Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szokás ma még úgy kutyát...

Szokás ma még úgy kutyát tartani, hogy nincsen semmilyen "papírja"?

Figyelt kérdés

Tehát mintha nem is létezne. Csak megveszik/befogadják valahonnan, aztán onnanstól kezdve ugyan úgy bánnak vele, mint egy normál kutyával, csak épp nem lesz semmilyen papírja, nem viszik oltatni, stb.

Ezelőtt 10 évvel faluhelyen minden kutya ilyen volt. Az oltás olyan volt, mint Columbo felesége, mindenki tudja hogy van, de még senki sem látta (illetve látott beoltatott kutyát).



2021. jún. 18. 11:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván van, kisebb falukban, tanyákon, telkeken.
2021. jún. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Szembe szomszédnak van 3 kutyája, egyiket se viszi soha oltatni, sztem chip sincs bennük. Falu
2021. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
27%

2

És azt te ugyan honnan tudod?

2021. jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
Persze. Biztos lehetsz benne, hogy kisebb vidéki településeken a lakosság jelentős százaléka nem foglalkozik ilyesmivel. (Ismerősöm egy borsodi kis faluban lakik, kb nem is értette, amikor megkérdeztem, hogy a beteg macskájukat miért nem viszik állatorvoshoz. És ezek még a helyi viszonylatban normálisnak számító, magyar emberek, nem a kisebbség.)
2021. jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Metionin ***** válasza:
98%
Persze, falun, kisvárosokban rengeteg ilyen van. Ahol felnőttem, meg merem kockáztatni, hogy a kutyák fele sosem látott állatorvost (Szabolcs megye, határ menti kisváros).
2021. jún. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%

Mi az, onnanstól?


A normálisan tartott kutyákat hordják oltatni…

2021. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Biztosan van, ahogy az előttem lévőek is írták. Kis faluban, putrikban stb.


Nyilván a kutya szempontjából sem, és közegészségügyi szempontból sem túl előnyös tartás...

2021. jún. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos szokás, csak törvénybe ütköző. Az oltások és chip nem csak úri huncutság miatt lett kötelező!
2021. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Andizsuzsi ***** válasza:
70%

"Ezelőtt 10 évvel faluhelyen minden kutya ilyen volt."


Ez nem igaz. Nekem minden kutyám oltott volt. A jelenlegi (majdnem 10 éves) chipelt, oltott (kombinálttal) és ivartalanított.

2021. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%
1000fős faluban élek. 10 éve is az volt a szokás hogy évente 1x jön az állatorvos és mindenki viszi fel a kutyáját oltásra. Le van minden papírozva, kiskönyve van minden kutyának. Minden évben kaptak a kutyát színes műanyag bilétát amit rá lehetett rakni a nyakörvükre. Chipeltetni is ugyanúgy kijöttek, igaz azt azóta se ellenőrzik a kutyában de van róla papír már akinek van. Évente az önkormányzat csinál kuyta összeírást amikor elmennek mindenkihez és felírják kinek hány kutyája van ami később jól jön nekik mikor kijön az állatorvos oltatni. Kiskoromban is volt ilyen mert emlékszem hogy az ablakból néztem mindig ahogy viszik a kutyákat. Évente egyre kevesebben viszik fel, mert drágul az oltás. De akinek fontos a kutyája egészsége az 1 évben 1x kibírja. Mamáméknál mindig fel van írva hogy az állatorvos menjen le hozzájuk mert nem tudják felvinni, ilyen lehetőség is van. Nyilván nem minden faluban vagy városban van ilyen, de falun se mindenki barbár ahogy sokan gondolják
2021. jún. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!