Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szokás ma még úgy kutyát...

Szokás ma még úgy kutyát tartani, hogy nincsen semmilyen "papírja"?

Figyelt kérdés

Tehát mintha nem is létezne. Csak megveszik/befogadják valahonnan, aztán onnanstól kezdve ugyan úgy bánnak vele, mint egy normál kutyával, csak épp nem lesz semmilyen papírja, nem viszik oltatni, stb.

Ezelőtt 10 évvel faluhelyen minden kutya ilyen volt. Az oltás olyan volt, mint Columbo felesége, mindenki tudja hogy van, de még senki sem látta (illetve látott beoltatott kutyát).



2021. jún. 18. 11:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%
Ismerek ilyen embert. A kutya nincs elhanyagolva, szeretik foglalkoznak vele, DE oltás és chip nincs neki mert ő "nem szúrkáltatja meg szegény kutyát" 🤦‍♂️
2021. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
97%
Biztos van ilyen. Mondjuk emberfüggö, mert én egy 2000 feletti lélekszámú községben nöttem fel, már 90-es évek elött kijárt tavasszal vagy nyár elején a felcser a "tanácsház" elé, és a falu apraja-nagyja hozta a kutyákat az oltásra.
2021. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
29%
A papírok nélkül (oltás és chip nélküli) kutya olyan , mint Columbo felesége, mindenki tudja hogy van, de még senki sem látta. :D
2021. jún. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%
A talalt kutyak nagy szazalekaban nincs chip, hiaba kotelezo, az oltas pedig nem vezetheto chip es oltasi konyv nelkul, szoval valoszinuleg az sincs... Amikor allatorvoshoz mentem az volt az elso hogy beregisztraltak a kutyat a rendszerbe chip es oltasi konyv alapjan (orokbefogadott), szoval ez alap lenne. Amelyik allatban nincs chip, valoszinuleg allatorvos sem latta soha. Sajnos amig nem foglalkoznak vele, ellenorzes, buntetes stb. addig ez van. Bar ezt vennek olyan szigoruan, mint a maszkot meg az oltast.
2021. jún. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
13%
Nektek betegek a kutyaitok, hogy allandoan orvoshoz jartok? Mert az enyemek kicsattannak az egeszsegtol es orvost meg sosem lattak :)))
2021. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
69%
Elmaradott helyeken, primitív, felelőtlen (bőrszíntől függetlenül) bidámbidámoknál van, és szerintem sajnos mindig lesz ilyen, amíg vannak ilyen orkok a normális emberek között.
2021. jún. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
87%

Cigánytelepeken szoktak így kutyát tartani a mai napig is.


Egyébként jópár falusi ismerősöm van, akik már huszonéve is oltatták és ivartalaníttatták az állataikat, mert akkor is ez volt a felelős állattartás.

2021. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
59%
Nem regen Koymatban jartam a Kaukazusban ... hu micsoda kutyakat lattam en ott!!! Nem is kutyak voltak, hanem valami szornyetegek. Nem gondolnam, hogy valaha is talalkoztak volna allatorvossal es valoszinuleg az emberek sem :)))
2021. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
#19. Lánc nem kéne neki, inkább papír- vagyis igazolás az oltásokról amiket kapott, amik védik a betegségektől. Nem állítom, hogy ha nem kap oltást, beteg lesz, de minek kockáztatni, például egy parvovírus fertőzést.
2021. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
81%
Valóban nem papír kellene neki, hanem egy normális gazda.
2021. jún. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!