Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék kutyát kisbabáho...

Hogyan tudnék kutyát kisbabához szoktatni? Akár mit csinál csak morog..

Figyelt kérdés

Még csak azt sem mondhatjuk,hogy bármi fájdalmasat csinálna ami miatt ilyen p*cs lehetne.Nyújt felé dolgokat.Labdát próbált adni/dobni neki (pár centit,de tud dobni..),ráteszi a kis kezét (NEM! nyomja,nem húzza a szőrét,nem csíp,nem csinál SEMMIT amivel fájdalmat okozna vagy valami..),vagy csak simán elhaladna mellette.


Félek,hogy bele fog előbb vagy utóbb kapni.Tudok vele valamit csinálni?

Ugyan úgy foglalkozunk a kutyával is.Még a séták is pont ugyan akkor vannak,semmi nem változott ami miatt ilyen s*ggfejnek kellene lennie.be is mutattuk neki a babát ahogy a tréner javasolta kezdettől fogva (terhesség előtt már érdeklődtem a kutya suliban,akihez jártunk ismeri is a kutyát..) ott lehetett mellette.

De már csecsemő korban is megvolt a gond,hogy ha csak megmozdul is morogni kezd.


Megszagoltattuk vele,hogy ismerkedjen,folyamatosan hagytuk hogy ott legyen minden percben.Rászóltunk ha morog,hogy hagyja abba vagy simán a helyére küldtem.

De most kezd ez sok lenni,és fogalmam sincs mit csináljak,az eddig próbáltak nem jöttek be.


Ötletek,tippek,másik kutya kiképző Pest környékén?



2021. jún. 20. 20:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
42%
#21 tényleg, rakja ki a saját gyerekét, az sokkal jobb. idióta
2021. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

"Amelyik kutya nem ismeri fel a kölyköt /gyereket, ott idegrendszeri probléma van."


Még igazad is lenne, de alapvetően a természetben a rivális kölyköket megölik a felnőtt állatok.

És hiába élnek a kutyák emberek mellett az ősidők óta, ők állatok. Ha azt érzi, hogy ő a főnök a családban, el akarja tüntetni a betolakodó gyereket, akit nem ő "hozott" be a falkába. Ha sikerül megértetni a kutyával hogy ő a falka utolsó tagja (és ez itt a fő kérdés!) és a gyerek fölötte áll hiába fiatalabb, a falkahierarchia szerint nincs joga hozzáérni.

Ez van a farkasoknál is, ha születik egy alom kölyök az alfa nősténytől, ők az összes béta fölött állnak amíg fel nem nőnek, ergó érinthetetlenek. De ha meghal az alfa, az újonnan hatalomra kerülő nőstény meg fogja ölni őket. Vagy ha esetleg egy béta nőstény ellik, az alfa nem engedi felnőni a kölykeit.


Ha ezeket a farkasokra jellemző dolgokat átvezetjük a kutyákra, megérthető a gyerekek elleni kutyatámadások döntő többsége. A kutya nem fogadja el a gyereket maga fölött állónak. Természetesen vannak olyan kutyák akiknél ez egyértelműen működik, tanítani sem kell hogy a gyerek érinthetetlen. Ez szerencse. De a többivel meg kell próbálni lezongorázni hogy a gyerek azt csinál amit akar vele, egyszerűen mert megteheti. Ahogy én is bármit megtehetek vele mint a gazdája és mint a mi kis falkánk főnöke. Ha könyékig akarok a szájában túrni akkor azt, ha el akarom venni a kedvenc kajáját akkor azt. Ez részint örökölt viselkedésminta, részint egy tanult "beletörődés" jobb szó híján.


A tényleg idegrendszeri probléma akkor van, amikor a szuka a saját kölykeit öli meg. Megesik sajnos, és ebben az esetben nem lehet mit kezdeni a helyzettel.

De ebben az esetben ha kapnak megfelelő és tényleg hozzáértő segítséget, van rá esély hogy rendbe lehet tenni a kutya fejében a dolgokat. Nem azt mondom hogy biztos, de amíg van esély, szerintem próbálkozni kell, hiszen ez mindenki érdeke.


#14 vagyok

2021. jún. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
76%
En csak arra kérlek h nagyon vigyázz a kisbabádra és egy pillanatig sem még nagyon véletlenül se hagyd egyedül a kutyával!!! Nagyon figyelj oda!!!
2021. jún. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Nyílván nem hagyom egyedül őket.Egy 100%-ig megbízható,nyugodt és kiegyensúlyozott kutyát SE hagynék felügyelet nélkül babával/kis gyerekkel.


Volt nálunk tréner,de nem javasolta hogy megtartsuk.Traumái vannak amiket legalább hónapokba tartaná kezelni.Lehetnének akár évek is és ő is úgy látta,hogy ennek akár tréning közben harapás lenne a vége.Neki közvetlenül kisgyermekkel van problémája alighanem az előző gazdái ahogy bántották a gyerek is látta és azok is ütötték..

Kisgyermekkel pedig tréningezni túl rizikós ahhoz hogy bevállalja,és igazából én is.Kis testű kutya,de nagyot tud harapni.


Messzire nem akartam adni,mert mindentől függetlenül szeretem.

Más meg akárhogy hírdetném nem feltétlenül tartaná úgy ahogy megérdemli,mert a kis gyerek bibit leszámítva tele van jó tulajdonságokkal,jó kutya.

Kezdve a pestiek "elég napi 1 séta is neki" elvével én nem szívesen adnám idegen kezekbe.a diszpláziája kezelését se vagyok biztos benne,hogy tisztességgel folytatná is a leendő gazdi akkor is ha megígéri.

Így anyámnak adtam,és hamarosan átviszi magához.Nincs nála annyit a fiam,hogy ott gondot okozzon a kutya.

Ő biztosra tudom,hogy rendesen el fogja látni,veszi a megszokott prémium gyógytápját,a gyógyszereit,napi 3 sétát sem lesz lusta megtenni vele.És igazából szereti is ő is,még nála laktam mikor először hozzám került.


Végül is..nem olyan amilyet szerettem volna,de Happy end.

Köszi mindenkinek.

2021. jún. 24. 18:29
 25/25 anonim ***** válasza:
szerintem ez egy teljesen jó megoldás, mert így a te életedből se tűnik el teljesen a kutya, és a baba is nagyobb biztonságban van így
2021. jún. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!