Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya mindent lepisilésre vmi...

Wokesa kérdése:

Kutya mindent lepisilésre vmi spray?

Figyelt kérdés

Tudnátok ajánlani vmi sprayt, vagy szert, ami elriasztja a kutyákat bizonyos dolgok levizelésétől?

Kertes házunk van, és két felnőtt kan kutyánk. Egy bull terrier, és egy beagle.

Egymással versengve tisztelnek le mindent is.

Találtam a neten többet is, de nem tudom melyik ami beválik.



2021. jún. 20. 13:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Tehát sétáltatva nincsenek, csak elvétve, ha épp úgy érzed, hogy már végképp el vannak hanyagolva.

Falun lakok, méghozzá egy 1000 fő alatti kis zsákfaluban. Érdekes, rajtam kívül elég sokan sétáltatják a kutyáikat! Ahogy az is, hogy az ugatás vcagy elhal 3 mp-en belül, vagy rá se kezdik a kutyák, mert ismernek minket.

Azt írod falun laksz, de úgy tűnik, hogy sajnos az értelem is csak a paraszti réteg szintjéig jutott ki neked. Falu szélén szántás, erdő, mező van. Kiviszed a kiskutyáidat és lemozgatod. Nem a házak előtt kell fel-le sétálni, mert igen, az idegesítő!


A bull is és a beagle is munkakutya. De egyiknek sem a házőrzés a feladata. Azonban hatalmas mozgásigénnyel rendelkeznek. Milyen érdekes, hogy gond van velük, ha a gazdi csak kerti dísznek tartja őket! Tudom, tudom. Doktori kell, hogy ezt belássa az ember, hogy egy munkakutyának feladat és mozgás kell. Az egyszerűbb réteg nem tudja ezt a következtetést belátni. Persze nem is téged hibáztatlak, hanem a szüleidet, hogy így neveltek és hogy ennyi iq-t örököltél.

2021. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 qkker1 ***** válasza:
100%

"Ebböl kifolyólag nem igazán kedvencek a kutyasétáltatók,"


Pont nem érdekelt a többiek véleménye, én bizony falun is kihordtam a nagy kertből a kutyáimat sétáltatni, 2 fiú és 1 lány németjuhászom volt, és a kertben is össze lehetett engedni őket, pedig a két fiú között volt vagy húsz kiló.

2021. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 qkker1 ***** válasza:
52%

"Falun lakok, méghozzá egy 1000 fő alatti kis zsákfaluban. Érdekes, rajtam kívül elég sokan sétáltatják a kutyáikat! "


Sajnos falun ez a hozzáállás nem igazán jellemző! Láttam olyat, hogy puli, akinek nem kicsi a mozgásigénye, évekig láncon volt.

2021. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%

Leginkább 2 véglet van. Az értelmileg elmaradott csoport, köztük gyakoriak az idősek, akiknek a kutya dísznek van, mert szerintük a kerthez alap tartozék a kutya. Láncon, kennelben, esetleg közterületre szabadon kijárással, sokszor oltások és chip nélkül tartják.

És van az általában kiköltözött, fiatalabb értelmiségi korosztály, akik foglalkoznak a gyerekeikkel is és az állataikkal is. Akik elég értelmesek a felelősségtudathoz.

(És persze van egy átmenet is a kettő közt.)


Falun nőttem fel, szerencsére értelmiségi szülőkkel. Nálunk alapvető volt, hogy a kutya családtag, velünk él, kielégítjük az igényeit.

2021. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Naaa! Az IQ(így szebb szerintem) nem volt szép! De tőled bóknak veszem.

Látszik a hozzáértésed mester!

A bull mintt munkakutya... Hát minden csak nem az, olvass utána a kisállathatározóban. A beagle is inkább vadász ősökkel rendelkezik. A házőrző ösztönük a felnőtté válásuk kezdetétől fejlődik ki, többé-kevésbé.

Parasztnak meg szerintem vagy akkora mint én! :) Mint írásodban megfogalmaztad, te is falun laksz. Nem érzel a parasztozásban némi ellentmondást? Ez suttyóság szerintem. :) :)

Én nem egy zsákfaluban lakom, hanem egy nagyobban, és nem is a szélén.(Sajna földnélküli paraszt vagyok).

Ha ki akarom vinni őket kicsit bonyolultabb, főleg a bullal, aki minden háznál meg akar állni verekedni.

A szüleimet pedig légyszi ne keverd bele, ezerszer különb emberek/voltak, hogy egy magadfajta a nevelési gyakorlatukat merészelje egyáltalán kritizálni.


Na kibököd végre mit használsz?:D

2021. jún. 20. 22:00
 16/22 A kérdező kommentje:

Bocs nem olvastam el minden hozzászólást!

11/15 anonim

akkor kiderült, a fenti írás, meg az előző neked szólt!


14/15 anomim

Akkor én a két véglet között vagyok. Nem mondanám magam értelmiséginek de próbálok jó családfő és kutyatartó lenni, mindkettő több kevesebb sikerrel.

Csak próbálnék valamit csinálni, hogy ne legyen minden megjelölve ami csak az udvaron, kertben van. Ennyi.

2021. jún. 20. 22:15
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"főleg a bullal, aki minden háznál meg akar állni verekedni"

Mert frusztrált, mert szocializálatlan, mert neveletlen. Mert nem megfelelő gazdája van. Milyen legyen egy kerti dísznek tartott terrier?

Igen, sajnos te maximálisan kimeríted a fent leírt 1. kategóriát.


Kár, hogy épp hiányoztál, amikor a helyesírást tanították. Elárulom, a vessző nem csak úri huncutságnak van. Használd egészséggel...

2021. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Ha nem osztod meg a titkot, akkor inkább engedjük ezt el...

Nem akarlak jobban felhúzni, pedig...

Legyen szép napod, ó Orákulum!

World peace!

2021. jún. 21. 06:38
 19/22 qkker1 ***** válasza:

"főleg a bullal, aki minden háznál meg akar állni verekedni."


Esetleg nevelni kellett volna?

2021. jún. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 qkker1 ***** válasza:
Kérdező, minek írtad ki a kérdés, ha ennyire menő vagy, hogy mindenkinél jobban értesz a kutyákhoz?
2021. jún. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!