az esetben a póráz kötelesség a visszahívható kutyákra is vonatkozik.
2021. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban a kölyökkutya gazdája. Alig egy hónapja van nála ez a kutya. Nem tudom, mit gondolt, hogy elenged egy 3 hónapos kölyköt póráz nélkül. Vagy ha rövid időre el is engedi, akkor is, ha látja, hogy jön más kutya, akkor a minimum, hogy megkötöm/megfogom.
2021. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

#9es. Ez itt elfogadott és senkinek nem fáj, hogy nincs ott kerítés. Pl Hajógyárin is lehetnek póráz nélkül. Gondolom azért pontozták le, mert nem ez a kérdés lényege. Máshol is vannak nem bekerített, de kijelölt területek.


Szerintem egyébként a kölyökkutyás a hibás, bár csak egyszer láttam őket sétálni, akkor pórázon, de láthatóan bizonytalan volt a kutya. Eszembe nem jutott volna a pórázt levenni róla, ha ennyire félős. Nem kockáztatnám. Ezek tényleg kiskutyák, a legnagyobb is csak 6-7kg. A kölyök golden retrieverszerű. Persze, ha megtámadták volna, akkor már más lenne a helyzet, de csak kergetőztek.

2021. jún. 17. 12:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!