Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék kutyát kisbabáho...

Hogyan tudnék kutyát kisbabához szoktatni? Akár mit csinál csak morog..

Figyelt kérdés

Még csak azt sem mondhatjuk,hogy bármi fájdalmasat csinálna ami miatt ilyen p*cs lehetne.Nyújt felé dolgokat.Labdát próbált adni/dobni neki (pár centit,de tud dobni..),ráteszi a kis kezét (NEM! nyomja,nem húzza a szőrét,nem csíp,nem csinál SEMMIT amivel fájdalmat okozna vagy valami..),vagy csak simán elhaladna mellette.


Félek,hogy bele fog előbb vagy utóbb kapni.Tudok vele valamit csinálni?

Ugyan úgy foglalkozunk a kutyával is.Még a séták is pont ugyan akkor vannak,semmi nem változott ami miatt ilyen s*ggfejnek kellene lennie.be is mutattuk neki a babát ahogy a tréner javasolta kezdettől fogva (terhesség előtt már érdeklődtem a kutya suliban,akihez jártunk ismeri is a kutyát..) ott lehetett mellette.

De már csecsemő korban is megvolt a gond,hogy ha csak megmozdul is morogni kezd.


Megszagoltattuk vele,hogy ismerkedjen,folyamatosan hagytuk hogy ott legyen minden percben.Rászóltunk ha morog,hogy hagyja abba vagy simán a helyére küldtem.

De most kezd ez sok lenni,és fogalmam sincs mit csináljak,az eddig próbáltak nem jöttek be.


Ötletek,tippek,másik kutya kiképző Pest környékén?



2021. jún. 20. 20:04
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

9 és 11 is alighanem csak troll.Az előbb már a 11-es jött ide az ide se illő témájával.


És igen,simán ki fogom tenni én is a kutya szűrét a gyerekemért ha tetszik ez neked ha nem.

Amelyik állat nem képes beilleszkedni a családba az nem való oda.

Olyan helyet fogok neki keresni ahol szeretik és igényeinek megfelelően élhet.Ez neki is jobb,stressz mentes.


De előbb még hátra van egy utolsó kör.Vagy tudunk neki szakemberrel segíteni,vagy ez van.

2021. jún. 20. 21:30
 12/25 anonim ***** válasza:
78%

Az ilyenekkel nem is érdemes foglalkozni.Jelenteni kell és el is tűnik a komment max egy órán belül.


De legalább megpróbálod,így nem mondhatod hogy csak úgy lemondtál róla.Én nagyon remélem,hogy sikerülni fog megszoktatni a babával.

Ha nem akkor pedig jó gazdi keresést.

Milyen fajta egyébként? Lehet,hogy könnyen fogsz neki olyan otthont keresni ami tényleg inkább hozzá való.

2021. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
69%
Milyen fajta?
2021. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vagyok feltétlenül a falka hierarchia híve, de megkockáztatom hogy innen ered a gondotok (a leírtak alapján természetesen).


Még a baba előtt milyen volt a helyzet? Szeparáció? Kaja vagy tárgy-féltés? Hogy jött ki a hozzátok érkező számára ismeretlen emberekkel? Mennyire volt magabiztos nagy tömegben az utcán?


Ha Budapesten laktok, írj rám, ismerek egy házhoz járó kiképzőt, akit esetleg meg lehetne próbálni.

2021. jún. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
100%
Nőstény, vagy szuka a kutya?
2021. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Si-cu/Shih Tzu.

Most hogy így említitek lehet,hogy fel kellene keresnem a tenyésztőjét.5 éves a kutya csak nem szűnt még meg a kennel vagy legalább tud tanácsot adni ő is.

Valahol majd feltúrom a papírok közt a származási lapját.

2021. jún. 20. 22:08
 17/25 A kérdező kommentje:

Kan kutya,és Budapesten élek.írok is mindjárt,köszönöm. :)


Kutyákra mindig is morgott,ugatott.Ezt már valamennyire tudtam mérsékelni amelyik kutya egy csepp dominanciát is mutat vagy rossz "szemmel" közelít ahhoz nem is engedem,mert ő is benne van a 'buliban'.

De barátságos kutyákkal ő is az.


Emberekkel végtelenül kedves ezért is nem értem ezt a baba dolgot.Más kisgyerekkel meg se mertem még próbálni,hogy nem-e csak konkrétan az enyém a baj,hát hogy engedném oda nyugodt szívvel gyerekekhez ha akár haraphat is egy érintésért :/

Akárki jött eddig mindig ugrott a nyakába,egy valódi szeretet bomba.Kivéve ha a babáról van szó..


Nem tudom,elég összetett ez a probléma.Ki kellene először csomóznom,hogy egyáltalán tudjam mi a baj alapja.Félelemre tippelek,de így vissza emlékezve akár lehet valami bénán kifejezett (vagy én nem értem ezt sem..) dominancia gond.

2021. jún. 20. 22:16
 18/25 anonim ***** válasza:
28%

Ez falkasorrend gond.


A sorrendisegi szabalyokat nem ertetted meg es az alkalmazasuknal hibat vetesz.


Az oktato ezt kell ,h megnezze es ramutasson a konkret problemara.


Irj megbizasi szerzodest az oktatoval,vallaljon felelosseget a munkajaert. Mert ugye,ha nem ert hozza,ver fog folyni. Kerdd el a szemelyijet lakcimkartyajat es az osszes adatat ird bele.


Mi annak idejen kifogtunk egy hozza nem erto oktatot,a bekes kutyam avressziv lett 2 alkalom utan. Ki kellett rugnunk. Meg jo,hogy nincs gyerekunk .

2021. jún. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
20%
Mennyire értette meg a szabályokat a KUTYA?
2021. jún. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%
Gyógypedagógus vagyok, állatasszisztált foglalkozásokat vezetek. Amelyik kutya nem ismeri fel a kölyköt /gyereket, ott idegrendszeri probléma van. Felesleges trenírozni a kutyát, ösztön szinten nincs meg benne a felismerésképesség. Nem fogja megtanulni soha, hogy picit ne bántson. Ha nem akarjátok a kutyát elvinni, semmiképp nem engedném a kisgyerek közelébe!
2021. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!