Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem megy a visszahívás. A...

Nem megy a visszahívás. A kutyámmal nem tudok mit tenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éve fogadtunk örökbe egy kutyát apukámmal, most 4 éves. Sokat fejlődött, ezt aláírom, és le is nyugodott a kezdethez képest. Azonban a szavam olyan, mint fing a gőzfürdőben. Semmit nem ér! Apukám hetente max 2x viszi le őket, 12 órázik is, szóval csak "ütyüli-pütyülire" jön haza. Rá bezzeg hallgat! Tiszta ideg vagyok!


Az előbb jöttünk hazafelé, a kutya meglát egy pórázas (nála nagyobb) kutyát, aki már messziről ugatni kezd rá. A nő alig bírta megtartani, erre az enyém nagy boldogan fut oda. A nő meg közben kiáltozik, hogy hívjam vissza, hívjam vissza, aztán amikor tovább mennek, azt ordibálja, hogy közterületen póráz kötelező.


Napok óta az van, hogy amikor elengedem, konkrétan elfut a pi**ába (nem világgá, csak egyszerűen visszahívom, ehelyett az ellenkező irányba megy a parkban). Nem használ, hogy rosszat csinál, akkor pórázra rakom. Nem érdekli. Leszidom. Nem érdekli, ugyanolyan vidáman néz, ha meg közelebb hajolok hozzá és közben kvázi gőzöl a fejem az idegtől, vidáman arcon nyal. Tréner volt már, neki nem volt gondja a visszahívással, pedig akkor még nehezebb eset volt. Apukámnak elég egyszer rászólnia, néha kétszer, de amikor leteremti a kutyát, akkor látszik is rajta, hogy érzi a leteremtést. Én már lassan torokcukorkát szedek, annyit kiáltottam utána, hogy jöjjön vissza. Szóltam neki szépen, halkan, hangosabban és nagy hangerővel, de nem használ semmi. SEMMI!!! A kutya imád engem, csak éppen lexarja amit mondok neki. Tanácsokat is megfogadtam, először én megyek ki az ajtón, utána a kutya. Ha meg előzni próbálna, előröl az egész. Szerintem csak megszokásból enged előre, mert tudja, hogy különben soha nem indulunk.


2021. jún. 20. 18:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Gyakorolj sokat kutyak kozott. Jutfalattal. Elotte aznap ne egyen a kutya!!
2021. jún. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Hívj másik trénert, vidd kutyasuliba, szerezz be egy hosszú pórázt (10-15 m, fix méretű és nem flexi) és csak azzal engedd el. Nem érez rá mindenki egyből a kutyanevelésre, de ez tanulható.


Én úgy szoktam ideigleneseknek tanítani, hogy rárakom a hosszú pórázt és mindig hivogatom és dícsérem. Ha épp nagy szaglászásba van, az elején inkább megvárom, amíg "nem csinál semmit" és akkor hívom. Ha nem jön, megrántom a pórázt, ez elég, hogy felkeltse a figyelmét, kizökkentse és már jön is. Következő lépésben ledobom a földre a pórázt, hogy még mindig rá tudjak lépni, ha olyan lenne. Mikor lekerül a póráz, nem engedem messzire és idővel növelem a távolságot. Ez így egy-két hónap.


Hatalmas bunkóság boldog-boldogtalanra ráengedni a kutyádat, amíg tudod, hogy nem behívható, ne engedd el pórázról.

2021. jún. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!